Klasa JUNIOR

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...
Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Klasa JUNIOR

#1

Post autor: cina »

Z racji startujących dzieci wymyśliłem sobie żeby zrobić dla nich osobną klasę. Praktycznie wszystkie dzieci (przyjąłem do 15 lat, Pawła już nie liczę) startowały w Extreme + Mateusz w Scaled.

Robiąc osobną klasę dla dzieci starują i rywalizują tylko w swoim gronie. Sami sobie trasy ustawiają i sędziują, oczywiście z naszą pomocą jeśli będzie taka potrzeba. Analizując konkretny przypadek z Wilgi: ilość osób z Extreme zmniejszyła by się o 4-5 osób (Maciek, Tomek, 2x Bartek jeśli dobrze pamiętam). Pojawił się również Maciek (Marcin) i może pojawią się inne dzieci (Witek ?).

Rozładuje to trochę tłok w obleganej klasie Extreme, powoli dzieciom zajmować wysokie miejsca co jest ważne dla dzieci. O wiele lepiej wygląda dyplom z miejscem 1-5 niż 14 czy 15, będzie się czym pochwalić.

Jest nas na zawodach dość dużo, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby osoba która w danej chwili nie staruje pomogła, wyjaśniła wątpliwości czy np. posędziowała. Chcemy żeby modelarstwo się rozwijało się wciągajmy w to nasze dzieci. Modele dopuścił bym wszystkie, bez ograniczeń, to ma być dla nich zabawa, więc niech się bawią czym mają. Kilka razy słyszałem od obserwatorów jak tata mówił do syna że nie wystartowali bo mieli model który nie łapał się do żadnej klasy (za duże koła, czy np. mieli Kulaka).

Awatar użytkownika
Sandra
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 397
Rejestracja: 2014-06-17, 11:56
Imię: Sandra RC Nennox
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Klasa JUNIOR

#2

Post autor: Sandra »

A moim zdaniem dzieciaki w klasie z dorosłymi na zawodach forumowych to jak najbardziej dobry pomysł i bym tego nie zmieniała. Niech się uczą od starszych, niech "kopią staruchom tyłki" - to jest dopiero satysfakcja, a nie takie "pseudo zawody" tylko dla małoletnich. Nie chcę wchodzić w kompetencje rodziców, ale moim zdaniem w tym konkretnym przypadku traktowanie dzieci jak ludzi, bez patrzenia na ich wiek jest lepszym rozwiązaniem i da im więcej, niż sprowadzanie ich do kategorii "tylko dziecka". Lepiej przegrywać z lepszymi i chcieć dalej walczyć i się rozwijać, niż wygrywać tylko dlatego, że rodzic nie chce by mi było smutno.

Zresztą Maciek jest tego idealnym przykładem - walczy chłopak dzielnie, wszyscy go bardzo lubią i mają go na oku, by był bezpieczny, sędziuje coraz częściej, jeździ coraz lepiej. Wyobraź go sobie teraz w klasie "dla dzieciaków". Ja myślę, że taka klasa byłaby dla niego krzywdząca.

ps a jak "odkorkujemy" klasę Extreme "pozbywając się" z niej dzieci, to przyjdą dorośli na ich miejsce ;)

Awatar użytkownika
Gutek RC
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 837
Rejestracja: 2015-05-07, 14:49
Imię: Damian
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Klasa JUNIOR

#3

Post autor: Gutek RC »

Pomysł nawet ciekawy przyznam i fakt rozładowałoby to klase extreme i pewnie zacheciło by nowe dzieciaki do startów ale Macka nie oddamy hehe

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Klasa JUNIOR

#4

Post autor: czayo »

