Eras vs. reszta świata...

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Eras vs. reszta świata...

#1

Post autor: wyspiarz »

Eras, Robotronik to nie, żaden noname tylko dlatego, że ty o nim nie słyszałeś :), w ofercie mają regle na poziomach cenowych najdroższych GM'ów. Silniki również robi bardzo ciekawe i oprócz seri EVO w GMie to są one nawet ciut droższe od GMowych.

I tak jak pisałem to tylko alternatywny nie drogi zestaw który jest w pl dostępne od ręki i tyle.


pzdr. Łukasz
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 13:21 przez wyspiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#2

Post autor: Eras »

Po pierwsze, cena to nie żaden wyznacznik, o czym się można przekonać porównując GM-a za 150zł i chińczyka za 50zł :) - przynajmniej do naszych zastosowań. Pewnie w torówce byłoby na odwrót, nie wnikam, nie obchodzi mnie to.

A ja jeszcze się spytam, co Ty do cholery chcesz udowodnić, że to co Ty proponujesz jest najlepsze na świecie?, bo dostępne w polsce, a wszystko co my dajemy, jest złe.
Najpierw myślałem, że to awersja do novaka, teraz widze, że wszystkiego co nie jest gm-em ew. robitroniciem.

Co do samego robitronica, firmę znam, może przesadziłem z noname, natomiast ten regiel nic sobą nie reprezentuje, poprostu nie jest to coś co bym komukolwiek polecił patrząc już na samą specyfikację.

Aaa i postanowiłem zajrzeć do manuala tego regla.... ani słowa o drag brake.

Z mojej strony EOT, róbta co chceta.

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#3

Post autor: wyspiarz »

Eras spytam inaczej, CO ty masz do mnie ??.

WSZĘDZIE gdzie cokolwiek napiszę o reglu czy o czym kolwiek TY pierwszy masz najwięcej do powiedzenia, niekoniecznie z sensem ( pisało mi to parę osób prywatnie na gg ) !. Nawet jak wystawiłem amory na sprzedaż, nie potrafiłeś przeczytać mojego 1 zdaniowego postu, tylko zacząłeś mnie jechać, że chce kolegów na amorach wydymać i że to nie miejsce do tego itp. Barman, który napisał to w sposób w sumie delikatny, odrazu jak zobaczył o co chodzi, napisał na gg sorry źle przeczytałem wsio z uśmiechem on do mnie ja do niego jest i był luz, ty puki co potrafiłeś wyjechać po hamsku ze swoimi 3 groszami i mimo, że nie miałeś racji zamiast napisać sorry pomyliłem się, wolałeś za przeproszeniem podnieść dupe wyżej głowy i przejść koło tego obojętnie.

Powtórzę parę zdań TYLKO tobie, bo widzę, że masz problem z czytaniem,

1. Nie piszę, że novak jest jak to uważasz G.... jedyne co pisałem to to co ma czego nie ma i co"MI" w nim przeszkadza a co nie.

2. Robotronik + GM to TYLKO tańsza alternatywa do droższych zestawów, GM/novak.
3. Przeszkadza ci brak jazdy bezsensorowej na robotroniku i uważasz, ale to samo ci nie przeszkadza w novaku.
4. Drag brake wiesz w novaku też w niektórych przypadkach jakiegoś szału on nie robi ( jak pogadasz z tymi co mają ), w ezrunach i im podobnych jest on również taki, że równie dobrze mogło by go nie być ( tez było to pisane na forum )
5. w sumie nie wiesz na 100% czy robotronik nie ma drag brejka w GM też nie ma drag brejka jest AUTObrejk. Funkcja ta sama nazwa inna może podobnie jest w robotroniku ( trzeba sprawdzić )
6. Jak ja piszę o reglach to piszę co ma jeden co ma drugi i ktory jest wg mnie lepszy i dlaczego. u ciebie jedyna zajebistością na którą się powołujesz to tylko i wyłącznie CENA nic więcej, mnie osobiście cena w porównaniach owych regli nie interesuje, piszę o funkcjach a nie o cenach.
7. BEC 5V tutaj już widzę, że Sławe w dziale S/K ci wyjaśnił sprawę BEC'a którą próbowałeś, pokazać, że to co podałem jest beee. Oczywiście Sławek ma tam 100% racji.
8.Co do twojego GMa, to powiem ci tak Miałeś zajebisty Regiel, sprzedałęś go za 200 dołożyłeś 150zł żeby kupić Mambe, zamiast za mniej niż te 150zł wysłać go na aktualizację i mieć zajebisty Regiel. Ja osobiście ci się dziwie ale to JA ty zrobiłeś jak uważałeś.
9. Nie wiem ale mam wrażenie że poprostu dokońca nie potrafiłeś ogarnąć tego GMa i się zraziłeś, chodź mi Rafałowi Jerremu śmiga to bdb.

