Jeep Cherokee XJ by aliexpress

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
n30n_neon
Teoretyk
Posty: 84
Rejestracja: 2007-04-11, 01:17
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#61

Post autor: n30n_neon »

Kurde, moja żonka jak by przeczytała twoje podsumowanie to bym dopiero miał bonanze w domu🤪 Graty za realizację projektu, fajny model. Jak kiedyś skończe swojego niewypała składać to cherokee będzie następny👍

Szybki
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2020-04-28, 01:35
Imię: Igor

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#62

Post autor: Szybki »

n30n_neon pisze:
2021-02-09, 19:24
Kurde, moja żonka jak by przeczytała twoje podsumowanie to bym dopiero miał bonanze w domu🤪 Graty za realizację projektu, fajny model. Jak kiedyś skończe swojego niewypała składać to cherokee będzie następny👍
to patrz teraz, jak zajdę chwilę to połączę kabelki na chwilę obecną wygląda tak...a jeszcze muszę to zlepić w jednolitą bryłę oświetlenie zostawię na dachy razem z jedną baterią 18650 schowaną w skrzynce lub beczce (nie jest to zakazane robienie drugiego obiegu wiec wolno)
oświetlenie za dychę dosłownie za dychę-dosłownie 9,95
oświetlenie za dychę dosłownie za dychę-dosłownie 9,95
bagarznik za 39 zł z darmową wysyłką - METALOWY!
bagarznik za 39 zł z darmową wysyłką - METALOWY!
nawiercony i przykręcony
nawiercony i przykręcony
zostało tylko ustawić kable i przykręcić brakującą lampę
zostało tylko ustawić kable i przykręcić brakującą lampę
to już prawie koniec zbliżam się niebezpiecznie do 1k i nic na to nie poradzę. Dziękuję wam bardzo za wsparcie i pomoc dzięki temu ten projekt tak że po części jest wasz, bo obserwuje z ukrycia wasze garaże i uczę się co i jak.

szafir51
Teoretyk
Posty: 161
Rejestracja: 2019-10-04, 12:48
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#63

Post autor: szafir51 »

co to za bagażnik, jaka długość?

Szybki
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2020-04-28, 01:35
Imię: Igor

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#64

Post autor: Szybki »

szafir51 pisze:
2021-02-10, 00:00
co to za bagażnik, jaka długość?
było na ali to brałem
230mm/140mm/20mm

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#65

Post autor: ges »

Życzę Ci, żeby jak najmniej tych najtańszych elementów pokazało dlaczego są takie tanie. :OK

Szybki
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2020-04-28, 01:35
Imię: Igor

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#66

Post autor: Szybki »

ges pisze:
2021-02-10, 08:41
Życzę Ci, żeby jak najmniej tych najtańszych elementów pokazało dlaczego są takie tanie. :OK
pokazało?

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#67

Post autor: ges »

Tak.
Pokazało, udowodniło, ujawniło, zademonstrowało, czy dało znać. :D

Awatar użytkownika
n30n_neon
Teoretyk
Posty: 84
Rejestracja: 2007-04-11, 01:17
Imię: Konrad
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#68

Post autor: n30n_neon »

Szybki pisze:
2021-02-09, 23:30
to patrz teraz, jak zajdę chwilę to połączę kabelki na chwilę obecną wygląda tak...a jeszcze muszę to zlepić w jednolitą bryłę oświetlenie zostawię na dachy razem z jedną baterią 18650 schowaną w skrzynce lub beczce (nie jest to zakazane robienie drugiego obiegu wiec wolno)
Jedna 18650 ma 3,7v, pociągnie kilka sztuk ledów?

szafir51
Teoretyk
Posty: 161
Rejestracja: 2019-10-04, 12:48
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#69

Post autor: szafir51 »

pociągnie bez problemów przy połączeniu równoległym. Ledy są zazwyczaj na 2-3V i 20mA, być może trzeba będzie jeszcze dać rezystor w szereg dla ograniczenia prądu.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#70

Post autor: zotornik »

Szybki pisze:
2021-02-07, 18:44
...
ostatecznie skończyło się na dwóch rolkach i utracie lusterka a potem kotwicy...

