AXIAL SCX 10 by ulatko

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#76

Post autor: Radek »

Wojtek, a Ciebie nie bedzie na zawodach w Krakowie?

Pozdro

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#77

Post autor: ulatko »

Mam nadzieje ze nic mnie nie zaskoczy i bede.Nawet jak lozysk nie zdaze pozmieniac to na rozpadach pojade.I na wyjacej zebatce. OAA OAA OAA

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#78

Post autor: Radek »

ulatko pisze:Mam nadzieje ze nic mnie nie zaskoczy i bede.Nawet jak lozysk nie zdaze pozmieniac to na rozpadach pojade.I na wyjacej zebatce. OAA OAA OAA
Oooooooooooooo to i tobie zebatce atakujacej sie dostalo :VV

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#79

Post autor: ulatko »

Jeszcze zebatka zyje ale do przodu strasznie halasuje.Jezdzic sie da ale dobrze byloby w sluchawkach ochronnych :D .Nowa juz czeka w pudelku :yay

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#80

Post autor: ulatko »

Witam!!
Po dzis dzien bardzo milo wspominam krakowskie zawody i jeszcze raz wielkie dzieki dla Crawlera, Izy i wszystkich uczestnikow spotkania.
Dodatkowe podziekowania naleza sie Radkowi, ktorego slowa i mina na widok mojego Axiala byly jednoznaczne. Pozwole sobie na cytat moze niezbyt dokladny ale jakos tak bylo ".....no nie wez bys go umyl troche chociaz od spodu na zawody..."Potem wspomnial ze swoj model to po kazdym syfieniu myje i rozbiera.
Moj sprzecik niestety kompletny przeglad to mial jak go w lutym /marcu skladalem.
Strasznie mi te sluszne uwagi Kolegi zaszly za skore i oto ich efekt.

Na pierwszy ogien przekladnia.Jak widac smaru axialowego juz niet, a ruda atakuje i blokuje wszystko co sie kreci.To lozysko stalo na amen.

Obrazek Obrazek

Mycie , suszenie, smarowanie, nowe lozyska i z powrotem do modelu.

Obrazek

Mosty bedace w podobnej kondycji przeszly identyczna jak przekladnia droge odsyfiania.
A w tylnym dyfrze taka oto niespodzianka.Ulamanego kawalka nie udalo sie znalezc wiec chyba juz taki od nowosci byl ale nie pamietam juz jak skladalem tylny most.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po czesci mechanicznej przyszedl czas na swiatelka.
Halogeny podpiete na zlaczce ze starego serwa i jakiegos kabelka.Tak zeby mozna bylo calkowicie odpiac sie od budy, jakby cos...

Obrazek Obrazek

Tyl juz normalnie podpiety.

Obrazek

A na pace skrzyneczka na maly pakiecik do zasilania swiatel.

Obrazek Obrazek Obrazek

A swieca tak.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam!!

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13468
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#81

Post autor: zotornik »

Przegląd to jak Radek słusznie zauważył nie tylko domena aut 1:1 ;)
A i częściej niż raz w roku trzeba go zrobić, choć to w dużej mierze zależy kto jakie ma mosty przekładnie i resztę i jak to uszczelnił przy składaniu.
Okablowanie :OK choć osobiście staram się używać czarnych kabli bo mniej rzucają się w oczy jak model jest na jakiś podjazdach i widać mu spód.

Pomijając powyższe, jest i pozytywna strona - nie tylko Ty doświadczyłeś że jeden pobyt na zawodach potrafi dać więcej niż rok samotnego katulania się :)

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#82

Post autor: Radek »

Ulatko dobbra robota :OK Jeszcze troche i by bylo sporoczesci do wymiany. Swiatelka gites, a jak zrobgiles z przodu, nalepki zdarles? (ogladam na tel) szkoda ze nic nie mowiles to te odblaski z lexanu bym Ci pometalizowal za jakie 30 zl u tego kola co mi robil, ale i tak bardzo dobrze Ci swieca. Pozdro

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#83

Post autor: ulatko »