Tyle odemnie zrozumiesz to oki nie to jak dla mnie też oki.

Jak kogoś uraziłem to przepraszam.

Ps. Sprawdzę w wolnej chwili tego DB w robotroniku.


http://www.robitronic.com/files/manual/ ... glisch.pdf

pdf do robotronika.

ma nawet mały timing, ma odciecia na lipo/life, ma ABS ( nie wiem czy to nie będzie robić za właśnie drag brejka bo ma różne nastawy mocniejszy słabszy, trochę dziwne jak na ustawienia absu.... więc to może tak działać, jak nie to pewnie jest to hamulec którym można HAMOWAĆ ( Fwd / Brk/ Reverse: yes ), i puszczać, żeby zjechac z górki , być może się da na hamulcu zjeżdżać ( regulując jego siłę cynglem ) dla porównania do novaka ktorego się już tak " czepiam " to w novaku jest odrazu wsteka, więc myślę, że spokojnie do ogarnięcia nawet ZAMIAST DB, nastawy liniowosci gazu przyśpieszenia... w sumie wsio jest w pdfie.


pzdr. Łukasz

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#4

Post autor: Eras »

Na reszte zarzutow odpisze pozniej.

Natomiast pokwapilem sie i przeczytalem manuala regla zanim cos o nim napisalem. Tam widzialem, ze nie ma drag brake'a

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#5

Post autor: wyspiarz »

Dla mnie nie musisz na żadnego odpisywać , zaraz wchodze do spa i nie zależnie co napiszesz przejme się tym tak samo jak potem który po mnie splynie w saunie...

Pzdr. Łukasz

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#6

Post autor: Eras »

Widzisz, i to jest to co Ci głównie chciałem napisać. Ignorujesz wszystko co Ci nie pasuje, przy okazji to zjeżdzając.


A teraz co do twojego gadania, nie wiem czy to przeczytasz, ale jeśli piszesz coś, to licz się z tym, że ktoś może mieć inne zdanie.
Nie mówiąc już o tych oskarżeniach, które padły. Pisząc coś takiego tylko się ośmieszasz, i pokazujesz, że masz wszystko w dupie.
2. Robotronik + GM to TYLKO tańsza alternatywa do droższych zestawów, GM/novak.
Tańsza, ale jakąś umykają Ci inne opcje które wychodzą podobnie cenowo. Ok, nie są w PL, ale dla nas to chyba nie jest jakiś wielki problem. I tak, większość naszych modeli jest z USA/Chin sprowadzana.


3. Przeszkadza ci brak jazdy bezsensorowej na robotroniku i uważasz, ale to samo ci nie przeszkadza w novaku.
W novaku też przeszkadza. Z tym, że o tym dowiedziałem się dopiero w sobotę na spotkaniu.
4. Drag brake wiesz w novaku też w niektórych przypadkach jakiegoś szału on nie robi ( jak pogadasz z tymi co mają ), w ezrunach i im podobnych jest on również taki, że równie dobrze mogło by go nie być ( tez było to pisane na forum )
O ezrunach się nie wypowiadałem nigdy pozytywnie, wręcz odradzam do trialu. Nie wiem jak robi w novaku, jednym robi innym nie, też się dziwiłem, że zmiana ustawień nic nie zmienia, ale widać, czytasz tylko te posty które Cię obchodzą.
5. w sumie nie wiesz na 100% czy robotronik nie ma drag brejka w GM też nie ma drag brejka jest AUTObrejk. Funkcja ta sama nazwa inna może podobnie jest w robotroniku ( trzeba sprawdzić )
W manualu nie było ani słowa o funkcji drag/auto itd. brake.
6. Jak ja piszę o reglach to piszę co ma jeden co ma drugi i ktory jest wg mnie lepszy i dlaczego. u ciebie jedyna zajebistością na którą się powołujesz to tylko i wyłącznie CENA nic więcej, mnie osobiście cena w porównaniach owych regli nie interesuje, piszę o funkcjach a nie o cenach.
Szkoda, że piszesz tylko o dwóch reglach. Robitronic i Gm.
Co do ceny, ja rozumiem, że dla Ciebie 200zł w jedną czy drugą to nie problem, ale są tacy którzy całą swoją kasę wydają na model. Generalnie można kupiować regiel i za 1000 i 2000zł, tylko po co, skoro pewnie żadna z jego dodatkowych właściwości się nam nie przyda.
7. BEC 5V tutaj już widzę, że Sławe w dziale S/K ci wyjaśnił sprawę BEC'a którą próbowałeś, pokazać, że to co podałem jest beee. Oczywiście Sławek ma tam 100% racji.
Widzisz, w mojej sanwie jest napisane, żeby zasilać z przedziału 4,8-6v. BEC 5v wg. mnie to po prostu marnowanie możliwości serw w modelu. Pewnie patrzę na to przez pryzmat 2.2.

