Land Rover seria 2 i 3 (Injora) by przemo

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#46

Post autor: przemo_m »

Przyszły opony :) co do amorków to jednak zostaje przy 100 mm te 80 mm jednak będzie nie trafiony według mnie.

Felgi oczywiście potraktowałem kolorem RAL 1037 i nałożyłem łosza i przyznam że teraz wygląda o niebo lepiej opony 100 mm
20201104_132653.jpg
20201104_132635.jpg
przy okazji wleciało kilka elementów czyli przednia szyba i ramka wokół niej
20201104_132705.jpg
i z tyłu w zderzaku podnóżek zrobiony z pordzewiałego pręta 3 mm, kierunkowskazy, lampa przeciwmgielna i światło wstecznego (one za bardzo nie wyszło tak biało no ale jest :P )
20201104_132740.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#47

Post autor: zotornik »

przemo_m pisze:
2020-11-03, 13:58
Może polecicie coś w rozmiarze jednak 100 mm co by były godne polecenia ... może w Polsce by było coś co możecie polecić ? Jak by nie było to coś z chin albo alliexpress albo banggod ?
Z amortyzatorami rodem z Ali lub BG, to zawsze spora loteria. Dotyczy to zarówno materiałów, wykonania jak i wymiarów - bo chińczyk ma swoją suwmiarkę z chińską tolerancją :q
O szczelności nie piszę, bo w większości moich amortyzatorów dawniej nie było oleju, jedynie kilka kropel dla poślizgu.

Pewniakami są - co prawda droższe - ale markowe amortyzatory, choćby te z KIT-owych zestawów.
Traxxas zwykle ma dobre amortyzatory (polecam wymienione wyżej od TRX-4), można też sięgać po te z Axiala (choć tu mogą być za długie) lub takie z MST CMX/CFX.

Spory wybór amortyzatorów ma GMADE - do tego ładne.
http://www.junfac.com/category/suspension-shocks/66/
Tylko tu różnie bywało ze szczelnością - osobiście nie miałem takowych - może ktoś ma i pochwali je ,ale tu znów ograniczałbym pozytywną "recenzję" do danego modelu amortyzatorów.

Za kilka dni powinienem mieć u siebie kolejny "chiński wynalazek": https://pl.aliexpress.com/item/40002460 ... 5c0f42SY7q
Napisze wówczas, cop one warte jakościowo i funkcjonalnie, bo cenowo jak zawsze na +

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#48

Post autor: przemo_m »

O widzisz Wojtku dzięki za wyjaśnienie tematu odnośnie amortyzacji ... jak też napiszę po raz kolejny dział kołowy modelarstwa jest dla mnie nowością więc dla mnie coś już wyjaśnione. Na OLX znalazłem komplet używanych od traxxasa więc zaryzykuje. W sumie daj znać w tym wątku jak mogę Cię prosić jak Ci się widzą te amorki co zamówiłeś :)
Mi mają niby przyjść ale według alliexpress już tydzień temu miały być u mnie amortyzatory te 80 mm od injora ale coś mi się wydaję że będzie trzeba założyć spór za kilka dni żeby kasę zwrócili. To czekam cierpliwie na kilka słów o Twoich nowych amortyzatrorach.
Dzisiaj mam zamiar zabrać landa ja krótką przejażdżkę po lesie, może wrzucę kilka fot.

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#49

Post autor: przemo_m »

Wyciągnąłem ladka na przejażdżkę w pobliskim lesie gdzie jest dość spora górka. Jazda po piachu ale też po liściach co raczej przyczyniało się do zdrowego braku przyczepności opon ... ale przyznam jaka to jest frajda jak się powiesi człowiek na mostach i nie idzie wyjechać i używa się wyciągarki :) ... trap nie zabrałem a mam wydrukowane. Przyznam że początek przygody a już mi się podoba ... teraz tylko wkleić się na jakieś spotkanie i pojeździć w kilka osób ... oczywiście jak pandemia ciut zwolni.

