GAZ 69

Modele wyróżnione ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

GAZ 69

#1

Post autor: Orzeł »

Witam wszystkich, :W
Jako, że jestem nowy na forum a chciałbym podzielić się z Wami moim warsztatem proszę o wyrozumiałość (przynajmniej na początku).
Przeglądam to forum od jakiegoś czasu i powiem szczerze, że jestem zafascynowany trialem rc. Modelarstwem zajmuje się od bardzo dawna, posiadam modele z każdej dziedziny tj. powietrze, woda i ląd ale w tej chwili już wiem co mnie tak naprawdę wkręciło.
Dlatego też postanowiłem budować własny pojazd trialowy od podstaw. Co prawda przeglądając to forum można nabawić się kompleksów - stawiacie poprzeczkę bardzo wysoko. Będę starał się jej dorównać. A modelem tym będzie jak w temacie GAZ69 w skali 1:8 na felgach 1,9" z możliwością zmiany na 2,2". Opis budowy przedstawiam też na swojej stronie ale tu są eksperci z tej dziedziny i Wasze cenne uwagi napewno wiele wniosą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Link do mojego warsztatu:Budowa Gazika :-Oo
Ostatnio zmieniony 2015-09-27, 22:06 przez Orzeł, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#2

Post autor: redin »

witamy witamy ;)
co prawda proponował bym 1:10 :)
najbardziej powszechna skala :D

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#3

Post autor: Sławek »

No, witam :W

Tym bardziej, że prawie równolatek :D

Powodzenia w budowie :OK

Pozdr

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#4

Post autor: Orzeł »

redin pisze:witamy witamy ;)
co prawda proponował bym 1:10 :)
najbardziej powszechna skala :D
Zdaję sobie z tego sprawę, ale przy tej skali o której piszesz, przy zastosowaniu kół, które posiadam wyszedł by prawie monster a ja chcę żeby koła mieściły się w obrysie karoserii. Trzymam się natomiast wszystkich wymiarów z regulaminu trialowego dla klasy scale.
Widzę, że na ostatnich zawodach podane było, że w tej klasie jest 6 autek. Być może będę tym 7 szczęśliwcem, który dołączy do Waszego zacnego grona.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#5

Post autor: Orzeł »

unix pisze:No, witam :W

Tym bardziej, że prawie równolatek :D

Powodzenia w budowie :OK

Pozdr
No, witam :W
Dzięki za ciepłe przyjęcie. To, że udało mi się założyć tutaj temat daje mi dodatkową mobilizację do budowy mojego modelu. A budowa już rozpoczęta, wszystko rozbija się o czas i wyrozumiałość mojej żony (której u niej czasami brak).

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#6

Post autor: RaV »

zg6000 pisze:
redin pisze:witamy witamy ;)
co prawda proponował bym 1:10 :)
najbardziej powszechna skala :D
Zdaję sobie z tego sprawę, ale przy tej skali o której piszesz, przy zastosowaniu kół, które posiadam wyszedł by prawie monster a ja chcę żeby koła mieściły się w obrysie karoserii. Trzymam się natomiast wszystkich wymiarów z regulaminu trialowego dla klasy scale.
Widzę, że na ostatnich zawodach podane było, że w tej klasie jest 6 autek. Być może będę tym 7 szczęśliwcem, który dołączy do Waszego zacnego grona.
Witamy.
Modeli w klasie scale jest znacznie więcej, popatrz w klasyfikację generalną :) Niestety nie wszscy jeżdżą na każde zawody. Miemniej każdy nowy model cieszy.
Sam też zacząłem gaza, ale prace troszę utknęły :( http://rc-trial.ayz.pl/phpBB/viewtopic. ... 9m&start=0

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#7

Post autor: Orzeł »

Jestem pod wrażeniem Twojego gazika, super pomysł z tym pcv - nie wpadłem na to wcześniej. Czy mógłbyś podać wymiary zewnętrzne budy bez nadkoli z tyłu czyli długość i szerokość. Chciałbym je porównać ze swoimi.
Nie doszedłem jeszcze jak się tu wrzuca zdjęcia, tak na szybko dla zainteresowanych podaję link do mojej modelarni.
:-Oo Link do mojego warsztatu: Gaz 69 warsztat
Ostatnio zmieniony 2008-11-28, 16:23 przez Orzeł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#8

Post autor: zotornik »