na koniec stała się dla mnie największa tragedia
urwałem kotwicę - chyba za dużo od niej wymagałem

... jeżeli ktoś będzie miał zamiar kupować kiedykolwiek taką kotwicę z ali to odradzam jeżeli chce jej używać- jako ozdoba prezentuje się świetnie z punktu praktycznego ...zawiedzie was w krytycznej chwili.
Jak każda jazda w terenie, również i rc trial pociąga za sobą różnorakie usterki wynikające z przeciążenia vel nadwyrężenia podzespołów, w tym i elektroniki. A rolki ... no cóż, to "atrakcja" nieunikniona :] To też kolejna okazja do zbałamucenia karoserii i wszystkiego co z niej wystaje - taka ta nasz zabawa jest i trzeba jednak mieć tego świadomość, bo ten koszt modelu - o którym tu czasami wspominasz - to niejednokrotnie musi być zweryfikowany w czasie częściami zamiennymi.

Sam też sobie tu odpowiedziałeś na post Ges-a
ges pisze:
2021-02-10, 08:41
Życzę Ci, żeby jak najmniej tych najtańszych elementów pokazało dlaczego są takie tanie. :OK
Niektóre tanie graty, choć za śmieszne pieniądze i tak nie są ich warte - ale o tym dowiadujemy się zwykle po fakcie. To może nie rosyjska ruletka, a taki chiński mahjong.
Szybki pisze:
2021-02-08, 15:42
...
Testy w Domu wyszły bardzo dobrze (a z wciągarką to po ścianach jeździłem :P) ale to nie jest wiarygodne oddanie możliwości modelu , jak pojawi się odwilż i +10 na zewnątrz to dopiero wtedy będę mógł go tak naprawdę sprawdzić i chociaż mieć obez tego czy warto w zawodach startować czy model jeszcze nie jest na to gotowy.
Domowe testy większości z nas "wychodzą nad wyraz dobrze" - to też normalny objaw. Terem po prostu ma więcej zmiennych i wówczas na światło dzienne wychodzą wcześniej niedostrzeżone szczegóły . Często ktoś wchodzący w temat pisze, jak mu model świetnie wszystkie przeszkody pokonuje i jest super bo to oznacza, że model jest sprawny i daje frajdę. Ale weźmy teraz kilka słupków, ustawmy sobie kilka bramek i spróbujmy pokonać tak wyznaczoną trasę :zotornik Nie jeden przeżywa wówczas szok, że to nie zawsze jest trak proste :D
Już to kilkakrotnie pisałem - naturalną rzeczą jest, że jak się jedzie li tylko dla zabawy, to podświadomie napotykając przeszkodę omijamy ją, nieco korygujemy trasę by model przejechał - ale gdy trasa jest sztywno wyznaczona i nie ma uduś, albo tędy albo ... nie ma drogi, to wtedy zaczyna się zabawa w tzw. rzeźbienie terenu :]

Ale do sedna - na forumowe spotkanie warto i należy jak jest możliwość przyjechać. Nie ma lepszej okazji do zweryfikowania i porównania własnego modelu z innymi. A najważniejsze to spotkanie samo w sobie z innymi zakręconymi w temacie.
Świadomie i celowo omijamy słowo "zawody" bo to złe i niepotrzebnie straszące określenie. Tak spotkania nasze mają formę rywalizacji wedle określonych zasad i reguł, ale to jedynie pewna formuła, a każdy nowy uczestnik może liczyć na pomoc, rady, masę koleżeńskiej szydery i tzw. szczęście nowicjusza :england

Szybki
Teoretyk
Posty: 62
Rejestracja: 2020-04-28, 01:35
Imię: Igor

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#71

Post autor: Szybki »

Zotornik czas i teren zweryfikuje mój projekt. Po pierwszym urwanym wale będę wiedzieć co jest z nim nie tak i co muszę poprawić. Co do szyderstw, na pewno spodka mnie wiele złośliwych komentarzy odnośnie ceny modelu.
Jedno jest pewne- Osiągniecie "Dusigrosz" jest moje. I to osiągniecie będzie należało do mnie :P
co do sztywnej trasy- na pewno będę się starać stworzyć w miarę realistyczny OS, jak zrobi się cieplej by potrenować umiejętności.