Co do pracy zawieszenia to coś mi się wydaję że szukam kwadratowych jaj jako nowicjusz := ... zawieszenie w zasadzie pracuje bardzo fajnie na tych amorach z podwozia. Amorki przelałem olejem 100 cSt, nie leją co najważniejsze ... no ale komplet używanych amorów od traxxasa ma do mnie jutro zostać wysłany, założymy ocenimy. W zasadzie wrzucam kilka zdjęć z dzisiejszej jazdy i daje dowód że zawieszenie chyba spełnia swoje zadanie ...
20201105_155112.jpg
20201105_160005.jpg
20201105_161017.jpg
20201105_161028.jpg
20201105_161038.jpg
20201105_161101.jpg
20201105_155504.jpg
Teraz trzeba podgnić przyczepkę a między czasie zabrać się chyba za środek w landku i wstawić jakieś kierownika.

Przy okazji na fotach widać kolejny nowy element czyli lusterka boczne, oczywiście drukowane. Wycieraczki szyb też miałem drukować ale okazują się tak upierdliwym elementem że jednak kupie gotowe na alli z resztom szpeju na dach.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#50

Post autor: zotornik »

Dobrze, że masz gdzie wyjść z modelem.
Z tą przyczepnością, to bywa różnie i jej brak, to też część zabawy :]
przemo_m pisze:
2020-11-05, 20:25
Co do pracy zawieszenia to coś mi się wydaję że szukam kwadratowych jaj jako nowicjusz
Model jeszcze jest na etapie dociążania szpejami i wyposażeniem, więc jego waga końcowa wzrośnie, a to wpłynie na prace amortyzatorów. Więc jak skończysz zasadnicze prace, to wtedy właściwie będziesz mógł się docelowo przyjrzeć pracy zawieszenia, czy nie za wysokie, czy nie za miękkie lub twarde, etc.

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#51

Post autor: przemo_m »

Dzięki za radę co do zawieszenia. W zasadzie szarpany ciekawością i radami kupiłem na próbę 2 amory od traxxasa i przyznam że te chińskie do tego mogą się schować. Fakt mam za miękką sprężynę do nich ale praca mi się bardziej podoba, no i te tłumią a nie działanie samej sprężyny. Idąc za ciosem zamówiłem jeszcze dwa do kompletu ... żona się dowie to zamieszkam z landkiem w blaszanym garażu :dontspeak

Wracając do budowy ...

Powstaje środek ... oczywiście z racji że nie przepadam za taką koronkową robotą wnętrze będzie uproszczone ... nie mam cierpliwości do małych detali więc będzie deska rozdzielcza w wersji minimalistycznej, kierownica i może szarpnę się na drążek zmiany biegów. W zasadzie wnętrze land rovera nie była za bardzo wylewne jak na samochód dla rolnika przystało. Czy z taką zabudową środka kwalifikuje się do kategorii sport żeby wystartować w zawodach ?

Tak to wygląda na chwilę obecną ... deska drukowana z kierownicą reszta to chyba styren ...
20201107_155150.jpg
Kierownik to T 1000 bez kopytek bo niestety wersja mi się trafiła z nogami na sztywno ...
Fotele kiedyś mi się udało wydrukować i tak leżakowały i czekają na lepsze czasy ... fakt nie faktycznie od land rovera ale wyglądają według mnie spoko, a że zalegały grzechem było już nie wykorzystać :)

Pan kierownik z okienka ... szyby boczne planuje zrobić otwarte do połowy albo 1/3 okna.
20201107_155310.jpg
Środek środekiem ale między czasie powstaje przyczepka ... zamówiłem takie opony do przyczepki
https://pl.aliexpress.com/item/32816667 ... 4468jfnMtf

i takie felgi miałem już w domu https://pl.aliexpress.com/item/32959641 ... 4468W0ONy2
i ni ... nie dało się założyć tych opon do tych felg bo non stop przy skręcaniu rant opony uciekał z felgi ... no ale z pomocą przyszła drukarka i udało się wydrukować felgi znalezione na thingiversie https://www.thingiverse.com/thing:2027290

