PROPOZYCJA na 2014: Nowa klasa FUN

Spotkania forumowe oraz inne imprezy związane z tematyką forum, terminy, miejsca i relacje...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vmax-r
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 328
Rejestracja: 2011-11-13, 23:21
Imię: Robert
Lokalizacja: Okolice ZG, Lubuskie

#61

Post autor: vmax-r »

Szymon no nie czepiam się tylko pytam - bo Tomka chyba nie poznałem osobiście
a on jedyny widzi zło w tej naszej idei - używa pewnych argumentów...
próbuję go zrozumieć, stąd moje pytania i ciekawość.


Wracając do tematu
- chętnie zajmę się naklejkami na auta, kartami, pieczątkami
i ufunduję np. koszulki dla pierwszych 5 miejsc w naszej klasie :dance2

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#62

Post autor: Radek »

vmax-r pisze:
Tomek pisze:


(...) osoby, które praktycznie nie jeżdżą na zawody(...) :idiot :puke

Tak patrzyłem na listy startowe z 2013 roku... i pozwolę sobie zapytać
na ilu zawodach w tym roku kolega Tomek był/startował?

...no ja niestety ale zaledwie na 2 :|
- ale sporo (jak dla mnie) widziałem i z wieloma ludźmi rozmawiałem i się zaprzyjaźniłem (mam nadzieję).

Pozdrawiam
Robert
A jakieś to ma znaczenie że Tomek nie startował w sezonie 2013 rok, to co nie może przedstawiać swoich opinii?
Ty z Mateuszem nie startowałeś w ogóle w truckach a próbowaliście zmienić regulamin klasy truck i nie przyjmowaliście do wiadomości że nie startowaliście truckami i nie macie pojęcia o czym piszecie, jeśli chodzi o regulamin klasy TP.

Awatar użytkownika
vmax-r
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 328
Rejestracja: 2011-11-13, 23:21
Imię: Robert
Lokalizacja: Okolice ZG, Lubuskie

#63

Post autor: vmax-r »

Wypowiem się tylko za siebie:

Zgadza się
ja nie startowałem lecz mam taki zamiar w przyszłym roku
- regulamin już znam,
kilkakrotnie przestudiowałem go i przystępuje do budowy modelu...

Co do frekwencji i startów
- skoro ktoś używa pewnych argumentów to niech patrzy również na siebie
- w ciągu 1 roku wiele potrafi się zmienić - widać to nawet po obecnym regulaminie.

Co do regulaminu
Nie próbowałem go zmienić - chodziło tylko o zapis dotyczący szerokości bramki i o to, ze ten zapis tak naprawdę dyskwalifikuje pewne modele i ich użytkowników!

Regulamin odczuwalnie zmienił się i ciekawe jak daleko zajdą zmiany
po kolejnych sezonach " żeby ciągle nie było za łatwo"...

Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony 2013-11-28, 17:24 przez vmax-r, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bobas
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2103
Rejestracja: 2008-01-23, 15:47
Imię: Łoligator
Lokalizacja: z EPPK
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#64

Post autor: Bobas »

:q :q :q kuźwa dość tych dywagacji, bo nic konstruktywnego nie przynoszą :q :q :q

spotkamy się na Pyrze, i pogadamy jak pojeździmy i określimy kierunek w którą to stronę ma iść dalej OKI

Awatar użytkownika
vmax-r
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 328
Rejestracja: 2011-11-13, 23:21
Imię: Robert
Lokalizacja: Okolice ZG, Lubuskie

#65

Post autor: vmax-r »

Bobas rozmowa ma sens,
trzeba pewne rzeczy uzmysłowić, że inni też są tu nie tylko dla jazdy w bramkach.

Na zawodach jest TYKO jazda(w terenie) w bramkach!

Temat wydzielony, coś się rodzi ciekawego... nikt nikogo nie obraża.


A PYRĘ zrobisz - i nikt ci tego nie zabroni :D
A jeszcze pomogą w tym :dance2

zibi
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 140
Rejestracja: 2011-02-18, 17:44
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Lublin
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#66

Post autor: zibi »

Raz tylko byłem na zawodach, ale mimo wszystko może coś do dyskusji wniosę.

