Ural 5423 by rudi

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
Guma

#46

Post autor: Guma »

zabrakło już motywacji czy brak czasu ? ;)

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#47

Post autor: rudi »

Nie, no motywacji nie brak. Praca, praca i jeszcze raz praca- od skowronka do żaby :LOL
I na Urala ciągle brak czasu jak znajduję jakąś wolną godzinkę to coś grzebię. I tak przed wczoraj zamocowałem zwrotnice na drugim moście, ale jak znajdę więcej czasu to dokładniej to zrobię w osi (bo teraz przy większym skręcie czuć opór) i dotoczę tulejki mośiężne bo teraz są aluminiowe. A wczoraj zrobiłem sobie jeden resor z PCV na testy. I nie wiem ciągle jak zrobić ten skręt na dwa serwa czy jedno duże. I jak robiłem ten most to zastanowiło mnie mocowanie zawieszenia. W necie nic ciekawego nie znalazłem na ten temat, ale jak mi się uda to podjadę jutro do zakładu gdzie mają dzwigi i zrobię może jakieś fotki. Wprawdzie dzwigi są na podwoziach 3 osiowych ale może coś podpatrzę. I tak jak mówiłem na początku, projekt jest długoterminowy i bardzo dużo jest szukania i podpatrywania bo zepsuć to nie sztuka. Tymczasem WORK IN PROGRESS... :oo

Guma

#48

Post autor: Guma »


Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#49

Post autor: rudi »

Dzięki, dzięki coś podziałam w wolnym czasie. :D

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#50

Post autor: rudi »

Po długich przemyśleniach, obserwacjach i pomiarach zrobiłem dzisiaj tylne resory i ich mocowanie :oo . Jako że nie mogłem znaleźć Urala no to posiłkowałem się ...Krazem 255 (mam kilka fotek jakby ktoś potrzebował). Rozwiązanie podobne, a co na żywo to na żywo!
Poniżej niedokończone jeszcze resory.
035 resory.jpg
036 resory.jpg
I powoli działam dalej....

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#51

Post autor: RaV »

Hmmmm, pomijam że strasznie krzywo, ale czy to się ugina? Czy będzie tylko atrapą? :>

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#52

Post autor: rudi »

Ha ha.
Pewnie że krzywo bo jeszcze przed złożeniem końcowym i na razie tylko docięte i nie szlifowane i tylko położone na sobie. Na pewno nie atrapa :> i się ugina. Nie wiem jeszcze jak będzie pracowało, bo to zależy od końcowej wagi modelu. Wtedy trzeba będzie "tu dodać a tam ująć" piór. Ale jest tak zrobione żeby wyglądało jak w oryginale. Czy zostanie jak jest, czy niektóre długości piór się zmienią- czas pokaże.

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#53

Post autor: rudi »

Dzisiaj skończyłem pracę trochę wcześniej, więc zabrałem zię za model. Zamontowałem resory w uchwytach i teraz wygląda to tak (RaV poddaje twojej ocenie ;) ) :
037 resory.jpg
Dorobiłem też mosiężne tulejki do zwrotnic, dopiłowałem w nich otwory, aby było jak najbardziej centrycznie i podocinałem uszczelki pod dekle w mostach. Fotek nie wklejam bo tych prac i tak nie widać. A teraz idę dalej męczyć tylne zawieszenie. :oo

Awatar użytkownika
Danny
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 909
Rejestracja: 2008-03-17, 19:29
Imię: Daniel
Lokalizacja: Police
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#54

Post autor: Danny »

fajnie wyszły tobie te resorki z uchwytami, niczym w 1:1 :OK

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#55

Post autor: zotornik »

Proponuję jeszcze zastosować jakieś klamerki, żeby Ci się "nie rozjechały" jak talia kart.
W oryginałach też takie bywają.

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#56

Post autor: rudi »

Dzięki Daniel za te słowa. :)
Zotornik, odpowiadając od razu na twoją propozycję:
klamerki będą w przyszłości. Najpierw muszę postawić model na koła z wszystkimi dodatkami żeby określić końcowy zestaw piór i nie robić ich później drugi raz.

Tymczasem złożyłem dzisiaj po raz pierwszy OAA... tylne mosty, żeby zobaczyć jak to wygląda i jak pracuje...... Zresztą co się będę rozwodził, oceńcie sami. Wszelkie słowa krytyki mile widziane :p
038 resory.jpg
039 resory.jpg
040 resory.jpg
041 resory.jpg
042 resory.jpg
043 resory.jpg
044 resory.jpg
Dla porównania oryginał wersja 375.
045 blueprint -zawieszenie.jpg
Macie może jakieś propozycje jak zamocować na sztywno te elementy, na osiach do których przykręcone są snapy?

Ja muszę przemyśleć jak rozwiązać przednie zawieszenie i pomyśleć co z tym skrętem.

Guma

#57

Post autor: Guma »

ten projekt to według mnie nr1 tego forum, pod względem ilości nakładu pracy a zarazem jakości wykonania. :OK :OK :OK

Pablo

#58

Post autor: Pablo »

Zgadzam się z przedmówcą :OK

Palatyn
Straż Nocna / AT !
Straż Nocna / AT !
Posty: 399
Rejestracja: 2007-11-13, 05:21
Imię: Przemek
Lokalizacja: Tarnobrzeg PL

#59

Post autor: Palatyn »

Nie powiem, jestem pod wrażeniem - projekt 1 klasa, ale jest ale...
Z wyborem nr 1 tego forum w kategorii truck zaczekam do końca projektu :)
Aż ukażę się gotowe dzieło :)

Mały OT: Oczywiście wg. nie mogę tu pominąć w ocenie projektu Maxa - to też wg. mnie projekt 1 klasa :) Już gotowy, skończony, jeżdżący :)

P.S.
Nikomu się nie podlizuję, bo i nie mam po co :p

Awatar użytkownika
rudi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1186
Rejestracja: 2008-05-30, 19:16
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żmigród/daleki ląd
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#60

Post autor: rudi »

Dzięki za miłe słowa.
Powiem tak- chciałem żeby model był wykonany ręcznie, w tak dużym stopniu jak to tylko możliwe. Mam nadzieję, że to mi się uda. Zaczynając budowę nie chciałem z kimś konkurować o numer 1, tylko dać się wciągnąć w to co bardzo lubię, czyli w majsterkowanie przy modelu. I chyba nie tylko ja tak myślę. Tym większa satysfakcja z czegoś co się buduje, im więcej serca i pracy się w to włoży. A jeszcze jak wszystko działa jak należy to... czego chcieć więcej. Oceny o danych modelach, każdy ma takie jak uważa. Ja mojego Uralka :D nie uważam za numer 1, chociaż nie ukrywam, że takie słowa są miłe. Więc reasumując, nie chcę tu z nikim konkurować o numer 1 tylko podzielić się tym co udaje mi się zbudować w wolnym czasie (ostatnio z nim krucho :/ ) i spotkać się pewnego "pięknego" dnia na zawodach z bracią modelarzy. Ale to tylko w ramach wyjaśnienia. A się rozgadałem..... :LOL

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”