i udało się wszystko ładnie skręcić ... może to wina moje drukarki może i nie ale felgi musiałem przeskalować do 102 % wielkości żeby nakrętki M2 i hex wlazł bez problemu na swoje miejsce.
20201107_174004.jpg
Oczywiście w przyczepce oświetlenie tylne również będzie ... w landku muszę dorobić tylko gniazdko na wtyczkę.
Hak i mocowanie do przyczepki kupione na aliexpressie. Przy okazji druknąłem sobie koziołki ... teraz w zasadzie doszedłem do ładu składu ze skalą przy drukowaniu więc mam na zbyciu ze 2 sztuki. Kto zainteresowany proszę priv z danymi paczkomatu, nr tel, e-mail, wysyłam za darmoszkę :) Pierwsza osoba wygrywa.
20201107_174027.jpg
I w parze z landkiem
20201107_174314.jpg
20201107_174252.jpg
Brakło czarnego filamentu i pracę staneły. Przyczepka nie skończona bo brakuje bagażnika dachowego, który oczywiście będzie drukowany. W zasadzie przy wieczornym browarku udało mi się go w końcu narysować na spokojnie ... tak wygląda
bagaznik przyczepka.png
No i w zasadzie tyle na chwilę obecną.

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#52

Post autor: Signum654 »

Nie wiem czemu ale felgi bym dał w innym kolorze

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#53

Post autor: przemo_m »

Signum654 pisze:
2020-11-07, 23:15
Nie wiem czemu ale felgi bym dał w innym kolorze
https://www.google.com/search?q=camel+t ... 8&biw=1229

raczej pozostane przy obecnym kolorze ... choć to makieta nie jest ale przy kolorze pozostanę :) większość koloru felg w kolorze nadwozia

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#54

Post autor: Signum654 »

Absolutnie nie neguje koloru nadwozia, po prostu jestem fanem białych

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#55

Post autor: przemo_m »

Signum654 pisze:
2020-11-08, 00:08
Absolutnie nie neguje koloru nadwozia, po prostu jestem fanem białych
Nie no spoko rozumiem ... na początku myślałem że zostawię kolor biały felg ale w tej wersji są dla mnie akceptowalne, nie będę zminiał :)

A póki co landka skończyłem ... brakuje szpeju no ale czekam na 11 listopada na te promocje na alliexpress z okazji dnia singla ... jest kilka rzeczy więc warto poczekać zawsze zaoszczędzę te kilka groszy, które przesunę na późniejsze doinwestowanie podwozia.

Jak pisałem środek skończyłem oczywiście w maksymalnym uproszczeniu ... nie ma talentu to tego typu prac ... w podłodzę nawierciłem 2 większe dziury żeby woda się miała jak wylać
20201108_102856.jpg
kierownik bez kopytek no ale siła wyższa ale dzwignia zmiany biegów jest tak samo jak hamulec ręczny, więc pod tesco w zimie można piłować :P

Wcześniej pisałem że wycieraczki zakupię ale dzisiaj spiąłem poślady i udało mi się nakreślić swoje własne tym samym porzucając wcześniejszy gotowy projekt ściągnięty z thingiverse.
20201109_173857.jpg
Dodałem szyby w drzwiach otwarte, a w zasadzie uchylone ...
20201109_174257.jpg
20201109_173938.jpg
No i zabudowałem tylną część budy tak żeby nie było widać podwozia, dodatkowo w bagażniku jest główny włącznik a obok będzie jeszcze włącznik BEC'a do serwa tylko musi przyjść. Dodatowo jak dojdzie szpej to w bagażniku znajdzie się gaśnica i skrzynka z narzędziami.
20201109_174009.jpg
W zasadzie grubsza robota skończona pozostaje mi tylko zamontować ciut szpeju.
Z landkiem skończone ale do dokończenia pozostaje mi przyczepka a przy niej pozostało troszeczeczkę pracy.
A bo bym zapomniał w landku dołożyłem gniazdo na wtyczkę do oświetlenia przyczepki
20201108_152628.jpg
ot i to cały landek :)

