Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
khuuhkrr
Teoretyk
Posty: 53
Rejestracja: 2021-01-05, 03:55
Imię: Michał

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4471

Post autor: khuuhkrr »

ges pisze:
2021-01-26, 08:57
Czyż to nie wystarczający pretekst do zakupu kolejnego modelu? :D
Podoba mi się takie podejście do sprawy 😁

Awatar użytkownika
wojodan
Teoretyk
Posty: 40
Rejestracja: 2021-01-22, 11:34
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Toruń

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4472

Post autor: wojodan »

Dziękuję bardzo za miłe przyjęcie :)
Oczywiście na określenie "diabelskie pomioty" się nie obrażam, a wręcz przeciwnie- fajnie jest mieć jakąś dowcipną, dedykowaną do posiadanego sprzętu ksywkę :) Tym bardziej, że wśród "pomiotów" z piekła rodem nie jestem sam.
Co do doposażania Defender'a i podwyższania nim tak pożądanego, jak najbardziej niskiego środka ciężkości, to uroczyście oświadczam, że poza dodatkowymi światłami, na bagażnik nie wsadziłem nic innego. Wręcz przeciwnie, poważnie zastanawiam się nad obniżeniem środka ciężkości przy użyciu obciążników. Nie koniecznie w postaci mosiężnych osłon portali. W TRX-4 jest idealne miejsce pod progami, wzdłuż ramy, na zastosowanie odpowiednio dobranych i dopasowanych sztabek czegoś ciężkiego (ołów?), które schowają się w tym kanale i nie wpłyną na zmniejszenie prześwitu. Ale to, czy wpłynie to na polepszenie trakcji, czy wręcz odwrotnie, czy nie obciąży to zbyt bardzo nominalnych amortyzatorów, zawieszenia itp., to pewnie temat, z którym wyjdę w jakimś "diabelsko-pomiotowym" garażu, albo sam się przekonam po próbach ruchowych, że się po prostu mylę :)

Awatar użytkownika
KondzioR
Teoretyk
Posty: 1
Rejestracja: 2021-01-25, 15:57
Imię: Konrad

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4473

Post autor: KondzioR »

Hej. Witam wszystkich Forumowiczów :)
Mam na imię Konrad, mieszkam w Szczecinku (taki Szczecin, tylko w skali 1:10 :D ), mam trochę ponad 4 dychy na karku i za namową naszego forumowego kolegi Luqa właśnie rozpocząłem zabawę z RC.
W garażu jest Defender od Traxxasa w kolorze czerwonym, na razie praktycznie stock, ale części już nadciągają :)
Oprócz tego mam zajoba na punkcie motocykli (obecnie dwa w garażu - enduro i adv), muzyki z czarnych płyt i trochę żeglarstwa.
Póki co o RC i trialu czytam, oglądam, kręcę śrubkami i jeszcze raz czytam. No i oczywiście ryję, na razie w śniegu :)
Tyle. Idę pojeździć, bo ładna pogoda :D
Załączniki
2021-01-30.jpg

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4474

Post autor: zotornik »

KondzioR pisze:
2021-01-31, 12:59
Tyle. Idę pojeździć, bo ładna pogoda
Właściwe podejście do tematu :]

Witamy :england

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4475

Post autor: LuQ »

KondzioR pisze:
2021-01-31, 12:59
[...] na karku i za namową naszego forumowego kolegi Luqa właśnie rozpocząłem zabawę z RC.
Reklamacji nie uwzględnia się.
Nie mamy panskiego płaszcza.

Vespa
Teoretyk
Posty: 15
Rejestracja: 2021-02-02, 19:28
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4476

Post autor: Vespa »

Cześć trialowcy!
Mam na imię Łukasz, mieszkam w Szamotułach i raczej nie będę zaniżał średniej wieku forumowej braci, bowiem to ostatni roczek z 3 z przodu ;)

Jeśli mowa o wieku, to pewnie moja wizyta tutaj jest nim po części spowodowana, podejrzewam, że przechodzę kryzys wieku średniego. Najpierw zacząłem myśleć o zakupie cafe racera, ale ten pomysł skutecznie mi wybiła z głowy moja lepsza połowa. Potem wymyśliłem budowę van-campera ale ten pomysł ewoluował do chęci zakupu samochodu 4x4 i wczasowania w bardziej dzikich warunkach. Niestety na razie nie ma na to środków finansowych, więc muszę się zadowolić substytutem - i w tej roli widzę swoją zabawę w trial RC.

Jeśli chodzi o modelarstwo, to zawsze mnie ono interesowało, ale z uwagi na ograniczenia czasowe częściej obserwuję dzieła innych, niż buduję własne. Kilka lat temu popełniłem model Wicherka 25, kilka makiet terenu, pomalowałem też kilka figurek, nie nazwałbym się modelarzem.

Zawodowo pracuję jako grafik w agencji interaktywnej, głównie UI/UX i potrzebuję czegoś, co mnie odciągnie od monitora.

