Dodawanie zdjęć w Garażach

Strona, domeny, serwery, naklejki itp ...
ODPOWIEDZ
Vespa
Teoretyk
Posty: 15
Rejestracja: 2021-02-02, 19:28
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Dodawanie zdjęć w Garażach

#1

Post autor: Vespa »

Mam małą prośbę o zmianę w sortowaniu zdjęć przy dodawaniu załączników w galeriach. Obecnie, przy wgrywaniu kilku zdjęć, które mają określoną kolejność, bo obrazują kolejne etapy budowy, w poście wyświetlają się w odwrotnej kolejności . Wymusza to dodawanie od ostatniego zdjęcia po jednym :radekface

Myślę, że administrator to ogarnie w 10 min, a nam to bardzo ułatwi życie :OO

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Dodawanie zdjęć w Garażach

#2

Post autor: zotornik »

Ta "przypadłość" skryptu znana jest nam od ............... zawsze :/ I chyba nie było (i nie ma) na to "automatycznego" rozwiązania.
Dlatego w poradnikach o wstawianiu zdjęć i przy innych okazjach o tym było wspominane, z sugestią by właśnie już od początku zaplanować sobie odpowiednie ułożenie zdjęć. Co nie stanowiło wówczas problemu w szczególności, że nie było możliwości ładowania kilku zdjęć jednocześnie, a tylko pojedynczo, tak więc zaplanowanie co gdzie ma być, nie było - przynajmniej dla mnie - uciążliwe.

To tyle z historii - natomiast obecnie (a to oznacza, już od dość dawna) mamy po pierwsze możliwość korzystania z funkcji wstawiania wsadowo kilku zdjęć jednocześnie, co już jest ułatwieniem. A po drugie, w prosty sposób przy użyciu funkcji "wstaw w tekst" umieszczamy konkretne zdjęcie dokładnie w miejscu i kolejności jaka nam odpowiada.

Pamiętajmy, że zdjęcia załadowane czy to pojedynczo, czy wsadowo - bez użycia funkcji "wstaw t tekst" (dawniej "wstaw w linii") zawsze znajdą się na końcu wiadomości pod napisanym przez nas tekstem. Jeżeli chcemy by był to przekładaniec tekstowo zdjęciowy, używamy funkcji jak wyżej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy organizacyjne ...”