Gmade GS02 BOM by Karol

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Gmade GS02 BOM by Karol

#1

Post autor: karsto1982 »

Witam,
W związku z tym, że sprzedałem jednego mojego TRX-a zakupiłem pod wpływem chwili (codziennie oglądałem od jakiś dwóch tygodni) Gmade GS02 BOM

http://www.rcmart.com/gmade-gm57000-ult ... h=420_1165

Do tego zakupiłem nadajnik z odbiornikiem

http://www.rcmart.com/24ghz-channel-rad ... Path=36_47

oraz regulator QuicRun 1080 z kartą programującą.
W domu mam serwo standardowe chinskie 20 kg więc nie było sensu chwilowo zamawiać nowego oraz silnik 35T bedzie albo 55T.
Farby do lexanu nie znalazłem na rcmart więc zakupie w PL.

Chciałbym założyć garaż przed przybyciem modelu i być może dowiedzieć się czegoś wcześniej.
Co ewentualnie jeszcze zakupić, co będę potrzebował. Nie wiem co dokładnie będzie w zestawie w paczce. Jakieś oleje do dyferencjałów czy innych mechanicznych części.
Może ktoś zakupił już ten model i wie co tam się znajduje. Nie wiem czy jest tam dodany olej do amortyzatorów, czy nie. Czy są wszystkie zębatki, czy trzeba coś dokupować.
Proszę o wszelkie porady i sugestie.

A na marginesie - ile mniej więcej idą paczki z rcmart?

I proszę mnie od samego początku nie straszyć i nie mówić, że radiolink jest "gównem" i tym podobne.
To będzie mój pierwszy KIT który będę sam składał i zapewne będę potrzebował czasem pomocy.

Zdjęcia ze składania będą zapewne dodawane w trakcie.

Awatar użytkownika
Grzes
Teoretyk
Posty: 111
Rejestracja: 2018-07-08, 13:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 4 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#2

Post autor: Grzes »

Ja 30.08 zapłaciłem od 01.09.2018 paczka jest w drodze. Ze strony wynika, ze powinna dojść w tym lub przyszłym tygodniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#3

Post autor: karsto1982 »

Gdybym wiedział że następnego czy za dwa dni na pewno bym kupił to dałbym znać hehe :) ale to było tak, że to był impuls i "musiałem" kupić żeby się nie rozmyśleć się. :D

Awatar użytkownika
Grzes
Teoretyk
Posty: 111
Rejestracja: 2018-07-08, 13:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 4 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#4

Post autor: Grzes »

Znam to w ten sposób kupiłem kilka pierdulek do auta ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
bonk
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 459
Rejestracja: 2017-09-07, 20:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: W-wa/Lubartów
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#5

Post autor: bonk »

Super, że zdecydowałeś się na ten model! Nieziemsko mi się podoba, ale chwilowo mi się miejsce na biurku skończyło :P

Co do Radiolinka, przejeździłem cały sezon na takim samym. Jest ok. Za te pieniądze robi wszystko co powinien, nie sprawiał problemów. Przesiadłem się teraz na Sanwę i różnicą jest kolosalna, ale to nie znaczy, że Radiolink nadaje się tylko na przycisk do papieru ;) Rozważ zakup jakiegoś pakietu do nadajnika bo paluszki zjada bardzo szybko. U mnie śmiga na 3S lipo jakimś starym.

GOM przyleciał do mnie z RCmart w około tydzień.

W pudle powinieneś znaleźć wszystkie niezbędne oleje i smary, o ile się nie mylę zębatka atakująca też była w zestawie. (przynajmniej w GOMie)

Czekam na pierwsze foteczki :)

Pozdrawiam,
bonk

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#6

Post autor: karsto1982 »

bonk pisze:
Co do Radiolinka, przejeździłem cały sezon na takim samym. Jest ok. Za te pieniądze robi wszystko co powinien, nie sprawiał problemów. Przesiadłem się teraz na Sanwę i różnicą jest kolosalna, ale to nie znaczy, że Radiolink nadaje się tylko na przycisk do papieru ;) Rozważ zakup jakiegoś pakietu do nadajnika bo paluszki zjada bardzo szybko. U mnie śmiga na 3S lipo jakimś starym.

A pamiętasz może jaki pakiet tam wymiarowo wchodzi max? i Wtyczka JST czy jakas inna?? czy trzeba sobie dorobić? Pytam żeby za wczasu zamówić, bo po co później czekać na kolejne przesyłki :P

Awatar użytkownika
bonk
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 459
Rejestracja: 2017-09-07, 20:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: W-wa/Lubartów
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#7

Post autor: bonk »

Mogę to sprawdzić wieczorem w domu (wtyczkę), ale ja chyba sobie na T-dean przelutowałem w nadajniku, albo przelotkę na T-dean zrobiłem. U mnie siedzi pakiet Lipo 3S 1300. Niemniej poszukałbym chyba jakiegoś LiFe bo lepiej znoszą takie powolne rozładowywanie i długie leżakowanie niż LiPo.

Pozdrawiam :)

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#8

Post autor: karsto1982 »

bonk pisze:Mogę to sprawdzić wieczorem w domu (wtyczkę), ale ja chyba sobie na T-dean przelutowałem w nadajniku, albo przelotkę na T-dean zrobiłem. U mnie siedzi pakiet Lipo 3S 1300. Niemniej poszukałbym chyba jakiegoś LiFe bo lepiej znoszą takie powolne rozładowywanie i długie leżakowanie niż LiPo.