Michał, kiedyś (ze 2-3 lata temu) dokładnie taką klasę planowaliśmy :) Ale nie mówię tu o 15-18 latkach, a o młodszych, 5-10lat, którzy zaczynają. A oczywiście temat poruszaliśmy, bo dzieciaki nam rosły :)
Jak dla mnie, temat do rozważenia, choć jak widać po Maćku, mogą "maluchy" i dziadków objeżdzać ;)
Można przemyśleć taką klasę, tylko trzeba by pewnie ich pilnować, bo jak jest jeden/dwóch na kilku dorosłych, to jest ok, ale taka piątka to pewnie niezły sajgon by był jak by się sami mieli rządzić :D
Aaa, i odrazu powiem, że moim celem nie jest odciążenie żadnej z klas, a jedynie zapewnienie dobrej zabawy dzieciakom. A jak już podszkolą się na tyle żeby startować w normalnych klasach, to niech tam startują.

Awatar użytkownika
irko
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1593
Rejestracja: 2011-10-09, 23:32
Imię: Irek
Lokalizacja: mazowieckie
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Klasa JUNIOR

#5

Post autor: irko »

Może po prostu dwie podklasy (junior i senior)
Jeśli będzie więcej niż trzech juniorów (w każdej klasie) to wszyscy startują razem ale juniorzy dostają swój dyplom (lub dwa jeśli zwyciężają w generalce).
Pozwoli to na rozwiązanie problemu rożnych klas modeli -

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Klasa JUNIOR

#6

Post autor: cina »

Widzę po swoich dzieciakach, głównie po Tomku, że jemu się po prostu nudzi na OSach między jazdami i inni chłopcy też nie bardzo mieli między OSami co robić. Szczególnie że trasy ustawiacie takie a nie inne i ich przejazd zajmuje znacznie więcej czasu, ilość startujących też robi swoje. Jeśli będą "sami" sobie trasy ustawiać i "sami" się ogarniać to też się czegoś uczą, organizacji pracy, odpowiedzialności przy sędziowaniu. Wiadomo że na początku trzeba będzie mi pomagać, podpowiadać i pewnych rzeczy pilnować.

To są dzieci i chcą się bawić, jeśli będzie ich mniej 5-8, może nawet 10 osób to na pewno będą jeździć więcej niż obecnie klasie Extreme, a i tras Wam nie będą demolować, kopać i rozjeżdżać. Załatwimy 2 pieczenie przy jednym ogniu :).

Rywalizacja z dorosłymi to jedno, a jakby poczucie własnej wartości to drugie. Dziecko jak zajmie 2 czy 3 miejsce ma się czym pochwalić w szkole, na podwórku przy kolegach. A czym się ma pochwalić w rywalizacji z dorosłymi ? Dzieci mają swoje problemy i swój świat na zawodach a dorośli swój i ja bym to rozdzielił. U dzieci zawsze jest rywalizacja i tego się nie uniknie, u dorosłych teoretycznie "for fun". Rywalizując między sobą każdy z nich ma w miarę równe szanse, a w rywalizacji z dorosłymi jakie mają szanse ?

Extreme jeździ zawsze do końca, najdłużej. Na każdych zawodach jest tak samo, zaczynanie o 9-10 kończycie o 18-19 (w Wildze o 18.30 zgarnąłem Tomka z trasy), oni są tak max zmęczeni że nie macie pojęcia. Pod koniec to wy już macie dość, a co mają powiedzieć dzieci i w sumie ich rodzice, którzy muszę siedzieć i czekać za swoimi pociechami ?

Ja bym spróbował temat wcielić w życie na Jurze. To jest jeszcze sporo czasu żeby pewne kwestie wyjaśnić. Jeśli trzeba to na ochotnika mogę się taką klasą zaopiekować.


Irek, zobacz że tylko w Extreme są dzieci, a w tej klasie można startować praktycznie dowolnym modelem

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Klasa JUNIOR

#7

Post autor: czayo »

Michał, zgadzam się w 100% z tym co napisałeś.

