Garaż Jacka - defek scx10

Tematy odnośnie budowy naszych modeli klasy Sport
gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Garaż Jacka - defek scx10

#1

Post autor: gigant85 »

Witam!
Patrząc jak wszyscy zakładają garaże, sam również postanowiłem to zrobić. A więc zaczęło się od axiala scx10 g6 w wersji kit, ale szybko przestała mi się podobać buda, więc zakupiłem nowa, defka od killerbody która zawita na długo (tak myślę). Dane scx10 większość dobrze zna, więc rozpisywać się nie będę, bo puki co nic nie zmieniłem w zawieszeniu i ramie. Jedyne co jest inne od wersji ze sklepu to silnik ezrun 4300kv oraz koła dociążone od jednego kolegi z forum, które chyba lepiej pasują niż te z zestawu Axiala. Zdążyłem już zamontować oświetlenie, światła mijania i pozycyjne na tył, ale szukam cały czas czegoś na klatkę jakiegoś light bara. Oczywiście w planach jest dalsze udoskonalanie modelu o jakieś nowe zderzaki bo te są z lexanu i w terenie słabo się sprawdzają, pewnie dorzucę nadkola i coś wrzucić na pakę, aby pusta nie była. A później to już czas pokaże, puki co cieszę się frajda z jazdy :)
może poradzicie co warto jeszcze zmienić, a wszelkie rady mile widziane.
Załączniki
WP_20160611_037.jpg
WP_20160611_014.jpg

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#2

Post autor: gigant85 »

Ten silnik to pozostałość po modelu do drifty. Czy jest sensorowy to niewiem, bo nie zwracałem uwagi na to przy zakupie, teraz niewiem jak to sprawdzić. Puki co jakoś daje radę choć jak mówisz trochę szarpie, będę musiał wydłużyć listę modyfikacji.

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#3

Post autor: Pirx »

Fajna buda, sam chciałem kupić ale zadecydowała wysoka cena i duże gabaryty, które przeszkadzają w pokonywaniu przeszkód.

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#4

Post autor: gigant85 »

Patrząc na ceny na ebaju to nie kupiłbym, ale udało się za 200 PLN dostać co wydaje się być uczciwą ceną za nową budę. Co do wielkości, to dużo większą nie jest, a zawsze podobały mi się kwadratowe auta :D

Awatar użytkownika
Pirx
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 578
Rejestracja: 2016-01-11, 15:16
Imię: Szymon
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#5

Post autor: Pirx »

Jeśli kupiłeś nową budę za 200 pln to gratuluję - dobra cena! No i najważniejsze żeby się podobała :)

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#6

Post autor: gigant85 »

Czas wsiąść się do roboty!
Załączniki
Więc na początek zaczęłem od świateł, wszystko fajnie pali, ale było mi mało więc zakupiłem lightbara pochowałem kabelki jak tylko mogłem i temat świateł nam za sobą.
Więc na początek zaczęłem od świateł, wszystko fajnie pali, ale było mi mało więc zakupiłem lightbara pochowałem kabelki jak tylko mogłem i temat świateł nam za sobą.
W między czasie udalo się znaleźć kierowcę u kuzyna w zabawkach i po drobnej amputacji nóg udalo się go wpasować za kierownicę, choć głowę ma może trochę za wysoko to puki nie znajdę lepszego będzie musiał się przyzwyczaić.
W między czasie udalo się znaleźć kierowcę u kuzyna w zabawkach i po drobnej amputacji nóg udalo się go wpasować za kierownicę, choć głowę ma może trochę za wysoko to puki nie znajdę lepszego będzie musiał się przyzwyczaić.
Ale dalej dręczyły mnie nieszczęsne miękkie zderzaki, więc po przejrzeniu gratów w piwnicy znalazłem rączkę od szafki kuchennej z aluminium, po krótkim namyśle zrobili dziurki na śrubki i mysle ze wygląda podobnie do oryginalnego. Teraz jeszcze tylko pomalować na czarno i będzie si.
Ale dalej dręczyły mnie nieszczęsne miękkie zderzaki, więc po przejrzeniu gratów w piwnicy znalazłem rączkę od szafki kuchennej z aluminium, po krótkim namyśle zrobili dziurki na śrubki i mysle ze wygląda podobnie do oryginalnego. Teraz jeszcze tylko pomalować na czarno i będzie si.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#7

Post autor: zotornik »

Jak zwykle mawiam - Defków nigdy dość :)

Zderzak :OK
Ale zastanów się, czy go malować ?! W tej kolorystyce też dobrze wygląda i stanowi fajny kontrast do ciemnej karoserii - natomiast malowany stale będzie obdarty.