Pozdrawiam :)
Aha. Dziękuje za info... W sumie wyczytałem już na ali gdzieś, że jest właśnie JST ale kurcze miałbym nadzieję, że zmieści się xt60 bo taka mam pod ładowarkę i nie mam przejściówki do ładowarki na JST. I jeśli mówisz, że LiFe lepszą opcją będzie to też tak zrobię i zakupie właśnie taki pakiecik.
A jeszcze takie pytanko... W opisie jest, że zamiast paluszków może być ten pakiet i że obsługuje 2S-4S.... tak jest?? Wystarczy 2S do zasilania? Bo mam 3 pakiety LiPo 2S do drona i może by podpasowały.

Awatar użytkownika
bonk
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 459
Rejestracja: 2017-09-07, 20:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: W-wa/Lubartów
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#9

Post autor: bonk »

Wystarczy :)

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#10

Post autor: karsto1982 »

No i doszedł..... Już jest...
To na wstęp, jutro zacznę składać, może dam radę :D
Na chwilę obecną wszystko co jest w KICIE plus :
Regulator - HW 1080
Aparatura - Radiolink 6CH
Silnik - jeszcze nie wiem, ale ma chwile obecna mam 21T z TRX, 55T i 80T, ew zamiana w TRX-e z 35T na 55T a w BOM-ie założę 35T
Koła - alu bedlock na pewno (albo oryginalne oponki KIT-owe fajne są, albo to co miałem w BRONCO)
Buda - chwilowo będzie KIT-owa a w przyszłości są plany na Toyota LC70 albo jak coś innego z PICKUP -ów mi wpadnie w oko (na pewno PICKUP)
Skrzynia - do czasu zakupu 1-biegowa, a w przyszłości na pewno 2 - biegowa (jak juz będzie można kupić)
Załączniki
20180925_195332.jpg
20180925_102450.jpg

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#11

Post autor: Zbyszek »

No w końcu doszedł :D

Składaj składaj , w niedzielę pojeździmy :>> .

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#12

Post autor: karsto1982 »

Mam nadzieję, że dam radę z moimi zdolnościami :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#13

Post autor: Pirx »

Super model, gratuluję zakupu!
Będę uważnie obserwował rozwój sytuacji bo bardzo interesuje mnie to podwozie i trochę już szukałem informacji na ten temat (nie ma tego jeszcze zbyt wiele).
Zwróć szczególną uwagę przy składaniu przekładni - czytałem na forum rccrawler, że ktoś zdążył już zmielić w nim metalowe zębatki.
Piszą też że bardzo łatwo zerwać gwint wkręcając zbyt mocno śrubkę w plastikowy otwór.
Przyjrzyj się proszę mocowaniu wału do mostu. Czy jest to takie samo rozwiązanie jak w Vattera Ascender?

Edit: ten film wyjaśnia sprawę mocowania wału
[youtube][/youtube]

karsto1982
Teoretyk
Posty: 429
Rejestracja: 2009-11-27, 15:15
Imię: Karol
Lokalizacja: Piła
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#14

Post autor: karsto1982 »

Pirx pisze:Super model, gratuluję zakupu!
Będę uważnie obserwował rozwój sytuacji bo bardzo interesuje mnie to podwozie i trochę już szukałem informacji na ten temat (nie ma tego jeszcze zbyt wiele).
Zwróć szczególną uwagę przy składaniu przekładni - czytałem na forum rccrawler, że ktoś zdążył już zmielić w nim metalowe zębatki.
Piszą też że bardzo łatwo zerwać gwint wkręcając zbyt mocno śrubkę w plastikowy otwór.
Przyjrzyj się proszę mocowaniu wału do mostu. Czy jest to takie samo rozwiązanie jak w Vattera Ascender?

Edit: ten film wyjaśnia sprawę mocowania wału
[youtube][/youtube]

Nie wiem jak jest w Vattera niestety - nigdy go nawet na oczy nie widziałem.
Co do słabych gwintów, to już wiem, że są słabe, nic jeszcze chyba nie zerwałem (a przynajmniej nie do końca), ale muszę bardzo uważać.
Co do przekładni, to przekonamy się podczas jazdy, na chwilę obecną po złożeniu chodziła gładko, szkoda tylko, że odbiór jest plastykowy (wszystko inne metalowe).

Niestety, ze składania będzie mało zdjęć. Praca tak mnie pochłonęła, że nie mogłem się oderwać od skręcania. Chociaż wydaje mi się, że za dużo nie złożyłem, ale to mój pierwszy model w KICIE który składam.
Do tej pory mam złożone mosty, amortyzatory, przekładnię, prawie całą ramę.Silnik i serwo już zamontowane (silnik 55T a serwo chińskie 20 kg)
Jutro zostało do dokręcenia osie do ramy, montaż odbiornika i regulatora.

Dwa zdjęcia zrobiłem jak mi się przypomniało o tym i chciałem rozprostować kręgosłup.
Załączniki
20180926_173004.jpg
20180926_172954.jpg
20180926_172943.jpg
20180926_172913.jpg

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Gmade GS02 BOM by Karol

#15

Post autor: Pirx »

To bardzo dobrze, że odbiór jest z plastiku. W razie czego jak będzie miało strzelić to lepiej tam gdzie łatwo to wymienić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”