KRAZ 255B by Paweł

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

KRAZ 255B by Paweł

#1

Post autor: pawelm »

Witam, od jakiegoś czasu zacząłem prace nad moim modelem trialowym, i w poszukiwaniu różnych artykułów, stron itp. natkąłem się na te forum.
Ponieważ zaczynam robić model ciężarówki trialowej, to juz mam jakby rame, a nie mam za bardzo pomysłu na budę, i tu oto pytanie do Was: czy nie macie jakiś "planów" tego typu:Obrazek ; chodzi o plany kabiny, albo ogólnie całego pojazdu, jakiegoś Ziła, KRAS'a , albo URAL'a, cokolwiek co ma więcej niż 10 lat, i jest produkcj wschodniej :) , bo takie by mnie interesowały, ale nie pogardzę żadnym innym obrazkiem, a ponadto to wchodzi w gre tylko truck z silnikiem przed kaibną, czyli "długie nosy" :D

z góry dzięki i pozdro
Ostatnio zmieniony 2007-02-05, 20:20 przez pawelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#2

Post autor: Maciek »

Hej :W
Pamietam jak kiedys w www.images.google.pl wpisalem KRAZ to mi kupa obrazkow wyskoczyla i wtedy wlazilem w co ciekawsze podstrony np.

http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... raz%C3%B3w

Dzieki temu znalazlem naprawde kilka fajnych witrynek.

http://www.autokraz.ru/kraz65032_e.html

Pozdrawiam

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#3

Post autor: fabian »

elo :) poszukaj w google "blueprints" itp. bo tak się nazywają takie szczegółowe rysunki ;)
...a jak byś gdzieś może trafił Nissana Patrola to daj znać :)

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#4

Post autor: pawelm »

dzieki, zaraz będe szukał, pomimo zaganiania mnie do nauki przez mam, (wcale tak źle się nie uczę :))

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#5

Post autor: Maciek »


fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#6

Post autor: fabian »

Maciek jesteś genialny! :D nie wiem czemu nigdy jesze nie zajrzałem na tą stronę... :| ale jak to mówią - najciemniej jest zawsze pod latarnią :) tylko, że nie ma starego patrola :(

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#7

Post autor: Maxim »

No to widze moja Tatra bedzie miala brata w swojej skali :) Robisz w 1:10 ?

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#8

Post autor: pawelm »

jeszcze dokąłdnie nie wiem, bo mówię ,ze wszystko jest w bardzo początkowch stadiach "rozwoju" :), mogę powiedzieć, że rama ma około 515 mm długosci, zrobiona jest z kątowników alu 20x30
wszystko chcę zrobić sam, aby koszty były jak najmniejsze, no bo kule u mnie z kasą, to żeby coś było, to muszę troche zbierać, ale teraz coś sprzedam na allegro, i może coś wpadnie do kieszeni.
Ale tym czasem, mam do środy dzień w dzień pozaliczać, sprawdziany w szkole, więc muszę się też pouczyć.
* * *
Na budowę mojego modelu, chcę przeznaczyć spro czasu, tak do końca zimy, robiąc wszystko bez pośpiechu, "po lekku".

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#9

Post autor: fabian »

bardzo ambitnie :) ale chyba czas podsunąć Ci temat do przemyślenia - mosty. Masz już jakiś pomysł jak to rozwiązać? bo większość pomysłów umiera na tym problemie :(

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#10

Post autor: pawelm »

no włąśnie narazie mam koncepcje, żeby przebudować mosty, albo całkowicie zrobić, tak jak to zrobił konstruktor tego liaza:http://rc-trial.com/view.php?cisloclanku=2005032901, mosty zrobił, od podstaw, ja zamierzam, podobnie , ale nie mam jeszcze pomysłu jak to dokłądnie zrobić, teraz kupiłem monster trucka na alegro, który mi posłuzy jako "dawca", czekam aż przyjdzie, a jak go dostane, to zrobie rozpoznanie, co i jak.
Gotowe mosty nie wchodzą w gre poniewaz są po prostu za drogie dla mnie, a z drugiej strony, mam obawy, ze mosty które zrobię sie szybko rozlecą :/.

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#11

Post autor: fabian »

zagłębiając się w most - a zębatki zkąd? to Ty zwinąłeś mi monstera z przed nosa? :>

pawelm
Teoretyk
Posty: 122
Rejestracja: 2006-11-03, 23:27
Imię:
Lokalizacja: Zabrze, górny Śląsk

#12

Post autor: pawelm »

:W
ale chodzi ci o te podwozie ?? bo ja kupiłem całego monster trucka z napędem 4x4:http://allegro.pl/item138096758_monster ... super.html
mam zamiar zrobić mosty sztywne, bez dyfra, a zębatki może załatwi mi tata z jakiś przekaźników starych czy coś, jak będe miał to coś o nich napiszę.

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#13

Post autor: Maciek »

Nie to nie ten, myslmy polowali na Toyote Hiluxa z buda, tez zabawkowy, srebrny, byl, poszedl za 81pln :Y

fabian
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1743
Rejestracja: 2006-07-24, 10:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post autor: fabian »

Maciek, ja polowałem na coś jeszcze, ale już nic nie wspominałem ;)
Paweł, działaj! i koniecznie dawaj fotki z postępów :)

Pablo

#15

Post autor: Pablo »

tak... ale to była toyka w skali 1:14.Też na nią polowałem, przesłał mi wymiary i zrezygnowałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”