Nad podobną formą "zawodów" zastanawialiśmy się już na swój lokalny użytek.
Forma szybkościowa to moim zdaniem nie jest najlepszy pomysł. Dużo ciekawszym sposobem rozgrywania takich zawodów jest kilka oesów z dojazdówkami do nich. My myśleliśmy by zrobić to nie za pomocą pieczątek, a fotopunktów. Podobnie jak w realu - dodatkowa postać pilota (może być na czas jazdy w kieszeni) i w momencie osiągania fotopunktu zrobione zdjęcie postaci pilota dotykającej równocześnie modelu i punktu kontrolnego.
Zasady dodatkowe podobnie jak w trialu - można używać tego co na samochodzie - lin, wyciągarek trapów etc. pomagać za pomocą liny drugiemu modelowi (nie bezpośrednio). Dodatkowo park napraw w bazie rajdu - trzeba tam wrócić by dokonać naprawy i ponownie dojazdówką dotrzeć do OSa. Kolejność zaliczania OSów dowolna.

Taki sposób wymaga poświęcenia niestety organizatorów na sędziowanie by uniknąć napięć (najlepiej jeden sędzia na oes).

Podział na klasy albo zgodny z zasadami panującymi na forum, albo podobny do reala.

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#67

Post autor: LuQ »

No i to jest to, dzięki czemu zainteresowałem się trialem. Od zawsze wolałem wspólne jazdy bez ciśnień, dla czystego fun-u. Bez punktacji, byle konwojem jak najdalej dojechac, wzajemnie wypychając modele, wyciągając się wyciągarkami, czy szukać najlepszej trasy. Moim zdaniem jest to też dobry sposób by zebrać większą ilość ludzi no i dodatkowo fajnie wygląda jak trucki jadą obok osobówek. Można wtedy podziwiać wszystkie modele naraz i to który z czym jak sobie radzi. Jeśli zawody będą odbywały się w "mojej ćwiartce" Polski będę starał się być na każdym spotkaniu. Jeśli ktoś chce wprowadzić wątek punktacji, czy rywalizacji, czemu nie. Można zrobić trudniejsze tereny, a obok jakiś łatwiejszy alternatywny - mniej punktowany. I tak jak ktoś wspominał jakieś zadanka. Co do losowania kolejności przejazdów, jest mi to obojętne. Fajnie by było jechać naraz w grupie. Mogę i na końcu stawki, bo nawet ciekawiej mi sie jezdzi po rozjezdzonych koleinach, niz na czystym terenie.
Co do "pilnujących" - niekoniecznie aż tak musieli by pilnować, sami też mogą jezdzić. Niech jadą jako pierwsi na oes. Przejadą sami, a potem od godziny dajmy na to 10 do 10-30 patrzą jak chętni zaliczają questy. Jeśli ktoś przyjedzie 10-40 trudno. Oes nieważny musi gonić dalej na następny oes..
Coś w ten deseń. Panowie więcej zabawy i przyjemności z jazdy, mniej papierkologii i ciśnienia na wygrywanie :) Bo czymże jest modelarstwo jak nie ostoją spokoju i przyjemnością z testowania/jazdy modelem? :OK :OK :OK

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#68

Post autor: Sławek »

No, jak zaczniecie jeździć na czas to dopiero będzie sam fun, samo ciśnienie :hehe
Z ciekawością pokibicuję temu funowi, bo jak widzę, to udził w tym weźmie Bobas, v-max i moźe ktoś jeszcze a reszta wirtualna :) to jak z zapisami dotyczas na zawody, zapisuje sie 50 osób a przyjeżdża 15 :hehe

Pozdr

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#69

Post autor: LuQ »

Może i masz racje :) ale sam wiesz jak często plany potrafią się zmienić doszczętnie..
Nie oszukujmy się, każdy ma swoje życie i zobowiązania..
Nie jest tak że ładuje się dzieci do autobusu i ajda na wycieczkę :)

Awatar użytkownika
Bobas
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2103
Rejestracja: 2008-01-23, 15:47
Imię: Łoligator
Lokalizacja: z EPPK
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#70

Post autor: Bobas »

oj tam, oj tam czepiacie się tego czasu jak rzep psiego ogona, w pierwszym poście Wild Pyra 2014 spróbowałem napisać wytyczne którymi powinien się kierować uczestnik takiego spotkania i nie ma tam słowa o czasówkach, jeśli ktoś je akceptuje witamy na pokładzie jeśli nie z chęcią wysłucham uwag i mam nadzieję że wspólnie uda nam się dojść do porozumienia, to co tam napisałem starałem się ubrać w ładne słówka z tego co wyczytałem na Fest Axial z tego linka do translatora, reszta wyjdzie w praniu

