GAZ 69

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#46

Post autor: Orzeł »

żywice epoksydowe są super :D , łączą szybko i trwale ale na sztywno :Dr . Natomiast klej montażowy firmy Soudal dobrze łączy, wypełnia ubytki, po naniesieniu większej ilości jest w miarę sztywny (nie twardy) i o to właśnie mi chodziło, żeby spoina była elastyczna. Buda będzie pracować, w przypadku wywrotki żywice popękają a ten klej nie :oo .
Jedyny mankament to temperatura :/ ale dosyć wysoka, sprawdziłem to tnąc wcześniej sklejony element mini szlifierką i po nagrzaniu (blacha była gorąca) spoina zrobiła się lekko elastyczna, po ostygnięciu ponownie stwardniała OAA .

PLATE
Początkujący
Początkujący
Posty: 481
Rejestracja: 2007-04-22, 11:26
Imię:
Lokalizacja: Zabrze/Königshütte

#47

Post autor: PLATE »

co do sztywności żywicy to można sprawić aby połączenia były nieco elastyczniejsze poprzez odpowiednie proporcje utwardzacz/komp. główny a przy dobrym dostępie do chemikaliów można dodać rozpuszczalników aktywnych i dostajesz "elastyczne" połączenie

Bandzior

#48

Post autor: Bandzior »

nie ryzykuj proszkowania... bo istnieje duze prawdopodobieństwo, ze bedziesz zaczynał od nowa zabawe... ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#49

Post autor: Orzeł »

myślałem nad tym proszkowaniem, ale pozostanę chyba przy tradycyjnej metodzie, tj. podkład i farba. Jak grubo naniosę to będzie w miarę o.k. :p Ale gdzie ja myślę o malowaniu przecież to jeszcze lata świetlne jak w tym tempie będę robił. A i tak nie robię z dokładnością zegarmistrzowską tak jak to powinno być żeby oko cieszyło. Model będzie, jaki będzie, trochę się szpachli nałoży i myślę że jakoś to ujdzie.
Jak widzę u innych niektóre modele, czy elementy alu wycinane na maszynach to aż miło popatrzeć. :)

Krzysiek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2728
Rejestracja: 2008-09-22, 16:22
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowań: 14 razy

#50

Post autor: Krzysiek »

zg6000 pisze:wycinane na maszynach
Wlasnie.. A ty robisz recznie :q

Zdecydowanie lepiej, jak dla mnie..

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#51

Post autor: Orzeł »

Przede mną największe chyba wyzwanie, tj. błotniki, lampy i nadkola :Y . Będę je klepał, trochę sobie poklepę :q . Czy coś z tego wyjdzie zobaczymy, albo będzie o.k. albo to co do tej pory zrobiłem spieprzę :Y

Awatar użytkownika
PIWO
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 37
Rejestracja: 2006-10-20, 21:38
Imię:
Lokalizacja: W-wa

#52

Post autor: PIWO »

zg6000 - Kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty :>



Nie, nie, żartowałem :D

Jeśli chodzi o malowanie aluminium, to ja moją ramę i skrzynię ładunkową mam wykonaną z aluminium i mam to wszystko pomalowane farbami modelarskimi TESTORS. Trzymają się bardzo dobrze. Prędzej odpadają z nierdzewki, ale na alu się moim zdaniem nadają. Pamiętaj tylko, że by nałożyć ze trzy lub cztery warstwy. Podkład nie jest potrzebny.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w klepaniu :q

PIWO

Awatar użytkownika
Maxim
|o\°/o| / AT !
|o\°/o| / AT !
Posty: 7599
Rejestracja: 2006-06-29, 00:19
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#53

Post autor: Maxim »

Dokładnie - wycinane ręcznie - to raczej duży plus, niż powod do zmartwien :) :OK

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#54

Post autor: Orzeł »

to jedynie chyba satysfakcja, że się zrobiło samemu :p . Natomiast wydaje mi się że liczy się efekt końcowy - wszystko ma być jak najbardziej zbliżone do oryginału :oo Może się mylę :Y

Bandzior

#55

Post autor: Bandzior »

nie mylisz sie :)

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#56

Post autor: Orzeł »

trochę wczoraj poklepałem :q i mam już gotowe tylne nadkola - 1 godzina klepania, wyszło w 100% tak jak zakładałem OAA , maska - 1 godzina klepania na kowadełku, wyszło na 90% tego co zakładałem :/ . Maska ma duże wypuklenia, wykonywałem ją z blachy 0,5mm ( to z lenistwa, bo powinna być z grubszej blachy lepszy efekt uwypuklenia i możliwość wyrównania papierem ściernym nierówności) dlatego do przodu mam zastrzeżenia, ale dojdzie jeszcze wykończenie maski z logo fabryki i nie będzie widać mankamentów plus oczywiście trochę szpachli. :{}
Zdjęcia będą as soon as possible :D

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#57

Post autor: Orzeł »

Ostatnio pochłonęły mnie Święta i musiałem nadrobic troche zaległości domowych. Ale już wstawiam to co miałem wstawić tydzień temu. Dużo od tego czasu się nie zmieniło i myślę, że w tym roku już chyba nic nie przybędzie, co nie oznacza, że zapał wygasł. W między czasie dostałem od mikołaja z Hong Kongu przesyłkę z oświetleniem 3Racing Led system z rcMart. Co mnie niesamowicie ucieszyło.
A teraz zdjęcia - jeszcze daleko do końca :((

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... ale będę klepał dalej :q tym razem błotniki :q :q
Ostatnio zmieniony 2015-09-27, 22:51 przez Orzeł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adamo
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4754
Rejestracja: 2007-05-06, 20:17
Imię: Adam
Lokalizacja: podlaskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#58

Post autor: Adamo »

To nic że daleko do końca ważne że w dobrą stronę ;)
Cóż więcej napisać jak tylko że rękodzieło :OK
Powodzenia w dalszej realizacji!
Jaki rozstaw osi ???

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#59

Post autor: Orzeł »

rozstaw osi to 29,5cm :oo

Bandzior

#60

Post autor: Bandzior »

bez wiatpienia piekny to model bedzie ... ale nie na zawody... bedzie za ciezki... utoniesz w bagnie... na skałkach jeszcze dasz rade...

ale jesli komus pokazywac dobry warsztat to ten temat jest idealny, tak jak kilka innych jeszcze..

Pozdr i szacunek za to co robisz ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”