Awatar użytkownika
khuuhkrr
Teoretyk
Posty: 53
Rejestracja: 2021-01-05, 03:55
Imię: Michał

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#72

Post autor: khuuhkrr »

Jeśli chodzi o cenę to możemy sobie przybić piątkę. Co prawda w tysiącu się nie zmieściłem, no ale prawie. Jedno jest pewne, nie jesteśmy pionierami takiego podejścia do tematu. Można się spodziewać, że nasze modele nie będą tak wytrzymałe jak te dwa i więcej razy droższe, ale.. od czegoś trzeba zacząć 😎 Ja to nawet powiem, że niska cena całości, w moim przypadku, prowokuje do bardziej bezkompromisowego traktowania tej zabaweczki 😉

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#73

Post autor: ges »

Intrygujące, a jednocześnie dla mnie niezrozumiałe jest Wasze podejście.
Postanowiliście kupić, w moim odczuciu "na siłę" nowy model, kierując się chęcią wydania jak najmniej. I dobra.
Powszechnie wiadomo, że kupowanie tanio to kupowanie dwa razy. I tyczy się to wszystkiego, nie tylko modeli. Ale dobra. Co kto lubi.
Niektórzy wręcz wolą robić zakupy od używania tego co kupują. Tak też można.
Czy rozsądniej nie byłoby poszukać używanych, sprawdzonych modeli, którymi prawdopodobnie już byście jeździli? W dodatku wydając podobne pieniądze.

I te ciągłe prztyczki w kierunku wyimaginowanych wielokrotnie droższych modeli. Zupełnie tego nie pojmuję. Rozumiem, że to takie racjonalizowanie swoich decyzji. Ale jest to niezgodne z prawdą. I zalatuje lekką paranoją. Dziwne, bardzo dziwne podejście. Ciekaw jestem na jakim etapie się to rodzi.
Czy to chęć udowodnienia czegoś komuś? Tylko czego? I komu? Że się da? Pewnie że się da. Chodzi tylko o sens i późniejsze problemy wynikające z niskiej jakości tanich komponentów. Może (ale nie musi) to spowodować to, że model będzie więcej stał niż jeździł. Nie życzę Wam tego, ale mam dziwne odczucie, że podrabiane axiale trafiają na giełdy i olx szybciej niż przyjeżdżają do nas z Chin.

Któryś sezon jeżdżę modelem za 1100-1200 zł. Z elektroniką za 100 zł.
Ani nie czuję się z tego powodu dziadem (między wierszami z Waszych wypowiedzi można wyczytać że z tym się wiąże posiadanie modelu tańszego niż 3000 zł) ani nie czuję żeby model był bublem. Bawię się, jeżdżę nim, nie szukam wymówek, wreszcie - nie utrudniam sobie życia (bo jestem leniwy).
Żeby nie było. Życzę Wam jak najmniej awarii a jak najwięcej zabawy i frajdy. O ile już Wam entuzjazm nie wyparował, przez ciągłe oczekiwanie na paczki i śledzenie trackingu przesyłek.

:piwko

Awatar użytkownika
Seweryn
Teoretyk
Posty: 374
Rejestracja: 2013-05-10, 20:14
Imię: Seweryn
Lokalizacja: Ustroń
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#74

Post autor: Seweryn »

ges pisze:
2021-02-11, 14:39
Intrygujące, a jednocześnie dla mnie niezrozumiałe jest Wasze podejście.
Postanowiliście kupić, w moim odczuciu "na siłę" nowy model, kierując się chęcią wydania jak najmniej. I dobra.
Powszechnie wiadomo, że kupowanie tanio to kupowanie dwa razy. I tyczy się to wszystkiego, nie tylko modeli. Ale dobra. Co kto lubi.
Niektórzy wręcz wolą robić zakupy od używania tego co kupują. Tak też można.

:piwko
Wranglera SCX 10.2 z nalotem około 10h! nie mogłem sprzedać za 1150 :biglol każdy pisał, że od używki woli nówkę z Ali, ostatecznie poszedł za 1050....

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2732
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Jeep Cherokee XJ by aliexpress

#75

Post autor: ges »

:biglol nie mam pytań.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”