Miałem podobny ;)
defek_I_zderzak.JPG

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#8

Post autor: gigant85 »

Mam jeszcze jedna taka rączkę wiec wrazie ,,W" bedzie możliwy powrót. Ale jak piszesz ten też pasuje i nie razi w oczy, więc puki nie znajdę weny na malowanie bedzie srebrny.

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#9

Post autor: welna79 »

Co do drivera, możesz wymoczyć go kilka minut we wrzątku od pasa w dół i wtedy ładnie się oddzieli korpus od pozostałej części nóg
Efekt Cię miło zaskoczy

Po tym zabiegu będziesz mógł go przymocować używając np magnez neodymowy od spodu budy

Powodzenia
Pozdrawiam

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#10

Post autor: gigant85 »

Wielkie dzięki jak tylko będę miał chwile to tak uczynię :)

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#11

Post autor: gigant85 »

Lecimy dalej.
Załączniki
Po długich namysłach zderzak poszedł do malowania i wydaje misię że jest lepiej. Choć muszę pokombinować z jego mocowaniem, bo drażni mnie trochę dziura miedzy karoserią a zderzakiem...
Po długich namysłach zderzak poszedł do malowania i wydaje misię że jest lepiej. Choć muszę pokombinować z jego mocowaniem, bo drażni mnie trochę dziura miedzy karoserią a zderzakiem...
Bezpieczeństwo ponad wszystko, więc gaśnica musi być.
Bezpieczeństwo ponad wszystko, więc gaśnica musi być.
Skróciłem od pępka w dół kierownika aby nie obijał głowy. Do tego mały toporek pod ręką zawsze może się przydać.
Skróciłem od pępka w dół kierownika aby nie obijał głowy. Do tego mały toporek pod ręką zawsze może się przydać.
Na koniec jeszcze kanister, choć co do jego miejsca nie jestem jeszcze dokońca przekonany, nie wiem czy na pace nie będzie lepiej w końcu jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.
Na koniec jeszcze kanister, choć co do jego miejsca nie jestem jeszcze dokońca przekonany, nie wiem czy na pace nie będzie lepiej w końcu jest tam sporo niewykorzystanego miejsca.

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#12

Post autor: welna79 »

Jacek, a skąd Ty w ogóle jesteś?
Wpadnij na zawody z modelem - obczaimy co i jak tam poskładałeś ;)

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#13

Post autor: gigant85 »

Gdańsk :) na zawody to może jeszcze nie, bo musze w silnik i regulator zainwestować, ale do tego chwilowo brak $, brakuje mu mocy przy malej prędkości. Ale jak juz doprowadzę auto do ładu i czas pozwoli to chętnie spróbuje sił.

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#14

Post autor: welna79 »

gigant85 pisze:Gdańsk :)
No to wpisz to w swoim nicku - będzie dla potomnych ;)

gigant85 pisze:na zawody to może jeszcze nie, bo musze w silnik i regulator zainwestować, ale do tego chwilowo brak $, brakuje mu mocy przy malej prędkości. Ale jak juz doprowadzę auto do ładu i czas pozwoli to chętnie spróbuje sił.


A na Północy to powinniśmy być w okolicy maja - możliwe że odbędzie się kolejna Kaszubska Runda zawodów.

gigant85
Teoretyk
Posty: 166
Rejestracja: 2016-04-17, 09:47
Imię: Jacek
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garaż Jacka - defek scx10

#15

Post autor: gigant85 »

Profil uzupełniony :) co do maja, to myślę że zdołam ogarnac auto. Zastanawiam się tylko, w którą stronę iść szczotka czy bezszczotka, wiem że jest spora różnica jeśli chodzi o $ ale jesli nie widać różnicy to poco przepłacać :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż - Sport”