Łódka Wywozowo-Zanętowa FishHunter

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Łódka Wywozowo-Zanętowa FishHunter

#1

Post autor: Storm »

Witam. Jak już wcześniej wspominałem zacząłem budowe Łódki zanętowej. Części potrzebne do budowy jakie wykorzystałem:

Kadłub - FishHunter
2x Silnik - Blaszak klasy 550 3-12V 35W Motraxx
2x Regulator obrotów - EL Model RC 320A
2x Serwo - Tower Pro SG-5010
2x Akumulator - ŻELOWY BEZOBSŁUGOWY 6V 12Ah
2x Wał napędowy ze sprzęgłem - MP JET 4mm M4, 190 mm
2x Śruba napędowa - Śruba M4 32.5mm (1x Lewa i 1x Prawa)

GALERIA


tak wygląda Kadłub łodzi w całości:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a tak Wewnątrz - klapy spustowe już złożone

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

troche gratów do budowy ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wały napędowe które musiały być skracane:
Obrazek Obrazek

oraz wały które kupiłem jako pierwsze i musiałem oddać bo gość zapomniał dodać że są one na silniki bezszczotkowe:
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-06-24, 01:50 przez Storm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#2

Post autor: Crawler »

Storm pisze:
Crawler pisze:
Storm pisze:
Crawler pisze:
Storm pisze:Witam. jak w temacie kupie aparature drążkową do max. 300zł min. 4-5 kanałów w 2.4Ghz. Apke potrzebuje do łodzi zanętowej którą składam i chciałbym aby była Dobrej firmy.
Na jakim kadłubie składasz ( kupny czy sam coś wystrugałeś ) :> :oo
Kadłub Fish Hunter kupny ;) reszte opisze w garażu (tylko nie wiem w którym to założyć)

łódke robię na zamówienie do brata bo on jest wędkarzem a że gotowe dobre łodzie to ok 2tyś więc zaproponowałem że mu złoże taką ;P
Hunter 650 to bardzo dobry wybór polecam abyś kupiłem do niej gotowy zestaw spustowy klap bo jest naprawdę bardzo dobry ;)
o jakim zestawie klap spustowych mówisz ? zapraszam do Tematu Łodzi:
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?p=298307#298307
Hej myhślałem o kadłubie Hunter 650 tam jest inne rozwiązanie klap ty masz inaczej i tam stosuje się fajny patent spustowy klap ,który przede wszystkim pozwala na zamykanie klap bez " dotykania aparatury " ;)

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#3

Post autor: Storm »

ja mam teraz dylemat jak zamontować serwo do spustu klap ;/ nie mogę wymyślic dobrego rozwiazania... jakieś pomysły ?

Crawler - w większości przypadków klapy zamykane są ręcznie i to raczej nie problem... a spuszcze się je wiadomo z aparatury tylko ja nie mam (jeszcze) pomysłu jak to wykombinować bo nie mam gdzie serwa zamontować.....

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#4

Post autor: Crawler »

Storm pisze:ja mam teraz dylemat jak zamontować serwo do spustu klap ;/ nie mogę wymyślic dobrego rozwiazania... jakieś pomysły ?

Crawler - w większości przypadków klapy zamykane są ręcznie i to raczej nie problem... a spuszcze się je wiadomo z aparatury tylko ja nie mam (jeszcze) pomysłu jak to wykombinować bo nie mam gdzie serwa zamontować.....
Tak oczywiście zawsze zamykane są ręcznie tylko w przypadku zwykłego rozwiązania zamykasz klapy i trzymając je musisz przełączyć na apce serwo od klap a w przypadku rozwiązania które Ci pokazałem nie dotykasz apki .

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#5

Post autor: Storm »

Crawler pisze:
Storm pisze:ja mam teraz dylemat jak zamontować serwo do spustu klap ;/ nie mogę wymyślic dobrego rozwiazania... jakieś pomysły ?

Crawler - w większości przypadków klapy zamykane są ręcznie i to raczej nie problem... a spuszcze się je wiadomo z aparatury tylko ja nie mam (jeszcze) pomysłu jak to wykombinować bo nie mam gdzie serwa zamontować.....
Tak oczywiście zawsze zamykane są ręcznie tylko w przypadku zwykłego rozwiązania zamykasz klapy i trzymając je musisz przełączyć na apce serwo od klap a w przypadku rozwiązania które Ci pokazałem nie dotykasz apki .
aa no tak rozumiem

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#6

Post autor: Storm »

jaką aparature (myśle że bardziej drążkowa się sprawdzi) możecie polecic doradzic do łodzi ? do ok. hmm 250zł i chyba najlepiej z wyświetlaczem.

