Traxxas TRX-4 z Lubartowa (defender D110)

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#16

Post autor: bartek79 »

Tak, 2,5 mm trzeba odsunąć

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX z Lubartowa

#17

Post autor: zotornik »

bartek79 pisze:Tak, 2,5 mm trzeba odsunąć
To sporo, a już chciałem zaproponować rozwiązanie zastępcze - między hex, a gniazdo felgi dawałem w takich wypadkach podkładki. Hex co prawda wchodził nieco płycej w gniazdo w feldze, ale i tak siedział tam stabilnie. Z tym, ze podkładki były duże, idealnie wypełniały gniazdo i przyleganie hex-gniazdo nie było zachwiane.
I najważniejsze, tych podkładek było tak na 1,5 mm grubości max. Przy hex-ie grubości 5 mm, na więcej nie należy raczej sobie pozwalać.

Zjem ciepłe pierożki i biegnę sprawdzić jak pasują moje felgi :Y

bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#18

Post autor: bartek79 »

Dzisiaj Autko zostało zarejestrowane :)
Załączniki
IMG_6537.jpg

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: TRX z Lubartowa

#19

Post autor: Pixel »

A nie było polskich tablic? :p

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: TRX z Lubartowa

#20

Post autor: LuQ »

Ładne to to.. Mam nadzieję że niebawem jakoś się wszyscy zbierzemy na jazdę :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX z Lubartowa

#21

Post autor: zotornik »

Polecam dodatki urealniające wizualnie ten nasz lexan - osobiście "zanabyłem" pakiet "naprawczy 3D" jak to nazywam u naszego forumowego kolegi, czyli od Gutka.
Wg mnie, pakiet minimum który mocno zmienia na + wygląd tej karoserii, to wlew, klamki i wycieraczki. To punkty charakterystyczne, które nadają trójwymiarowości i zastępują naklejki, które nie do końca najlepiej oddają i udają owe elementy.
Wloty powietrza, grill, czy inne opcjonalne elementy, to kwestia kierunku wizualizacji modelu, ale to też ciekawe dodatki.

Jak pogoda dopisze, to może rzeczywiście się spotkamy jeszcze w tym roku, na tej naszej ścianie wschodniej ;)

p.s.
Bartek ........... podoba ci się lokalizacja tego oświetlenia?
Przyznaję, że jakoś nie do końca "misie" to podoba.ale może jak to często bywa, w rzeczywistości wygląda to lepiej niż na zdjęciu.

bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#22

Post autor: bartek79 »

Zacznę od końca
- latarka w tym miejscu nie podoba mi się - została zamontowana bo tam było najłatwiej nie niszcząc niczego oryginalnego - docelowo będzie oryginalne oświetlenie jak tylko będzie w PL dostępne,
- jestem w trakcie robienia wyciągarki co prawda będzie ona zamontowana wewnątrz obudowy (taka własna wydumka) także oświetlenie zniknie :) chociaż bardzo dobrze spełnia swoja rolę :), dlaczego wewnątrz - silnik ma przekładnię planetarną i trochę jest długi - ale jest moc !!!.
- odnośnie wydruków 3D, w planach jest zamiana leksanu na kompozyt także na chwile obecna nic z tym nie będę robił, jak będzie kompozyt to będą i detale.

Spotkanie - jestem za o ile czas pozwoli a z tym ostatnio bardzo słabo.

bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#23

Post autor: bartek79 »

Dzisiaj dotarły nowe zabawki:
- silnik 55T
- oliwka do amortyzatorów
było trochę zabawy - operacja się udała.
IMG_7186.jpg
IMG_7181.jpg
Silnik bardzo ładnie, precyzyjnie pracuje na niskich obrotach, wolna jazda jest bardziej przyjemniejsza - bez szarpania. Temperatura po godzinnej jeździe niższa niż w poprzednim setupie.

bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#24

Post autor: bartek79 »

cd. zmagań z trx-em

Postanowiłem zainwestować w mosiężne obudowy zwolnic, nic prostszego kupić, zamontować i jeździć - niestety nie jest tak prosto.

Mosiężne obudowy zwolnic w TRX nie pasują do aluminiowych felg które posiadałem - felga się nie mieści - minimalna średnica wewnętrzna felgi musi mieć co najmniej 44mm (tak jak ma oryginał z tworzywa).
Dzięki uprzejmości kolegi jaruso dobrałem felgi pasujące na obudowy - jeszcze w tym tygodniu dokonam zakupu. Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc - felgi będą białe - chyba to jest stal - takie jak kolegi jaruso.


Nawiasem mówiąc dwa kpl alu felg idą pod młotek. Wygląd felg w poprzednich postach.

bartek79
Teoretyk
Posty: 16
Rejestracja: 2017-10-09, 19:26
Imię: Bartek
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: TRX z Lubartowa

#25

Post autor: bartek79 »

zapomniałem o zdjęciach - przepraszam
Załączniki
IMG_8393.JPG
IMG_8392.JPG
IMG_8394.JPG

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: TRX z Lubartowa

#26

Post autor: zotornik »

Niezaprzeczalnie obecność zwolnic (a tym bardziej zamiennych obudów lub dodanego dociążenia) narzuca pewne ograniczenia i wymaga dodatkowej uwagi przy wyborze felg. Na niektórych aukcjach dotyczących tym podobnych dociążeń, są rysunki informujące o wymaganym minimum wewnętrznej średnicy felgi, ale to raczej rzadkość.
Tu akurat pozytywny przykład:
https://pl.aliexpress.com/item/Brass-Ax ... 74d32euy7G

Nawet przy standardowych obudowach zwolnic, Radzik miał kolizję z felgami alu zakupionymi na Ali... - sprawdzę z którymi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”