HPI Venture Toyota Bartek

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
ODPOWIEDZ
bartus_ford
Teoretyk
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-26, 10:36
Imię: Bartek

HPI Venture Toyota Bartek

#1

Post autor: bartus_ford »

Witam wszystkich. Mam na imię Bartek i od razu mówię: jestem laikiem w swiecie RC.

Po przeczytaniu kilku wątków tu i na innych forach stwierdziłem, że bryka dla mnie to hpi venture toyota. Mam ją od dziś i juz zdązyłem pobrudzić na pobliskiej żwirowni :)
Stwierdzam iż - podoba się mi to!

O tuningach nie piszę jak wszyscy bo nie umiem :P
Światełka zamontuję i się uczę dalej :)
A i zastanawiając się nad kupnem doczytałem się negatywów o skręcie i fakt- jak 1:1 krece kierownicą w miejscu to kręci, tu gorzej :D

Jeśli jest ktoś z okolic Rzeszowa to może fajnie by było razem pojedzić. Bo widze, ze wątek Rze coś tu milczy.
Jeśli coś napisałem źle czy nie tu itp. prosze nie krzyczeć :P
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20190830_104329.jpg

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#2

Post autor: welna79 »

bartus_ford pisze:Witam wszystkich. Mam na imię Bartek i od razu mówię: jestem laikiem w swiecie RC.

Po przeczytaniu kilku wątków tu i na innych forach stwierdziłem, że bryka dla mnie to hpi venture toyota. Mam ją od dziś i juz zdązyłem pobrudzić na pobliskiej żwirowni :)
Stwierdzam iż - podoba się mi to!

O tuningach nie piszę jak wszyscy bo nie umiem :P
Światełka zamontuję i się uczę dalej :)
A i zastanawiając się nad kupnem doczytałem się negatywów o skręcie i fakt- jak 1:1 krece kierownicą w miejscu to kręci, tu gorzej :D

Jeśli jest ktoś z okolic Rzeszowa to może fajnie by było razem pojedzić. Bo widze, ze wątek Rze coś tu milczy.
Jeśli coś napisałem źle czy nie tu itp. prosze nie krzyczeć :P
Pozdrawiam
Cześć Bartek.
Nieźle wystartowałeś - od razu model z modelem :OK
Na ogół dobrze jest najpierw zdobyć wiedzę (np. wczytując się w forumowe posty w interesującym Cię temacie)
Ale pierwszy krok za Tobą, model jest i mam nadzieję że da Ci dużo frajdy.
Osobiście nie miałem do czynienia z tą Toyką, ale wiem że jest to model dający Qpę frajdy - no nie Dareczku ;)
Wiedza daje świadomość a ona popycha do coraz to "ciekawszych" posunięć w dłubaniu przy modelu.
(np montaż świateł i wyciągarki, tak potrzebnej w Sportach)
Także, czytaj, czytaj i czasem pytaj :D

Mała prośba:
Uzupełnij swój profil ;)

Co do Rzeszowa, to w samym RzeszQ, jest najsympatyczniejszy, mega cierpliwy i z mega zasobami wiedzy kolega zotornik - jak go poznasz (a mogę polecić), to albo Go pokochasz albo znienawidzisz :hehe no nie Tomy

Trial jak bagno - wciąga, nie ma co do tego wątpliwości
Baw się dobrze.
Pozdrawiam
welna79
:W

Awatar użytkownika
Crow
Teoretyk
Posty: 851
Rejestracja: 2018-07-04, 05:44
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pomorskie
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#3

Post autor: Crow »

Toś Pan wystartował z grubej rury na dzień dobry :OK. Poprawić skręt, wymienić linki na metalowe, dociążyć koła stalowymi felgami i tam nie ma za bardzo co poprawiać :D.
A takich Zatorników to ja Ci zazdroszczę mieć obok siebie. U nas na Pomorzu takich nie sieją :p.

Zapraszamy na nasze forumowe spotkania oraz te w Hapejowie koło Łodzi (imprezy HPI) i raz w roku wrzesień/październik Offmania w JuraPark w Bałtowie. Tu już jest najgrubsza impreza z uczestnikami także z innych części świata liczonych w setkach ;).

:welcome

Awatar użytkownika
Tomy
* PIONIER / AT! *
* PIONIER / AT! *
Posty: 2650
Rejestracja: 2006-06-29, 20:39
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wielka Polska :)
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#4

Post autor: Tomy »

Co Wy z tym Zotornikiem, toć to najgorszy z najgorszych tych no ? Zapomniałem słowa gdyż tak było okropne, naszej rodziny trialowej.

:friends
Powodzenia z modelem!

