Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4396

Post autor: ges »

Dashofer pisze:
2020-06-25, 12:25
ale to o czym wspomnieliście, przeraziły mnie koszty. W skali 1/24 można koszta podzielić o połowę(nie na wszystkim), ale samochodzik z modami, które planuje zrobić i zapleczem typu ładowarka, dodatkowa bateria, narzędzia wyjdzie mnie koło 1 tyś,
I w tym budżecie jesteś bliżej modelu 1:10 niż myślisz. Zastanów się dobrze. Zakładam, że wiesz, że modele do trialu to nie tylko Axial i Traxxas.
Dashofer pisze:
2020-06-25, 12:25
na działce zrobię mu trasę na jego możliwości, nawet budowanie z Synem pewnie będzie dawało wiele satysfakcji a jak to rozpali moją wyobraźnię wtedy pomyślę o 1/10:)
Filmy z modelem Axial SCX24 oglądałem i tych co są sponsorowani i tych co mają po kilka i kilkadziesiąt subskrypcji i wyglądało, że są dosyć zgodni w tym daje sporo frajdy.
A widziałeś filmy, żeby ktoś "opluwał" produkty, które prezentuje? Ja się jeszcze nie spotkałem.

Model 1:24 jest fajną zabawką jako któryś z kolei model. Taki do pojeżdżenia po książkach, pościeli i dookoła ławki jak się na niej siedzi w piwem :D

Awatar użytkownika
egzaello
Teoretyk
Posty: 3
Rejestracja: 2020-06-30, 12:20
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4397

Post autor: egzaello »

Witam wszystkich :)
Po kupieniu zabawki WPL 1:16 w tamtym roku zachorowałem na coś większego w skali 1:10,. W tym WPL oczywiście zdążyło się już połamać parę rzeczy :/ (między innymi zębatki w skrzyni nie wytrzymały). Udało mi się niedawno poskładać w całości i uruchomić mój pierwszy model (klon scx10 II) z budą hard plastik Jeep Wrangler. Planów startowania w zawodach raczej nie mam :) , ale z chęcią pooglądam kolegów w akcji :D
Pozdrawiam.

nOTnORMAL
Teoretyk
Posty: 3
Rejestracja: 2020-08-21, 16:52
Imię: Mirk

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4398

Post autor: nOTnORMAL »

Witam, na imię mam Mirek i pochodzę z Rzeszowa.
Od kilku dni jestem "dumnym" posiedaczem Carson MC-10, jest on w pełni seryjnej wersji. Po paru przejażdżkach złapałem jednak bakcyla. Świeżak ze mnie w temacie trial, więc jak mógłbym zadać pytanie tak na początek, wydaje mi się, że nie wiele się różni od scx10, zastanawiam się czy inwestować akurat w ten model czy lepiej się rozejrzeć za czymś innym?
Z góry dziękuję za odpowiedź bardziej doświadczonych użytkowników.
Jeszcze raz miło mi Was wszystkich powitać

LuQ
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 775
Rejestracja: 2012-06-01, 10:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4399

Post autor: LuQ »

nOTnORMAL pisze:
2020-08-21, 23:22
Witam, na imię mam Mirek i pochodzę z Rzeszowa.
Od kilku dni jestem "dumnym" posiedaczem Carson MC-10, jest on w pełni seryjnej wersji. Po paru przejażdżkach złapałem jednak bakcyla. Świeżak ze mnie w temacie trial, więc jak mógłbym zadać pytanie tak na początek, wydaje mi się, że nie wiele się różni od scx10, zastanawiam się czy inwestować akurat w ten model czy lepiej się rozejrzeć za czymś innym?
Z góry dziękuję za odpowiedź bardziej doświadczonych użytkowników.
Jeszcze raz miło mi Was wszystkich powitać
Wygląda na bliźniaczą konstrukcję więc posprawdzaj wymiary czy coś z scx podejdzie.
Jako że dopiero zaczynasz z tematem to nie widzę sensu byś od razu miał kupować cokolwiek innego "markowego", bo nie wiadomo czy będzie Ci sie to wszystko podobało. Testuj, przerabiaj i miej fan z jazdy :)
Mało kto u nas jeździ seryjnym modelem, choćby byłby to scx bo każdy robi model pod własne wymagania. Tak że jeśli wymiary są podobne to zamiast zmieniać cały model, można częściowo sobie poprzerabiać zamieniając na lepsze/inne części. Z mojego została w oryginale tylko rama, reszta to import ZnAl z chin :)
Jeśli miałbyś w coś inwestować to może być to inny silnik i elektronika. Prawdopodobnie miałem coś takiego w ręku, tzn podobnie zbudowany model. Był on przeskalowany do 1:8 produkcji chyba Conrad albo coś innego z niemiec. Wydawał się nawet wytrzymały. Zakładaj temat (garaż) w odpowiednim dziale i tam będziemy kontynuować wątek..

No i finalnie - witaj :)

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4400

Post autor: welna79 »

Cześć Mirek
Czytaj, oglądaj, porównuj i pytaj
Byleby trial cię wciągnął jak bagno jałówkę
Pozdrawiam
welna79
:spoko

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4401

Post autor: Signum654 »

Witajcie, mam na imię Paweł. Trafiałem do was bo zainteresowałem się trialem i nawet zakupiłem model który został stworzony na tym forum, jeździ się super. Pierwszy właściciel na pewno się ucieszy 👍

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4402

Post autor: Signum654 »

Mam tylko problem z dodaniem fotki, to może tak
https://photos.google.com/photo/AF1QipP ... pd97egjXwp

Signum654
Teoretyk
Posty: 268
Rejestracja: 2020-09-04, 06:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Koszalin

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4403

Post autor: Signum654 »

Może teraz Obrazek

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4404

Post autor: ges »

