GAZ 69

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#16

Post autor: Orzeł »

Jeżeli chodzi o mosty, które widać na wcześniejszych zdjęciach, będą wzmocnione i wyprofilowane laminatem żeby w miarę przypominały oryginał. Niestety, ze względu na brak możliwości nie jestem w stanie ich wykonać w formie bardziej delikatnej tak jak w prawdziwym gazie. Trzeba kroić jak materiału starcza. Cały czas nad tym myślę, może w przyszłości ulegną zmianie, póki co muszą być takie :D.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#17

Post autor: Orzeł »

Karoserię planuję wykonać maksymalnie odwzorowując oryginał z dużą ilością detali. Wnętrze, tj. tylko przedział kierowcy i pasażera będzie też ze szczegółami. Napęd i elektronika będzie wysoko tuż za siedzeniami w części przykrytej plandeką. Bateria będzie umieszczona na ramie z przodu pojazdu pod atrapą silnika. Planuję również zrobić działające klamki do drzwi, oświetlenie plus kierunkowskazy, wyciągarkę i światła stop. I tu jest problem bo nie mam jeszcze pomysłu :(( jak je (stopy) zsynchronizować z jazdą. Może ktoś ma jakiś pomysł :OK .

Bandzior

#18

Post autor: Bandzior »

plany bardzo ambitne, ciekaw jestem efektu koncowego.

p.s na kazdym forum jest zasada, ze nie pisze sie posta pod postem tego samego dnia przez jedna osobe. starajmy sie edytowac, zawsze to ladniej wyglada i nie wprowadza zamieszania... ;) z reszta to Twoj graraz ale pisze jakbys nie wiedział moze ;)

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#19

Post autor: Orzeł »

Bandzior pisze:plany bardzo ambitne, ciekaw jestem efektu koncowego.

p.s na kazdym forum jest zasada, ze nie pisze sie posta pod postem tego samego dnia przez jedna osobe. starajmy sie edytowac, zawsze to ladniej wyglada i nie wprowadza zamieszania... ;) z reszta to Twoj graraz ale pisze jakbys nie wiedział moze ;)
Dzięki za pouczenie, przyjmuję z pokorą, tego akurat nie wiedziałem (jak widzisz dopiero raczkuję na forum). Teraz już wiem i to się nie powtórzy. Dlatego cenię sobie wszelkiego rodzaju komentarze. Pozdrawiam

Guma

#20

Post autor: Guma »

do całości oświtlenia kup moduł za ok 62 zł, ma wszystko.

http://www.rcmart.com/catalog/rc-light- ... th=438_900

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#21

Post autor: Orzeł »

guma80 pisze:do całości oświtlenia kup moduł za ok 62 zł, ma wszystko.

http://www.rcmart.com/catalog/rc-light- ... th=438_900
dzięki, biorę się już za zamawianie.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#22

Post autor: Orzeł »

W poniedziałek 01.12.br złożyłem zamówienie :D na moduł oświetleniowy 3Racing Led System.
Zamówienie złożone bezpośrednio w Hong Kongu :| (www.rcmart.com). A teraz koszty:
Cena modułu 22,90 USD, obsługa 4,51 USD, opłaty bankowe po ich stronie 10,00 USD czyli razem 37,41 USD. Do tego koszty obsługi bankowej (przelew) po mojej stronie ok 10zł.
W złotówkach wyniesie mnie to w zaokrągleniu 130zł :( . Potrzebna do tego oczywiście znajomość języka angielskiego :oo .
Tak więc kasa wyszła, uzbrajam się w cierpliwość i czekam na przesyłkę z samego Hong Kongu :{} .

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#23

Post autor: Sławek »

Nie wiem jak ty to zamawiałeś ale zobacz jak to wygląda przy płatności kartą :

Obrazek

Pozdr

P.S

Zaczynasz budowę modelu od oświetlenia ? :oo

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#24

Post autor: Orzeł »

unix pisze:Nie wiem jak ty to zamawiałeś ale zobacz jak to wygląda przy płatności kartą :

[url=http://images28.fotosik.pl/301/12a10287b0d40ebcm.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdr
Dokładnie tak samo jak u Ciebie, tylko przy płatności kartą masz obsługę bankową 1,45 USD a ja płaciłem za koszty obsługi przelewu zagranicznego 10 USD i około 10 zł za przelew w moim banku :oo .
Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK

P.S.
czy zaczynam budowę od oświetlenia? O.O.O nie, przecież rama już jest, blacharka w trakcie wykonywania, a zanim dojdzie przesyłka to prace myślę że się posuną do przodu. A tak naprawdę to lubię mieć części pod ręką. Pozdrawiam :W
Ostatnio zmieniony 2008-12-04, 16:07 przez Orzeł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#25

Post autor: Sławek »

zg6000 pisze:
unix pisze:Nie wiem jak ty to zamawiałeś ale zobacz jak to wygląda przy płatności kartą :

[url=http://images28.fotosik.pl/301/12a10287b0d40ebcm.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdr
Dokładnie tak samo jak u Ciebie, tylko przy płatności kartą masz obsługę bankową 1,45 USD a ja płaciłem za koszty obsługi przelewu zagranicznego 10 USD i około 10 zł za przelew w moim banku :oo .
Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
Spokojnie, jak się robi z głową to nic się nie dzieje. Trzeba było dać znać to bym Ci zamówił i miałbyś 3 dyszki w kieszeni :)