Zobaczę jak u mnie ułoży się sezon, i kiedy będę jechał, ale możemy coś pomyśleć, bo jak najbardziej jestem chętny, więc możesz liczyć i na mnie jak uda mi się przyjechać :OK

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11533
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Klasa JUNIOR

#8

Post autor: Radek »

Mam sam Córeczkę 6 lat którą w przyszłości będę chciał zabierać na zawody, ale raczej będę wolał żeby zemną w klasie startowała.
Bo nie mam pojęcia kto by taką grupką dzieci miał by się opiekować, przecież samych sobie nie można zostawić i nie chodzi mi o sędziowanie.
Dochodzi jeszcze problem modeli, na początku jak znam życie będzie wszytko jedno kto jakim startuje, ale już po pierwszym sezonie zacznie się konflikt jakie modele mają być w takiej klasie.
Jedne dzieci będą chciał SS, a inne trucki i jak macie zamiar to połączyć?
No nie wiem, jak mówiłem mam Córeczkę i może znajdziecie złoty środek.

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Klasa JUNIOR

#9

Post autor: cina »

Radek, mówimy o pomyśle, wizji.
W tej chwili wszyscy mają przystosowane modele do klasy extreme, więc tu jak by nie ma problemu.

Generalnie miałem zaproponować klasę JUNIOR w Scaleda i Extreme, i uważam że tyle wystarczy. Zobaczymy czy z tego pomysłu coś wypali czy nie. Generalnie jeśli nie spróbujemy to się nie dowiemy ....

Co do opieki, to zobacz że przy dzieciach i tak siedziały ich mamy. Moja żona siedziała przy Tomku, wiem że była też mama Bartka (w sumie to obu Bartków), więc jak by o opiekę bym się nie martwił. Na tyle się znamy i sobie ufamy że chyba możesz zostawić córeczkę pod opieką innej dorosłej osoby (nie mówię że na cały dzień).

Radek, chcesz żeby córka w Truckach jeździła, żaden problem, jeśli tylko będzie chciała. Wolna wola :) ale znacznie lepiej pewnie czuła by się wśród dzieci a nie staruchów pijących piwo na OSie :piwo

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6923
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Klasa JUNIOR

#10

Post autor: jaruso »

W SS na OSach się pija tylko kawę jakby coś...

Awatar użytkownika
Dextil
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1995
Rejestracja: 2012-04-26, 09:35
Imię: Michał
Lokalizacja: Giżycko
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Klasa JUNIOR

#11

Post autor: Dextil »

cina pisze:a nie staruchów pijących piwo na OSie :piwo
Ja i Bolek nie jesteśmy jeszcze tacy starzy :lanie

:hehehe :hehehe

Awatar użytkownika
Bolek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1740
Rejestracja: 2013-01-11, 22:31
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Pionki
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Klasa JUNIOR

#12

Post autor: Bolek »

jaruso pisze:W SS na OSach się pija tylko kawę jakby coś...
Trzeba dodać, że bardzo dobrą kawę popijacie :OK
Staszek :friends

Awatar użytkownika
Zapo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 1057
Rejestracja: 2010-03-14, 18:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Opole
Podziękował : 12 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Klasa JUNIOR

#13

Post autor: Zapo »

Mam dwójkę i chętnie zabiorę na zawody zwłaszcza jak będzie więcej rówieśników :OK

Awatar użytkownika
michalp1978
Teoretyk
Posty: 580
Rejestracja: 2015-03-18, 21:29
Imię: michał
Lokalizacja: katowice

Re: Klasa JUNIOR

#14

Post autor: michalp1978 »

Mam syna prawie 14 lat i chce startować z dorosłymi. Jak na razie większość zawodów startujemy na śląsku, ale każdy traktuje go na równego sobie, według mnie tak jest ok.

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Klasa JUNIOR

#15

Post autor: welna79 »

jaruso pisze:W SS na OSach się pija tylko kawę jakby coś...
i dodam że mamy w pełni licencjonowaną przedszkolankę w ekipie - ale tak łatwo jej nie oddamy*

:friends


* - no chyba że nas wkurzy bo zbyt często będzie nas objeżdżać :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”