Awatar użytkownika
Tomek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2380
Rejestracja: 2006-11-10, 10:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowań: 5 razy

#71

Post autor: Tomek »

vmax-r pisze:
Tomek pisze:


(...) osoby, które praktycznie nie jeżdżą na zawody(...) :idiot :puke

Tak patrzyłem na listy startowe z 2013 roku... i pozwolę sobie zapytać
na ilu zawodach w tym roku kolega Tomek był/startował?

...no ja niestety ale zaledwie na 2 :|
- ale sporo (jak dla mnie) widziałem i z wieloma ludźmi rozmawiałem i się zaprzyjaźniłem (mam nadzieję).

Pozdrawiam
Robert
V-Max tak tylko w gwoli wyjaśnienia i temat uważam za zamknięty.

Zerknij sobie w mój profil zobacz od którego roku jestem i sobie pomnóż te lata x4 i skończ z tą licytacją. Bo jak widzę to jesteś od 2 lat a frekwencja słabiutka :( Z nią to jakieś 10 lat Ci potrzeba żeby coś w tej materii osiągnąć.

Ale jak się nie chce to i na zawody się nie jeździ, bo dla chcącego nic trudnego :)
Kiedyś była zasada że tylko ślub zwalniał z nieobecności (i to własny) :D
I jak byś tu szukał jakiś podtekstów, to zauważ że ja nie proponuję zmian a zwracam uwagę osobą, które te zmiany proponują i ich kompetencji do tego.


I o tym właśnie piszę, kwestii spotkań wypowiadają się osoby, które wcale albo raz w roku pojawią się na zawodach. A całe te dyskusje prowadzą do kolejnych podziałów.
,,Wchodzisz do czyjejś piaskownicy, w której bawimy się kwadratowymi klockami, a ty przychodzisz z okrągłymi i mówisz że te nasze są złe i mamy bawić się okrągłymi bo to one są cacy, zamiast uszanować nasze"

Chcesz zbudować jakieś dziwadło, które nie pasuje do regulaminu to zbuduj, tylko nie oczekuj że potem specjalnie pod niego zmieni się regulamin bo będzie problem z bramkami. Po prostu zrób taki jaki takiego problemu mieć nie będzie.
Rodzajów pojazdów jest tak wiele że każdy znajdzie coś dla siebie co idealnie wpiszę się w obowiązujący regulamin.
I tak jak pisze Sławek z 5-8 osób które biorą w tym udział przyjedzie faktycznie może 3...

Awatar użytkownika
vmax-r
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 328
Rejestracja: 2011-11-13, 23:21
Imię: Robert
Lokalizacja: Okolice ZG, Lubuskie

#72

Post autor: vmax-r »

Tomek pisze:
V-Max tak tylko w gwoli wyjaśnienia i temat uważam za zamknięty.
- Dla kogo? Dla ciebie zamknięty?
Ja uważam, że ciągle otwarty dla wszystkich.
Tomek pisze:
Zerknij sobie w mój profil zobacz od którego roku jestem
OK - 10 listopada 2006 roku(prawie 2007)... no to liczmy jesteś tu 6 lat.
Tomek pisze: i sobie pomnóż te lata x4 i skończ z tą licytacją.
6 x 4 = 24lata ... czyli jeśli masz 31 lat minus 24 hmmm, zaczynałeś przygodę w wieku 7 lat ... bo inaczej nie rozumiem tego, ja w wieku 7 lat wolałem rowerek niż budowanie modeli.

Tomek pisze: Bo jak widzę to jesteś od 2 lat a frekwencja słabiutka :( Z nią to jakieś 10 lat Ci potrzeba żeby coś w tej materii osiągnąć.
Spoko Tomku - daj mi troszkę czasu a będę się starał cię dogonić...
Tomek pisze: Ale jak się nie chce to i na zawody się nie jeździ, bo dla chcącego nic trudnego :)
- A więc gdzie byłeś przez ten rok...?