Pozdr

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#26

Post autor: Maciek »

zg6000 pisze: Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
sorki ze OT ale mozesz zarejestrowac sie w paypal'u, teraz juz nie musisz posiadac karty kredytowej, przelewasz sobie srodki ze zwyklego konta na konto ktore masz w paypal i normalnie wszedzie mozesz dokonywac platnosci - sprawdzone i działa bez problemowo.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#27

Post autor: Orzeł »

unix pisze:
zg6000 pisze:
unix pisze:Nie wiem jak ty to zamawiałeś ale zobacz jak to wygląda przy płatności kartą :

[url=http://images28.fotosik.pl/301/12a10287b0d40ebcm.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdr
Dokładnie tak samo jak u Ciebie, tylko przy płatności kartą masz obsługę bankową 1,45 USD a ja płaciłem za koszty obsługi przelewu zagranicznego 10 USD i około 10 zł za przelew w moim banku :oo .
Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
Spokojnie, jak się robi z głową to nic się nie dzieje. Trzeba było dać znać to bym Ci zamówił i miałbyś 3 dyszki w kieszeni :)

Pozdr
Widzisz, szkoda że nie wiedziałem, pal licho te trzy dyszki ale mam pietra czy to wszystko wypali bo robię to pierwszy raz, poczekamy zobaczymy. Przymierzałem się kiedyś do kupna kół w USA do skali 1:10 do Land Rovera z oryginalnymi felgami ale się wycofałem bo też nie wiedziałem jak to sfinalizować. :( Jeżeli istnieje możliwość to może w przyszłości będę mógł skorzystać z pomocy jakichś zakupów zagranicznych? :)

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#28

Post autor: Orzeł »

maciek pisze:
zg6000 pisze: Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
sorki ze OT ale mozesz zarejestrowac sie w paypal'u, teraz juz nie musisz posiadac karty kredytowej, przelewasz sobie srodki ze zwyklego konta na konto ktore masz w paypal i normalnie wszedzie mozesz dokonywac platnosci - sprawdzone i działa bez problemowo.
Dzięki za podpowiedź, będę musiał to wypróbować.
pozdrawiam, :W

Maxim: Nie piszemy posta pod postem w ten sam dzień.

Szanowny Maximie :W taką informację dostałem już od Bandziora i starałem się do tego stosować. Zrozumiałem, że pisać posta pod postem nie wypada zaczynając nowy wątek (można robić edit). Ale jak mam odpowiedzieć komuś dostając dwa lub więcej postów. Tego nie rozumiem. Czy mam czekać do następnego dnia (jaki to ma sens), czy może grzeczniej jest nie odpowiadać w ogóle :jaw , a może powściągliwość na forum jest bardzo wskazana, pozdrawiam :W
Ostatnio zmieniony 2008-12-04, 23:18 przez Orzeł, łącznie zmieniany 1 raz.

hellmans33
CC-01 Ma(j)ster / AT !
CC-01 Ma(j)ster / AT !
Posty: 247
Rejestracja: 2007-09-16, 22:28
Imię: Przemek
Lokalizacja: Kęty

#29

Post autor: hellmans33 »

A może spróbujesz w ten sposób? Wystarczy trochę samozaparcia...


unix pisze:
zg6000 pisze:
unix pisze:Nie wiem jak ty to zamawiałeś ale zobacz jak to wygląda przy płatności kartą :

[url=http://images28.fotosik.pl/301/12a10287b0d40ebcm.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdr
Dokładnie tak samo jak u Ciebie, tylko przy płatności kartą masz obsługę bankową 1,45 USD a ja płaciłem za koszty obsługi przelewu zagranicznego 10 USD i około 10 zł za przelew w moim banku :oo .
Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
Spokojnie, jak się robi z głową to nic się nie dzieje. Trzeba było dać znać to bym Ci zamówił i miałbyś 3 dyszki w kieszeni :)

Pozdr

Widzisz, szkoda że nie wiedziałem, pal licho te trzy dyszki ale mam pietra czy to wszystko wypali bo robię to pierwszy raz, poczekamy zobaczymy. Przymierzałem się kiedyś do kupna kół w USA do skali 1:10 do Land Rovera z oryginalnymi felgami ale się wycofałem bo też nie wiedziałem jak to sfinalizować. :( Jeżeli istnieje możliwość to może w przyszłości będę mógł skorzystać z pomocy jakichś zakupów zagranicznych? :)



maciek pisze:
zg6000 pisze: Ale przynajmniej mam spokojną głowę :zzz (nie płacę kartą przez internet) :OK
sorki ze OT ale mozesz zarejestrowac sie w paypal'u, teraz juz nie musisz posiadac karty kredytowej, przelewasz sobie srodki ze zwyklego konta na konto ktore masz w paypal i normalnie wszedzie mozesz dokonywac platnosci - sprawdzone i działa bez problemowo.

Dzięki za podpowiedź, będę musiał to wypróbować.
pozdrawiam, :W

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#30

Post autor: Sławek »

Niestety nie działa na TH bo tam PayPal'em nie można płacić, znaczy mogą tylko autochtoni :p

Pozdr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”