Tatra 813 KOLOS

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Tatra 813 KOLOS

#1

Post autor: Maxim »

Witam !

Juz do jakiegos czasu planuje budowe 8-mio kołowca. Narazie sa to tylko i wylacznie same plany, z tym ze powoli zbieram mysli, co i jak, co z czego wykonac itd. Zawieszenie bedzie dzialalo jak w prawdziwej Tatrze, czyli przekładnie z ruchomymi wahaczami ... Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Projekt napewno potrwa kilka miesiecy, jak nie rok.

Z poczatku chcialem wykonac model na sztywnych mostach, Robbe czy Tamiya, ale tak spodobala mi sie ta czeska Tatra (zreszta od malego podobaly mi sie te auta , jak jeszcze kiedys smigały po naszych ulicach), iz postanowilem ze zrobie podobna, chociazby mialo to trwac rok a moze dwa i kosztowac kupe kasy. Mosty beda wlasnego projektu, wykonane z metalu, skryznia Tamiya 3 biegowa + jakas redukcja. Skala 1:10.

Zyczcie mi powodzenia :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-12-20, 15:02 przez Maxim, łącznie zmieniany 11 razy.

Adrian
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1450
Rejestracja: 2006-06-29, 01:04
Imię:
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#2

Post autor: Adrian »

podziwiam takie pomysły i nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia w realizacji...

szatan3000
Teoretyk
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-10, 18:07
Imię:
Lokalizacja: stargard

#3

Post autor: szatan3000 »

pomysł bardzo fajny. ja sie może pochwale że mój tata robi czołg w skali 1:8 robi go już ok 2 lat i narazie jest kadłub i gąsienice w budowie (alu oczywiście).

Awatar użytkownika
klima
! BaN !
! BaN !
Posty: 355
Rejestracja: 2006-06-29, 10:07
Imię:
Lokalizacja: Kraków

#4

Post autor: klima »

tez szczerze życze powodzenia i sam zastanawiam sie nad "samojebem"(pojazd własnej konstrukcji) :smile: :smile:
Ale z kaską problem :roll:

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#5

Post autor: Maxim »

Wstępny projekt zawieszenia. Pomysł na ruch wahaczy zaczerpniety oczywiscie z konstrukcji Hanysa. Niebawem bede mial juz gotowe projekty zebatek i bede mogl sie zabrac za projekt mostow juz z wymiarami. Narazie tylko rys. poglądowy.

Obrazek Obrazek

Znalazlem juz człowieka ktory wykona mi zębatki. Teraz trzeba zrobic projekt, jak bede znal wielkosc zebatek dokladna, moge projektowac obudowe.

szatan3000
Teoretyk
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-10, 18:07
Imię:
Lokalizacja: stargard

#6

Post autor: szatan3000 »

wiesz może ile kosztuje zrobienie takich zębatek?? a ten projekt zawieszenia to gdzie rysowałeś??

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#7

Post autor: Maxim »

Zrobienie zębatek okolo 400 zł. Projekt to 3D Studio MAX. Ogolnie cae auto bedzie bardzo droge ... ale ciesze sie, bo po raz pierwszy pozwoli mi to zrobic cos nie na "wariata" :mrgreen: Nie zdziwie sie jak ogolny koszt calego modelu przekroczy 2,5 tys zł.

HUMMER
Teoretyk
Posty: 32
Rejestracja: 2006-07-01, 14:26
Imię:
Lokalizacja: Rybnik

#8

Post autor: HUMMER »

MC-Maxim pisze:Zrobienie zębatek okolo 400 zł. Projekt to 3D Studio MAX. Ogolnie cae auto bedzie bardzo droge ... ale ciesze sie, bo po raz pierwszy pozwoli mi to zrobic cos nie na "wariata" :mrgreen: Nie zdziwie sie jak ogolny koszt calego modelu przekroczy 2,5 tys zł.
zawroty glowy mozna dostac jak sie to czyta, drogie czesci, ale przeciez liczy sie to, ze sie tym bedzie bawic(mowie jak maniak) :grin:

Grzechoo
Teoretyk
Posty: 66
Rejestracja: 2006-06-29, 08:49
Imię:
Lokalizacja: Warszawa

#9

Post autor: Grzechoo »

widze ze projekt zawieszenia zaczerpnales od niemcow :)
to zdjecie ktore dales na poczatku postu - bomba. jak uda ci sie cos takiego sklecic to chyle czolo do samej ziemi :mrgreen:

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#10

Post autor: Maxim »

Grzechoo pisze:widze ze projekt zawieszenia zaczerpnales od niemcow :)
to zdjecie ktore dales na poczatku postu - bomba. jak uda ci sie cos takiego sklecic to chyle czolo do samej ziemi :mrgreen:
Zasada dzialania mostow bedzie taka jak w prawdziwej Tatrze. najpierw mialem robic na wahaczach, ale stwierdzilem ze wydajac tyle kasy na caly projekt bezsensem bedzie robic cos odbiegajacego od oryginału. Pomysł zaczerpnąłem od naszego sąsiada Hanysa :)

Odnośnie wykonania projektu to MUSI sie udac, nawet nie widze innej mozliwosci :razz: :wink:

HUMMER
Teoretyk
Posty: 32
Rejestracja: 2006-07-01, 14:26
Imię:
Lokalizacja: Rybnik

#11

Post autor: HUMMER »

no wyglada super, buda bedzie ta co na fotce czy cos innego?

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#12

Post autor: Maxim »

Oj .. do budy jeszcze daleko. Buda bedzie dokladnie taka jak na fotce ... bede robił ją sam. Z drewna albo z tworzywa.

Hanys
VIP Member
VIP Member
Posty: 285
Rejestracja: 2006-07-12, 16:23
Imię:
Lokalizacja: Czech Republik
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#13

Post autor: Hanys »

MC-Maxim pisze:Zrobienie zębatek okolo 400 zł. Projekt to 3D Studio MAX. Ogolnie cae auto bedzie bardzo droge ... ale ciesze sie, bo po raz pierwszy pozwoli mi to zrobic cos nie na "wariata" :mrgreen: Nie zdziwie sie jak ogolny koszt calego modelu przekroczy 2,5 tys zł.
Zebatky od http://retezyolomouc.cz kosztuje na tatru T813 podle meho systemu 100 euro.
Wstępny projekt zawieszenia je dobry, stejny jako muj.
You must fortify support of swing axle on gear box!!! Look here:
Obrazek
Buda is the best from laminate or welded from sheet steel.

dsk
Teoretyk
Posty: 2
Rejestracja: 2006-07-15, 14:59
Imię:
Lokalizacja: z nienacka

#14

Post autor: dsk »

Hej,

Dawno mnie tutaj nie było po przeniesieniu,

Mc-Maxim, według mnie to trzeba naprawde byc zapaleńcem zeby wydac 3000 zł na model :)
Powodzenia w rozwijaniu, czesto podrzucaj fotki

Pozdrawiam

Fallen30
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 535
Rejestracja: 2006-06-29, 01:14
Imię: Rafał
Lokalizacja: Częstochowa
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#15

Post autor: Fallen30 »

no o to wlasnie chodzi w modelarstwie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”