Tomek pisze: całe te dyskusje prowadzą do kolejnych podziałów.
- Ludzie z takim podejściem jak ty prowadzą do takich podziałów - jak myślisz dlaczego ludzi ubywa z tego forum?
Tomek pisze: ,,Wchodzisz do czyjejś piaskownicy, w której bawimy się kwadratowymi klockami, a ty przychodzisz z okrągłymi i mówisz że te nasze są złe i mamy bawić się okrągłymi bo to one są cacy, zamiast uszanować nasze"
- Człowieku nie wszyscy są tacy jak ty, "wy" i "wasza piaskownica"!
Ty mnie nie zapraszasz do siebie na twoje zawody rc-trial!
Jadę tam sam bo chcę, bo mam czas i mogę, bo mam model, bo mam tam znajomych, bo to impreza otwarta, na chwilę obecną nie ma weryfikacji przy wejściu!
Tomek pisze: Rodzajów pojazdów jest tak wiele że każdy znajdzie coś dla siebie co idealnie wpiszę się w obowiązujący regulamin.
Jeden typ pojazdu wyleciał z puli, ciekawe kiedy inne... a swoją drogą się dziwię tobie - masz kraza hehe i budujesz maza - jeszcze większe dziwadło niż poprzedni.

P.s: za długo siedziałem cicho i zbyt dużo spraw jest przemilczanych ale mam wielką nadzieję, ze przyszły sezon coś zmieni.

Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#73

Post autor: barman_pl »

Miałem się nie odzywać bo mnie temat w sumie nie dotyczy, bo nie mam zamiaru budować dziwadeł, ale ja to czytam to mnie normalnie ponosi :D

edit:
Miałem coś napisać ale zedytowałem, bo wolę sobie w spokoju szlifować hips niż się denerwować :hehe
Róbta co chceta...

ps. Tak tylko napiszę - vmax-r - daj se siana, bo z Twoim stażem na zawodach takie teksty jak prawisz w stronę Tomka wydają się deczko śmieszne ;)

Pozdr.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#74

Post autor: Sławek »

vmax-r pisze:
Jeden typ pojazdu wyleciał z puli, ciekawe kiedy inne... a swoją drogą się dziwię tobie - masz kraza hehe i budujesz maza - jeszcze większe dziwadło niż poprzedni.

P.s: za długo siedziałem cicho i zbyt dużo spraw jest przemilczanych ale mam wielką nadzieję, ze przyszły sezon coś zmieni.

Pozdrawiam
Robert
No wiec skoro szerzysz defetyzm więc napisz proszę oficjalnie jaki model i z jakiego regulaminu wyleciał ?
I druga sprawa, napisz jakie sprawy są przemilczane i co ma się zmienić.

Jak na rzie to koledzy piszecie o samych insynuacjach, nie o faktach i zaczyna to ludzi irytować.
Czekam na jasną odpowiedź.

Pozdr

Awatar użytkownika
zipi
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1797
Rejestracja: 2012-07-20, 05:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Czernikowo
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#75

Post autor: zipi »

Sławek pisze:
vmax-r pisze:
Jeden typ pojazdu wyleciał z puli, ciekawe kiedy inne... a swoją drogą się dziwię tobie - masz kraza hehe i budujesz maza - jeszcze większe dziwadło niż poprzedni.

P.s: za długo siedziałem cicho i zbyt dużo spraw jest przemilczanych ale mam wielką nadzieję, ze przyszły sezon coś zmieni.

Pozdrawiam
Robert
No wiec skoro szerzysz defetyzm więc napisz proszę oficjalnie jaki model i z jakiego regulaminu wyleciał ?
I druga sprawa, napisz jakie sprawy są przemilczane i co ma się zmienić.

Jak na rzie to koledzy piszecie o samych insynuacjach, nie o faktach i zaczyna to ludzi irytować.
Czekam na jasną odpowiedź.

Pozdr

popieram Sławka wypowiedź
Robert poprzez Twoje wypowiedzi mnie już 100% zniechęciłeś do tego typu jazdy.
Cały czas trąbisz o połączeniu o wspólnym zdobywaniu terenu a swoimi wypowiedziami to negujesz....

Odniosłem wrażenie że Bobas i TY macie inny plan co do FUN. Bobas jeżeli uda się zorganizować te spotkanie PYRY 2014 to pewnie przyjadę ale vmax-r to wątpię aby coś Ci się udało...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania trialowe...”