Racja Zotorniku, przynajmniej raz w roku a 1:1 to nawet po glebszym i dluzszym moczeniu pasuje oleje w mostach, skrzyni i reduktorze powymieniac. A i w silniku nie zaszkodzi -zalezy jak gleboko topiles sprzet :D. Co do uszczelnienia to kiedys do benzynowego silnika do uszczelniania aparatu zaplonowego i kapturkow swiec uzywalem czegos takiego: http://www.international-auto.com/gaske ... mpound.cfm
Calkiem to DP 300 fajne bo nie skleja tak jak silikon tylko jest caly czas elastyczne i nawet po roku latwo sie rozlacza uszczelnione elementy.
Moze przy nastepnym przegladzie axiala zastosuje ten specyfik.Mozna na nim osadzic lozyska na oskach, oraz w obudowach i polowki obudowy skleic nim. Pasowalo by tylko jescze jakis simering na samo lozysko wymyslec, zeby woda do kulek nie leciala.
A kabelkami to bylem po czesci zobligowany bo takie byly juz w swiatelkach ktore kupilem.
Radku, dzieki za chec pomocy z metalizacja.Ale u mnie niestety bledy wieku dzieciecego w malowaniu spowodowaly ze klosze lamp jakies takie przeciw mgielene matowe sie zrobily :( i pewnie chrom na doblysnikach nic by nie dal. A naklejki do kosza poszly.
Pozdr!!

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#84

Post autor: ulatko »

Zimowa nuda, sluszne uwagi Kolegow i straszny syf na polu /no, na zewnatrz, na dworzu jak ktos z i innej czesci kraju woli/, wymusily wykonanie nadkoli do Axiala. Oto wynik prac z sobotniego i niedzielnego wieczora.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
ryba4x4
Początkujący
Początkujący
Posty: 193
Rejestracja: 2009-12-02, 13:52
Imię:
Lokalizacja: trojmiasto

#85

Post autor: ryba4x4 »

fajny modelik :OK nadkola też niezłe

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#86

Post autor: Radek »

Zobaczysz roznice :OK

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#87

Post autor: ulatko »

Po jakis 8-9 miesiacach uzywania Axiala takie cos sie zrobilo z przednimi poloskami.
Obrazek
I z racji tego ze pin powinien byc okragly a zrobil sie nie okragly kupilem sobie takie cos
Obrazek
Obrazek
I zalozylem
Obrazek
Ale czy skret lepszy to nie sprawdzalem i srubek od zwrotnicy jeszcze nie zmienilem, bo mi sie nie chce.
Ludzie tak jak swistaki i misie powinni zapadac w sen zimowy :zzz :zzz :zzz

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#88

Post autor: Sławek »

Mam te półosie również i powiem, że skręt to może sie nie bardzo poprawia bo ramię zwrotnicy dochodzi do obudowy mostu ale ponieważ to CVD więc znika zjawisko pulsowania napędu :OK

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#89

Post autor: ulatko »

U mnie jakies pulsacje sie pojawiaja przy max skrecie. A jak bylo na oryginalnym axialu to niestety nie pamietam

Awatar użytkownika
ulatko
Początkujący
Początkujący
Posty: 174
Rejestracja: 2010-02-05, 18:10
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Krk

#90

Post autor: ulatko »

Witam po przerwie :D
Strasznie mi sie spodobaly gadzety dostarczane przez Wojtka9000, i w koncu nabylem High Lifta. Jako ze moj model jakis taki zawsze poobijany i brudny /no teraz to moze nie bardzo bo kapiele sniezne mu sluza :D /, postanowilem wykonac w/w gadzet w wersji mocno uzywanej.
Najpierw elementy surowe pomalowalem farbka w kolorze jakby zeliwno-stalowym.
Obrazek Obrazek
Potem farba w kolorze rdzawym i papranko-skrobanko do farbki podkladowej. Taka sama technike psucia zastosowalem przy zuzywaniu czarnej rury do obslugi high lifta.
Zaczepy gumki trzymajacej rure wykonalem ze zszywek biurowych.
Calosc przykrecona do paki srubkami M2.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”