KRAZ 255B by Paweł

Modele wyróżnione ...
Awatar użytkownika
berla
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2705
Rejestracja: 2007-06-02, 19:53
Imię:
Lokalizacja: Leszno

#121

Post autor: berla »

Tak tak miało być wysoko :=

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#122

Post autor: pawelm »

Drobniutka aktualizacja:
Po zdobyciu materiałów na resory, oraz dokładnym zapoznaniu sie z konstrukcją zawieszenia w Krazie 255B zacząłem robić przód. Resory są z kątownika PCV, jest odpowiednio miękki oraz powierzchnia jest śliska, co ułatwi prace piórom.
Z początku budowy modelu miałem zamiar robić nie na resorach, a na amorkach, wiec po zmianie koncepcyjii musiałem przenieść serwo z mostu ( pierwotne jego miejse) do ramy; oraz silnik razem z przekładnią na tył.

fotosy:
Obrazek
mocowanie resora oraz pierwsze pióro
Obrazek
mocowanie resora - przymiarka do ramy
Obrazek
no i dwa pióra przystawione do mostu - mocowanie na moście zostanie zmodyfikowane


Prawdopodobnie dopiero w poniedzialek za tydzien bede dalej budowal, ale to jeszcze nic nie wiadomo.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#123

Post autor: Maxim »

Resory wydaja mi sie krotkie ... ale moze takie sa w oryginale, nie wiem :) Ogolnie super ze ciagniesz projekt dalej i duze gratulacje za total hand made ! :OK

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#124

Post autor: pawelm »

Działam dalej:
Obrazek
z profilu ;)
Obrazek
oto kompletne przednie zawiesznie
Obrazek
cd
Obrazek
cd

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#125

Post autor: Maxim »

Fajnie jak juz skonczysz kabine ... bedzie napewno super wygladal ! Odrazu przypomina mi sie Kraz z Mohelnic i jego V8 :VV

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#126

Post autor: pawelm »

Możliwe że zrobie taką atrape silnika, ale prawdopodobnie jak go bedę wykańczał.
Moze też kiedyś założy sie jakis generator dymu, a nawet jakaś elektronike z głośnikiem z dźwiękami silnika :)

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#127

Post autor: pawelm »

Po dłuższej przerwie (woziłem trociny do elektrowni volvem :D) zrobiłem prawie tylne zawiesznie, no i pomalowałem rame, ale brakło farby wiec efekt jest po prostu mizerny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#128

Post autor: Maxim »

Świetnie wyglada :OK Kolorek kojazy mi sie z Grave Diggerem (nie myslic z zespołem) :VV Pewnie sie juz dozekac nie mozesz, kiedy to ruszy :D

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#129

Post autor: pawelm »

Heh grave digger to monster :)
no chciałbym zeby to ruszyło z miejsca możliwie szybko, ale myśle że około miesiąca, i będzie gotowe, ale nie potrafie dokłądnie okreslić.

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#130

Post autor: Maxim »

Wiem ze monster :) No to rob model ... i przyjezdzaj na jakies kolejne zawody KONIECZNIE !

Awatar użytkownika
berla
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2705
Rejestracja: 2007-06-02, 19:53
Imię:
Lokalizacja: Leszno

#131

Post autor: berla »

No powiem Ci kolego że model się BARDZO ciekawie zapowiada :OK gratulacje i wytrwałości bo mi się czasami trochę kończy Ale wtydy odpalam nata wchodzę TUTAJ i jest wszystko OK :VV

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#132

Post autor: Maxim »

No wytrwalosc jest ... temat rozpoczety 11 miesiecy temu :D

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#133

Post autor: fabian »

super :OK Jednak dopatrzyłem się pewnego błędu konstrukcyjnego.. otóż obie szakle przy każdym resorze masz zamocowane na stałe :| wszelkie pojazdy mają jedną szaklę z możliwością wychyłu (jeden punkt zaczepienia) dzięki czemu resor może się rozprężać na długość podczas unoszenia. Zweryfikuj to, najlepiej z Krazem 1:1 :)

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#134

Post autor: pawelm »

Fabian, i tu się mylisz. W ciężarówkach i większych pojazdach znaczy cięższych nie stosuje sie tej ruchomej szekli , tylko jedno bądź dwa pióra sie przesuwają miedzy "zaciskami"? , a w krazie jest tak samo, wiec zrobilem jak w oryginale. Sprawdzałem takze jak to działa, i powiem, ze dobrze te resory pracują.
Maxim: na kolejne zawody przyjade napewno , ale to zależy gdzie sie odbędą , bo jestem niestety ograniczony troche z transportem, ale to inny temat.
Wytrwałość mam, nie ma mowy żebym nie skończył tego modelu. Budowa jego troche się ciągnie, bo ze dwa miechy nic nie robiłem wiec to już trwa pewien czas.

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#135

Post autor: fabian »

Mówisz? coż, wydaje mi się, że mimo wszystko lepiej sprawdziła by się ruchoma szekla z uwagi na małą wagę modelu, no ale skoro takie rozwiązanie się sprawdza to też dobrze :)
Ten kolor ma jakiś symbol? bo jest wypasiony :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”