Witam i powodzenia :W

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#9

Post autor: RaV »

zg6000 pisze:Jestem pod wrażeniem Twojego gazika, super pomysł z tym pcv - nie wpadłem na to wcześniej. Czy mógłbyś podać wymiary zewnętrzne budy bez nadkoli z tyłu czyli długość i szerokość. Chciałbym je porównać ze swoimi.
Nie doszedłem jeszcze jak się tu wrzuca zdjęcia ale może uda mi się wstawić link do mojego warsztatu gdzie powstaje mój gaz.
Gaz 69 warsztat
Mam skany planów MM, mogę posłać, jak masz większą skrzynkę

edit: Widzę że najpierw powinienem kliknąć w linka :D

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#10

Post autor: Orzeł »

Jeżeli to są te z Małego Modelarza z 1984r to je mam. Chyba, że masz to wszystko powiększone do skali. I jaka pojemność skrzynki jest potrzebna, bo mam standard.

Awatar użytkownika
RaV
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3013
Rejestracja: 2007-05-01, 11:08
Imię: Rafał
Lokalizacja: GB
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#11

Post autor: RaV »

Nie powiększałem tylko narysowałem pewne elementy w Illustratorze i przeskalowałem aby dostać 1:10

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#12

Post autor: Orzeł »

Minął kolejny weekend i znowu trochę sobie pobudowałem. Parę godzin spędzonych w warsztacie i jeden bok prawie gotowy, ale do końca jeszcze sporo... OAA

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-09-27, 22:28 przez Orzeł, łącznie zmieniany 3 razy.

Bandzior

#13

Post autor: Bandzior »

waga tego modelu bedzie dominujaca...

jak dla mnie piekna robota :)... kiedys zmienie prace by miec wiecej czasu i tez zabiore sie za jakis konkretny projekt...

:OK

Obrazek

53 rocznik :) (chyba)... jezdzi... prowadzi sie go jak stara babe na weselu.... ale piekne auto :)

chlopaki na warsztacie odwalili kawał zajebiennej roboty ;)

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#14

Post autor: Orzeł »

Bandzior pisze:waga tego modelu bedzie dominujaca...

jak dla mnie piekna robota :)... kiedys zmienie prace by miec wiecej czasu i tez zabiore sie za jakis konkretny projekt...

:OK

[url=http://img141.imageshack.us/img141/4843/20080820325uu1.th.jpg]Obrazek[/URL]

53 rocznik :) (chyba)... jezdzi... prowadzi sie go jak stara babe na weselu.... ale piekne auto :)

chlopaki na warsztacie odwalili kawał zajebiennej roboty ;)
waga faktycznie chyba będzie dominująca, ale to się okaże na końcu. Z tym akurat nie ma problemu, bo w trakcie jej zwiększania będę dokładał piór w resorach.
Natomiast to co przedstawiasz na zdjęciu chętnie bym zobaczył w mniejszej skali.

Awatar użytkownika
Orzeł
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 2895
Rejestracja: 2008-11-17, 13:59
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Kurowice k/Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

#15

Post autor: Orzeł »

W związku z tym, iż prace nad moim gazem są już w stadium zaawansowanym :VV podam trochę informacji o planowanym napędzie. Czytając forum oraz oglądając filmy dochodzę do wniosku (co oczywiście jest dla wszystkich jasne) że należy stawiać na moc a nie na prędkość.
Początkowo miałem wykorzystać napęd i zawieszenie od WK ale że buduję wszystko od podstaw a części na Allegro do wheely'go brak, musiałem szukać innych rozwiązań. Pomyślałem sobie o napędzie z czołgu. Kupiłem napęd z zębatkami metalowymi. Czołgi waloryzowane mają masę 9-11kg, mój gaz myślę że tego nie osiągnie ale moc tej przekładni robi wrażenie, do tego jeszcze dyfer, który zwalnia 1 do 3. Myślę, po wstępnych próbach, że maksymalna prędkość ok 5-6km/h to będzie max.
Silnik i elektronika będą umieszczone wysoko prawie pod dachem modelu co zapobiegnie zalaniu. Wiem, że zaraz znajdą się posty o środku ciężkości. Ale masa elektroniki w stosunku do masy modelu nie będzie miała u mnie dużego znaczenia. Tym bardziej, że planuję dociążenie spodu.
Jak widać z moich zdjęć gaza buduję metodą oryginału, czyli każda część karoserii oddzielnie, co odzwierciedli realizm, nawet przy uszkodzeniach i ewentualnych naprawach blacharskich. OAA Piszcie co sądzicie o takim napędzie bo nie znalazłem na tym forum takiego rozwiązania. :OK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Top Works...”