Poczytałem trochę to forum i postanowiłem spróbować swoich sił przy budowie modelu od podstaw. Wybór padł na Defendera w wersji, której jeszcze nigdzie nie wiedziałem, czyli D110 double cab, z krótką paką. Zobaczymy co z tego wyjdzie, napotkałem już na pierwsze problemy z cięciem Hipsu, nożyk Olfy nie daje rady, może to też kwestia samego materiału, ale to nie miejsce na te dywagacje. Nie mam jeszcze żadnych "gratów", zakupy zacznę po wystruganiu karoserii. W tej chwili nie mam jeszcze pewności, czy mi się to uda ;)

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4477

Post autor: welna79 »

Bądź powitany
Skoro masz jeszcze / już pesel z siódemką na przędzie to nie jest to kryzys wieku średniego a rozpoczęcie dbania o siebie żeby w wiek średni wejść w miarę zdrowym na ciele jak i na duchu 😆
My tu w większości staramy się o to dbać i tak podchodząc do tematu robimy sobie rok rocznie małe spędy w różnych trialowo urozmaiconych lokalizacjach w Polsce
Oczywiście każdy jest miłe widziany, zwłaszcza jeśli potrafi czytać i co nieco dłubać (nie tylko w ... 🤭)
Dziergania w hipsie się naumiesz, napinasz, przełamujesz, szlifujesz i voila model gotowy

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4478

Post autor: ges »

Vespa pisze:
2021-02-07, 18:14
Zawodowo pracuję jako grafik w agencji interaktywnej, głównie UI/UX i potrzebuję czegoś, co mnie odciągnie od monitora.
Dobra ściema nie jest zła.
A zbędne duperele do modelu, to jak zamierzasz kupić? Na targu? :D
A zdjęcia modeli będziesz gdzie obrabiał? :D
:OK

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4479

Post autor: Zbyszek »

Powitać sąsiada z rejestracją ,, PSZ " :OK

Vespa
Teoretyk
Posty: 15
Rejestracja: 2021-02-02, 19:28
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4480

Post autor: Vespa »

Zbyszek pisze:
2021-02-08, 13:13
Powitać sąsiada z rejestracją ,, PSZ " :OK
O, jak miło spotkać kogoś z okolicy! Wygląda na to, że już mam z kim skonsultować prace na żywo 😎

Awatar użytkownika
Zbyszek
Teoretyk
Posty: 1136
Rejestracja: 2013-03-19, 17:27
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Oborniki wlkp
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4481

Post autor: Zbyszek »

Vespa pisze:
2021-02-08, 16:30
Zbyszek pisze:
2021-02-08, 13:13
Powitać sąsiada z rejestracją ,, PSZ " :OK
O, jak miło spotkać kogoś z okolicy! Wygląda na to, że już mam z kim skonsultować prace na żywo 😎


Budowa budową , ale bez jazdy nie ma frajdy :D .

Masz ochotę się spotkać , pogadać , pojeździć to pisz pw :OK

Awatar użytkownika
Krizi
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 3182
Rejestracja: 2009-01-23, 19:24
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Złotniki Kujawskie
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4482

Post autor: Krizi »

Witam wszystkich nowo przybyłych :) Niech Moc będzie z Wami

Awatar użytkownika
Cheniek
Teoretyk
Posty: 1
Rejestracja: 2021-02-06, 00:11
Imię: Heniek
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4483

Post autor: Cheniek »

Cześć

Mam na imię Heniek i jestem nowy i na forum i w sumie w temacie RC. Kilka lat temu spełniłem moje marzenie z dzieciństwa i kupiłem pierwszy model - Traxxasa E-Revo. Trochę pojeździłem, trochę postał na półce (pesel z 7 z przodu, dom, dzieci, praca ... myślę, że przynajmniej kilka osób wie o co chodzi ;) ). Następny do kolekcji był wariat Losi Super Rock Rey - szaleństwo i prędkość które nie do końca mi odpowiada. Kiedy już postanowiłem, że chyba trzeba sprzedać zabawki, mój dobry przyjaciel pokazał mi TRX4 w kaloserii LR Defendera i się zaczęło. Jako, że chciałem dokładnie wiedzieć co i jak tam w środku wygląda wybór padł na wersję KIT, samodzielne poskładanie i ubranie w karoserię i dodatki. Temat jest w trakcie i pewnie będę miał kilka pytań do doświadczonych kolegów / koleżanek ale to już w innym temacie.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam !
Załączniki
image (1).jpg
image_2 (1).jpg

szafir51
Teoretyk
Posty: 161
Rejestracja: 2019-10-04, 12:48
Imię: Rafał
Lokalizacja: Wrocław

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4484

Post autor: szafir51 »

No i super, u mnie PESEL podobny, problemy podobne, na wszystko czasu brak. Ale trzeba znaleźć chwilę, żeby odskoczyć myślami gdzieś na boczny tor i hobby się do tego nadaje. Zwłaszcza, jak ktoś lubi majsterkować. Powodzenia w składaniu.

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13467
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4485

Post autor: zotornik »

Witamy :england

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”