Jeździłem już z przyczepką i przyznam że w realu c czyli skali 1:1 cofanie z przyczepką idzie mi o wiele lepiej jak cofanie w skali 1:10 :)

Jedno co mnie czeka to zmiana osi w przyczepce z drukowanej na jakąś gotową bo drukowana oś rewelacyjna nie jest ale to z biegiem czasu.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#56

Post autor: zotornik »

przemo_m pisze:
2020-11-09, 19:13
Nie no spoko rozumiem ... na początku myślałem że zostawię kolor biały felg ale w tej wersji są dla mnie akceptowalne, nie będę zminiał
Białe też są ładne i "klasyczne" dla LR-ów, ale w wersji CT felgi częściej były w kolorze nadwozia.
przemo_m pisze:
2020-11-09, 19:13
Jedno co mnie czeka to zmiana osi w przyczepce z drukowanej na jakąś gotową bo drukowana oś rewelacyjna nie jest ale to z biegiem czasu.
Tanie osie idealne pod przyczepkę są na Ali, co już pewnie wygooglowałeś. 11-tego też taką kupuję, choć jeszcze zastanawiam się czy z szerszym, czy węższym rozstawem kół :zotornik

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#57

Post autor: przemo_m »

zotornik pisze:
2020-11-09, 20:28
Tanie osie idealne pod przyczepkę są na Ali, co już pewnie wygooglowałeś. 11-tego też taką kupuję, choć jeszcze zastanawiam się czy z szerszym, czy węższym rozstawem kół :zotornik
http://pl.aliexpress.com/item/400083260 ... hweb201603_
ja ucelowałem takie ... obecnie mam rozstaw 155 mm ale zastanawiam się nad 133.5 mm ... fakt już wiem, że czekam mnie modyfikacja ramy przyczepki ale w sumie to nie jest ogromny kłopot tym bardziej że te opony bardziej schowają się w nadkolach.
A nawet po głębszym zastanowieniu lepiej będzie poprawić pióra resorów .... mniej kombinowania, mniej pracy drukarki, mniej filamentu ... a to dosłownie różnica góra 2 do 3 mm mierzonych na szybko na kolanie ... kurde żona może z domu nie wyrzuci :P ... przeżyła kilka miesięcy budowę kolejnego drona przeżyję i to :jaw

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#58

Post autor: zotornik »

To ja myślę o innych:
https://pl.aliexpress.com/item/40010162 ... fCIBr&mp=1
120 lub 140 mm
Te "moje" takie zgrabniejsze wg mnie.

edit.
Jest i trzeci wymiar
https://pl.aliexpress.com/item/40002090 ... 5392%23105

Awatar użytkownika
przemo_m
Garażowy Przodownik
Garażowy Przodownik
Posty: 506
Rejestracja: 2020-05-12, 18:19
Imię: Przemo
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#59

Post autor: przemo_m »

Te wymiary to spoko ja znowu patrzyłem na wymiar mocowania do resoru ... każdy ma 80 mm więc i tak musze obecne przerobić o te kilka mm ale dzięki za link 140 mm super sprawa i za 16 PLN ... biere w ciemno :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Land Rover seria 2 po strażacku czyli SLRR na podwoziu Injora

#60

Post autor: zotornik »

przemo_m pisze:
2020-11-09, 21:24
Te wymiary to spoko ja znowu patrzyłem na wymiar mocowania do resoru ... każdy ma 80 mm więc i tak musze obecne przerobić o te kilka mm ale dzięki za link 140 mm super sprawa i za 16 PLN ... biere w ciemno :)
16,81 zł + przesyłka 14,22 zł, ale to wg mnie ciekawa oferta.



p.s.
W razie problemów "pokaż mnie" szanownej małżonce, którą tu serdecznie pozdrawiam :england - jako przykład, że chłopy tak mają, iż w każdym wieku są dziećmi ... tylko nieco większymi :]
Z tym, że nie ręczę za skutek takiego pokazu, bo i słusznie może uznać, że jak to ma trwać przez kolejne lata, to ..... :o

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”