Hummer Rally Dakar

Tematy odnośnie budowy modeli, które nie pasują do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
honker
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-26, 22:29
Imię:
Lokalizacja: Gorlice

Hummer Rally Dakar

#1

Post autor: honker »

Witam wszystkich. Hummer Rally Dakar to mój pierwszy projekt, długo po głowie chodził mi pomysł zbudowania takiego modelu, w końcu zabrałem się za realizacje. Samochodem tym startował Robby Gordon w Rajdzie Dakar w ciągu paru ostatnich lat. Model będzie w skali 1:8, jest to podyktowane tym, że zamierzam wykorzystać parę podzespołów ze swojego Short Course Tracka (Turnigy SCT 2WD 1/10), przednie zawieszenie, przekładnie, półosie, koła i coś jeszcze. W przypadku skali 1:10 części te byłyby za duże. Pierwsze na podstawie zdjęć stworzyłem model w programie Google SketchUp, żeby mniej więcej zobaczyć jak to będzie wyglądać. Model postanowiłem budować ze stalowych prętów o średnicy 6 mm, które spawam. Jak na razie zużyłem 4,5 metra materiału, aktualna waga to 1 kg, mimo wszystko to chyba dobry wynik. Mniej więcej jestem zadowolony z aktualnego efektu, ale chyba przód zostanie pocięty i przerobiony. Zawieszenie tylne w oryginale jest oparte na wahaczach więc też tak spróbuje je zrobić. Nie wiem co z tego wyjdzie ale postaram się dokończyć projekt.

Link do galerii oryginału:
https://www.google.pl/search?q=hummer+r ... don+hummer

Projekt:
Obrazek
Obrazek

Realizacja:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Inne ...”