O! jakaś znajoma buda :D

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13469
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4405

Post autor: zotornik »

Signum654 pisze:
2020-09-19, 22:38
Witajcie, mam na imię Paweł. Trafiałem do was bo zainteresowałem się trialem i nawet zakupiłem model który został stworzony na tym forum, jeździ się super. Pierwszy właściciel na pewno się ucieszy 👍
Witamy :england
Miło oglądać "zaginione" modele - dobry wybór :OK

Awatar użytkownika
max6404
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-23, 09:24
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4406

Post autor: max6404 »

Witam

Nazywam się Maksymilian i po ponad 22 latach modelarstwa makietowego samolotów RC ze względów zdrowotnych (alergia na podstawowy budulec jakim jest balsa) musiałem zmienić hobby... Padło na modelarstwo samochodowe RC. Póki co jestem na etapie przysposobienia wiedzy oraz kompletowaniu narzędzi i materiałów do mojej nowej modelarni. Zakupiłem już nadajnik Spektrum DX5 pro, ładowarkę spektrum S2100 i trochę innych pierdołek jak oleje i podstawowe narzędzia. Nabyłem także model Defendera D90 na podwoziu RC4WD i Mercedesa G63 Traxxas. Muszę przyznać , że jeżdżenie nie daje takich emocji jak latanie spalinami w skali 1:5 rozpiętości ale cieszy mnie fakt , że można podłubać przy nich trochę makietowo. Niewątpliwie zaletą jest fakt , że tu nie rozbije się modelu , który budowało sie 2 lata :OO Pierwsze moje starcie z nowym hobby ... i tu zdziwienie... Ciężko jest dostać aparaturę powyżej 6 kanałów... Hmm w modelarstwie lotniczym nie miałem problemów z nadajnikami 10 kanałowymi a tu niespodzianka. Jedyne rozsądne nadajniki z telemetrią to Spektrum DX6R oraz Futaba 7PX... Ale niestety nie udało mi się ich dostać w Polsce a wolałbym w ramach gwarancji kupić je u nas. Drugie to ... dostępność materiałów i części. Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że żyjemy nadal w kraju 3 świata... :q
Mam nadzieję wrzucić niedługo jakieś fotki i podzielić się moimi wypocinami :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Osa
Teoretyk
Posty: 279
Rejestracja: 2016-11-05, 18:02
Imię: Adam
Lokalizacja: Józefów
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4407

Post autor: Osa »

max6404 pisze:
2020-09-23, 10:08
Witam

Nazywam się Maksymilian i po ponad 22 latach modelarstwa makietowego samolotów RC ze względów zdrowotnych (alergia na podstawowy budulec jakim jest balsa) musiałem zmienić hobby... Padło na modelarstwo samochodowe RC.
Mam dokładnie to samo choć nie wiem czy w tej samej postaci, mam alergię na kurz po szlifowaniu. Niby próbuję drukować B-25 ale to chyba jednak kiepski pomysł.
Uczę się jeszcze latać helikopterami RC ale słabo to idzie, chyba już nie ten wiek.

Pozdrawiam i witaj na forum

Awatar użytkownika
max6404
Teoretyk
Posty: 5
Rejestracja: 2020-09-23, 09:24
Imię: Maksymilian
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4408

Post autor: max6404 »

Osa pisze:
2020-09-23, 10:26
max6404 pisze:
2020-09-23, 10:08
Witam

Nazywam się Maksymilian i po ponad 22 latach modelarstwa makietowego samolotów RC ze względów zdrowotnych (alergia na podstawowy budulec jakim jest balsa) musiałem zmienić hobby... Padło na modelarstwo samochodowe RC.
Mam dokładnie to samo choć nie wiem czy w tej samej postaci, mam alergię na kurz po szlifowaniu. Niby próbuję drukować B-25 ale to chyba jednak kiepski pomysł.
Uczę się jeszcze latać helikopterami RC ale słabo to idzie, chyba już nie ten wiek.

Pozdrawiam i witaj na forum

Hej

U mnie z biegiem czasu zwykły katar i zapalenie spojówek przerodziło się w zapalenie krtani, gardła, ogólnie górnych dróg oddechowych . Zainwestowałem nawet w porządną maskę 3M z filtrami P3 ale na dłuższą metę uciążliwe stało się siedzenie w modelarni przez kilka godzin w masce. Nie wspominając o tym że przechylenie puszki z piwkiem nie sprawiało już tej samej przyjemności:) Myślałem także o helikopterach ... Ale samochody mają przewagę , że z nim wyjdziesz przed dom , do lasu itp. Z modelami latającymi zwłaszcza spalinowymi wiesz jak jest... Często całodniowa wyprawa uzależniona od pogody i oczywiście miejsca... Ja miałem na szczęście w pobliżu lotnisko z wyznaczonym miejscem do latania ...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Osa
Teoretyk
Posty: 279
Rejestracja: 2016-11-05, 18:02
Imię: Adam
Lokalizacja: Józefów
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4409

Post autor: Osa »

O to, to, to.
Normalnie jak brat bliźniak z tym, że nie miałem aż takich kłopotów zdrowotnych. W porę powiedziałem sobie dość.
Wybór był łódki rc, heliki rc i samochody rc, no chodziła jeszcze po głowie motoparalotnia ale 17 miesięcy temu pojawiła się córeczka, a jestem rocznik 1972 i zszedłem na ziemię uszczęśliwiony :D Teraz raczej z drewna to będę huśtawki i domki dla lalek budował.

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2736
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Witam, jestem nowy na forum (Przywitalnia)....

#4410

Post autor: ges »

No dooobrze. Ale po co w trialu (czy innych odmianach samochodów RC) zylion-kanałowa apka? Zaintrygowało mnie to.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”