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#7

Post autor: Storm »

cześć. może ktoś pomoże, bo mam mały dylemat.... jak mam podłączyć elektronike w łódce ? tzn. chodzi mi o:

1. jak podłączyć silniki i zasilanie ? bo mam dwa silniki, dwa regle i dwa aku...
A: podłączyć jeden silnik, jeden regiel do jednego aku ?

czy:

B: zmostkować silniki, regle w jedną wtyczkę i tak samo zmostkować dwa aku do jednej wtyczki i wtedy to podłączyć do siebie ?

nic się nie stanie ? którą opcje wybrać ? akumulatory są 6v jakby co i chyba 12Ah

2. jak podłączyć elektronike aby sterować łodzią aparaturą pistoletową ? abym mógł sterować silnikami osobno... żeby móc skręcać łodzią tzn. żeby uzyskać funkcje napędzania obydwoma silnikami jaki też napędzać albo jednym albo drugim silnikiem do skręcania...

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#8

Post autor: Crawler »

Hej musisz mieć aparaturę z możliwością miksowania kanałów .
Regulatory podpinasz pod osobne kanały w odbiorniku aparatury i chcąc płynąć prosto czy do tył ustawiasz miksowanie tych kanałów ze sobą
natomiast chcąc skręcać działa albo jeden albo drugi silnik . Zasilanie spinasz aby uzyskać większą pojemność a nie 12 v ;)

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#9

Post autor: Storm »

Aha czli kazde zestaw (silnik i regiel) musi byc osobno tak ?? Nie laczyc ich w jedno wyjscie ?? I jak z tymi aku ? Tez ich nie laczyc ze soba zeby byly jako jeden ? Tylko jedna pare silnika i regla podlaczyc pod jeden aku tak ? I drugi tak samo ??

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#10

Post autor: Crawler »

Zasilanie obydwu regulatorów musisz podpiąć razem pod akumulatory połączone równolegle w celu uzyskania większej pojemności. Reasumując regulatory do odbiornika podłączasz osobno natomiast zasilanie regulatorów razem do akumulatorów połączonych równolegle :oo

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#11

Post autor: Storm »

Crawler pisze:Zasilanie obydwu regulatorów musisz podpiąć razem pod akumulatory połączone równolegle w celu uzyskania większej pojemności. Reasumując regulatory do odbiornika podłączasz osobno natomiast zasilanie regulatorów razem do akumulatorów połączonych równolegle :oo
równolegle tzn jak ? mam aku żelowe... a silnik i regulator jak podłączyć pod te aku ? zrobic tak jakby dwa zestawy czyli 1 silnik +1 regiel + 1 aku ?

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#12

Post autor: Storm »

akumulatory mam takie:
Obrazek Obrazek

tutaj już zamontowane serwo zwalniające klapy:
Obrazek Obrazek Obrazek

noo i wkońcu złożony kadłub do końca (została mi tylko aparatura do kupienia i podłączyć to wszystko)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Crawler
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1872
Rejestracja: 2008-05-05, 20:43
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#13

Post autor: Crawler »

Hej tutaj jest dobrze rozrysowane co jak podłączyć. Jeśli chodzi o odbiornik pewnie to nie jest jego docelowe miejsce bo pamiętaj na spodzie nic nie może być aby się przez przypadek nie zalało ;)

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#14

Post autor: Storm »

Crawler pisze:Hej tutaj jest dobrze rozrysowane co jak podłączyć. Jeśli chodzi o odbiornik pewnie to nie jest jego docelowe miejsce bo pamiętaj na spodzie nic nie może być aby się przez przypadek nie zalało ;)
ok dziękie wielkie ;) a z tego co widze na rysunku to dwa regulatory schodzą się w jeden plus do aku i jeden minus do aku tak ? czyli jak mam dwa aku to podłączyć każdy zestaw do osobnego akumulatora ?

mam kolejny dylemat ;) mam apke HK 6DF i pytanie jak ją podłączyć żeby to wszystko ładnie grało ze sobą ?

kilka zdjęć elektorniki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Storm
Teoretyk
Posty: 914
Rejestracja: 2010-03-16, 17:13
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kościan
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#15

Post autor: Storm »

byłem na małych testach... i zasięg jest na min 300-400m Jezioro w Osiecznej k. Leszna przepłynąłem na drugą str bez problemu. Jedyną rzeczą która mnie niepokoi to to że zauważyłem że silniki się dość mocno grzeją i nie wiem dlaczego...

tak to pływa:

FishHunter Test

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”