jeep 1:6 na axialu scx10

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

jeep 1:6 na axialu scx10

#1

Post autor: ford-1983 »

Przymierzam się z rzeźbą budy 1:6 jeepa na mosty i ramę scx 10. Długość budy ok 70cm .Mile widziane sugestie, porady jak się za to zabrać ;) Na pewno przedłużyć ramę .Z tym sobie poradzę.Mosty pewnie też trzeba poszerzyć z tym już problem bo nie mam pojęcia jak :D I czy w ogóle jest to do ogarnięcia w tej konfiguracji?
http://imgie.pl/image/Z2TlD
http://imgie.pl/image/Z2kIm

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: jeep 1:6 na axialu scx10

#2

Post autor: jaruso »

Dawid, przeniosłem temat tutaj.

Budę już masz ? Zmierz ją w nadkolach, bo wg mnie, jeśli to naprawdę skala 1:6, to mosty axiala będą dużo za wąskie, zwłaszcza jeżeli koła mają lekko wystawać na zewnątrz nadkoli.
W takim przypadku lepszym rozwiązaniem byłyby mosty od wraitha - sam takich szukam, właśnie z takiego powodu. Niedawno pojawił się GOM od gmade, on też ma szerokie mosty, trzeba by dowiedzieć się jaką szerokość można na nich uzyskać na docelowych kołach i oponach.
Robiąc Hummera w skali 1:6 użyłem mostów HPI crawler kinga na szerokich oponach i hexach, a i tak koła mogły by być szerzej.

Awatar użytkownika
ford-1983
Teoretyk
Posty: 446
Rejestracja: 2013-09-30, 21:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zawidów(dolnyśląsk)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: jeep 1:6 na axialu scx10

#3

Post autor: ford-1983 »

no właśnie budy nie mam ale jest za nie duże pieniądze i zastanawiam sie nad nią. Hmm więc mosty już odpadają, trzeba będzie poszukać szerszych w takim bądź razie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”