Ciekawostki motoryzacyjne

Linki do stron, sklepów, filmow ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bogdan
Teoretyk
Posty: 336
Rejestracja: 2014-03-06, 22:23
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Warszawa

Ciekawostki motoryzacyjne

#1

Post autor: Bogdan »

Tutaj

Przepraszam - Pomyliłem linki. Chodziło o ten:
http://moto.pl/MotoPL/56,88389,14891843 ... l#TRrelSST
Ostatnio zmieniony 2014-08-30, 12:21 przez Bogdan, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#2

Post autor: Gorg »

patrząc na zdjęcia widać że z przodu zawieszenie niezależne a z tyłu sztywny most - czyli tak jak stara Niva. Jeśli jeszcze zostawią stały napęd na 4 koła i reduktor to już nie taki SUV. Kąty zejścia i natarcia ze względu na krótkie zderzaki zawijające sie pod spód też nie złe. Pewnie ramy brak ale to też jak w starej. Jeśli koncepcją jest zostawienie podwozia starej Nivy a tylko nałożenie nowej budy to nie jest tak źle - dorównywałby własnościami terenowymi najnowszej Grand Vitarze. Jak na współczesne standardy to prawdziwa terenówka.

Awatar użytkownika
Bogdan
Teoretyk
Posty: 336
Rejestracja: 2014-03-06, 22:23
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: Bogdan »

Jerry, Gorg ...

Sorry, niewłaściwy link.
Zajrzyjcie tutaj:

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,14891843 ... l#TRrelSST

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#4

Post autor: Mateusz1988 »

Grand Vitara ma jakieś własności terenowe? Przecież ona zakopuje się na płaskim:D

Awatar użytkownika
Gorg
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 2098
Rejestracja: 2008-09-24, 17:28
Imię: Robert
Lokalizacja: Rogoźnik
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

#5

Post autor: Gorg »

Mateusz1988 pisze:Grand Vitara ma jakieś własności terenowe? Przecież ona zakopuje się na płaskim:D
mówisz z doświadczenia czy w programie telewizyjnym widziałeś? :|

Miałem Samuraika przerobionego, Terrano przerobionego, teraz mam Jimnego i właśnie Grand Vitarę. Z mojego (teraz już) 10 letniego doświadczenia w off-roadzie uważam że ograniczeniem GV jest tylko strach właściciela i brak dobrych opon, choć już na zimówkach można pojeździć

Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#6

Post autor: Mateusz1988 »

Gorg pisze:
Mateusz1988 pisze:Grand Vitara ma jakieś własności terenowe? Przecież ona zakopuje się na płaskim:D
mówisz z doświadczenia czy w programie telewizyjnym widziałeś? :|

Miałem Samuraika przerobionego, Terrano przerobionego, teraz mam Jimnego i właśnie Grand Vitarę. Z mojego (teraz już) 10 letniego doświadczenia w off-roadzie uważam że ograniczeniem GV jest tylko strach właściciela i brak dobrych opon, choć już na zimówkach można pojeździć
:OK
Nie oglądam programów motoryzacyjnych bo na to nie mam czasu. od 2009r jesteśmy z żoną w posiadaniu GV z tegoż właśnie rocznika. Jak dla mnie samochód nadaje się tylko na lekki teren. Nie wiem jak inna wersja silnikowa ale nasza 1.9DDIS poprostu się nie nadaje. Wygląd i reduktor jedynie to łaczy GV z terenówką. Ale to moje zdanie z którym nie musisz się zgadzać.

PS:Nie ma co porównywać GV do YJ ale odkąd mam YJ nie boję się wjeżdżać na tor u nas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Linki ...”