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#5

Post autor: zotornik »

Witamy na pokładzie - a raczej w naszej piaskownicy dla dorosłych :)

@Bartek - na wypowiedzi Kolegów oraz innych "kolegów" :> , trzeba patrzeć z pewnym dystansem i przymrużeniem oka. Tak więc trzeba "umieć" czytać nasze wypowiedzi, by nie zrozumieć ich opacznie.
Co do treści merytorycznych ... no cóż z tym czasami również bywa różnie :| Nie zawsze to co ktoś poczytuje za wadę, jest nią rzeczywiście lub jest nią dla nas w tym momencie i trzeba dopiero czasu byt do tego samemu się przekonać - taką drogę też czasami warto przejść. Dlatego polecam wstrzemięźliwość w modernizacjach, one nie uciekną, a warto poznać kilka opinii.
Staszek - i słusznie - pilnuje nas tu stale, byśmy to co możliwe robili sami, a przynajmniej próbowali c:) Raz mamy z tego dodatkową frajdę z dłubania przy modelu. Dwa, zaoszczędzi się nie raz arę złotych.

Venturką nie jeździłem - miałem co prawda od Darka udostępniony model do wglądu - ale nie będę się tu "mundrzył". Model jest jednym z tych, które po wyjęcia z pudełka jeżdżą i to cieszy, ma też zaplecze części zamiennych, co konieczne w naszej zabawie bez względu na model.
Dalsze zmiany np. karoserii, to już kwestia gustu, a zmiany w podwoziu, to jak proponuję na spokojnie.
bartus_ford pisze:Jeśli jest ktoś z okolic Rzeszowa to może fajnie by było razem pojedzić. Bo widze, ze wątek Rze coś tu milczy.
Z osób aktywnych na forum, to z samego Rzeszowa jestem tylko ja. Niestety nasz zakątek galicyjsko-podkarpacki nie jest licznie obsadzony, ale wszystko do ustalenia.

bartus_ford
Teoretyk
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-26, 10:36
Imię: Bartek

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#6

Post autor: bartus_ford »

Dzięki Panowie za przywitanie. Właśnie sprawdziłem na mapie i ta Jura rzut beretem. Zapisy widziałem już były, ale jako gapia chyba wpadnę na dzień lub dwa :)

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#7

Post autor: zotornik »

bartus_ford pisze:Dzięki Panowie za przywitanie. Właśnie sprawdziłem na mapie i ta Jura rzut beretem. Zapisy widziałem już były, ale jako gapia chyba wpadnę na dzień lub dwa :)
No to nie wiem jak "blisko" Rzeszowa mieszkasz, jeżeli to dla ciebie rzut beretem - chyba, żeś "miszcz" w tej dziedzinie, bo ja mam 300 km ;)

"Zapisy" i termin z nim związany, to kwestie dotyczące spraw organizacyjnych w tym noclegów - które możliwe, że w naszym ośrodku są nadal dostępne. A jak nie, to w Złotym Potoku o tej porze już coś powinno być, bo to po wakacjach.
Zapraszam na dzień lub dwa wg uznania i możliwości.

bartus_ford
Teoretyk
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-26, 10:36
Imię: Bartek

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#8

Post autor: bartus_ford »

No to nie wiem jak "blisko" Rzeszowa mieszkasz, jeżeli to dla ciebie rzut beretem - chyba, żeś "miszcz" w tej dziedzinie, bo ja mam 300 km ;)
Jak przystało na nowego.... myślałem o Bałtowie, pisałem o Częstochowie :)

W Bałtowie na pewno się zjawie, a tu zależy od żony :VV
Ale sporo tych imprez RC w PL :) Nie myślałem, że jest takie zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Sandra
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 397
Rejestracja: 2014-06-17, 11:56
Imię: Sandra RC Nennox
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#9

Post autor: Sandra »

bartus_ford pisze:Jak przystało na nowego.... myślałem o Bałtowie, pisałem o Częstochowie :)

W Bałtowie na pewno się zjawie, a tu zależy od żony :VV
Ale sporo tych imprez RC w PL :) Nie myślałem, że jest takie zainteresowanie.
Hej! :) OFFmania RC odbędzie się 11-13 października w Baltowie i nie jest to impreza organizowana przez rc-trial.pl . Po szczegóły zapraszam na PW żeby „nie śmiecić” na forum :) Możliwość rejestracji jeszcze jest, ale raczej nie potrwa to długo, dlatego polecam się pospieszyć :) Pozdrawiam!

bartus_ford
Teoretyk
Posty: 8
Rejestracja: 2019-08-26, 10:36
Imię: Bartek

Re: HPI Venture Toyota Bartek

#10

Post autor: bartus_ford »

Laweta własnej produkcji.
Robie nową przyczepke, jak coś do sprzedania :)
Załączniki
IMG_20200209_163224.jpg
laweta.jpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”