8.Co do twojego GMa, to powiem ci tak Miałeś zajebisty Regiel, sprzedałęś go za 200 dołożyłeś 150zł żeby kupić Mambe, zamiast za mniej niż te 150zł wysłać go na aktualizację i mieć zajebisty Regiel. Ja osobiście ci się dziwie ale to JA ty zrobiłeś jak uważałeś.
Niestety, regiel nie był zajebisty. Powiem więcej był poniżej przeciętnej. Miałem do wyboru, aktualizacja i niewiadoma, bo kij wie co upakują w następnym sofcie, skoro potrafią takiego bubla puścić. Do interesu praktycznie nic nie dołożyłem. Sprzedałem też kabelek od tego regla ;) - zostałem wrobiony w konia przez GMa to się postanowiłem drugi raz nie dać.
9. Nie wiem ale mam wrażenie że poprostu dokońca nie potrafiłeś ogarnąć tego GMa i się zraziłeś, chodź mi Rafałowi Jerremu śmiga to bdb.
Ustawienie regla to dla mnie naprawdę nie problem. Testowałem różne konfiguracje...
pdf do robotronika.
Widzisz, Ty do niego zajrzałeś po kilku tygodniach namawiania różnych ludzi na tego regla. Ja spojrzałem, jak miałem się na jego temat wypowiedzieć.
Eras spytam inaczej, CO ty masz do mnie ??.
To, że uważasz się za wszechwiedzącego mnie najzwyczajniej w świecie wkurwia. Zupełnie nie oglądasz się na to co się dzieje dookoła siebie. To było już jak jeździłeś CR-ką, spoko, nie istnieją dla Ciebie regulaminy to chociaż uszanuj innych i to, że inni się postarali i zbudowali przepisowy model.
pisało mi to parę osób prywatnie na gg
Szkoda, że nie mieli odwagi, żeby napisać to do mnie.
Nawet jak wystawiłem amory na sprzedaż, nie potrafiłeś przeczytać mojego 1 zdaniowego postu, tylko zacząłeś mnie jechać, że chce kolegów na amorach wydymać i że to nie miejsce do tego itp
Tu rzeczywiście trochę przesadziłem. Przepraszam. Jestem na takie coś potwornie wyczulony, a uznałem, że jak się wyjaśniło, że to inne ceny, to było po wszystkim, widać nie. Przepraszam raz jeszcze.
wolałeś za przeproszeniem podnieść dupe wyżej głowy i przejść koło tego obojętnie.
Pozdrawiam, i dodam tylko, że jesteś pierwszą osobą na forum z która mam jakiś poważniejszy konfilkt

Ciekawe czy to przeczytasz wogóle?
Ostatnio zmieniony 2010-04-28, 14:02 przez Eras, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#7

Post autor: Sławek »

Nie wchodząc w Waszą wymianę zdań powiem tylko, iż nie zgadzam się z twierdzeniem, że drag brake w Novaku nie działa :> Nie wiem komu nie działa, i nie wiem czy ten komu nie działa umie po prostu go ustawić ;)

Drag brake może nie działać wtedy, kiedy przełożenia zastosowane pomiędzy silnikiem a kołami sa tak duże, że opory przez nie generowane nie pozwalają wogóle obrócić wałkiem silnika za pośrednictwem kół nawet na wyłączonym reglu - wtedy można mieć 140 ustawień w reglu do drag break'a i nic to nie da ;)

To na tyle w tej kwestii :)

Pozdr

wyspiarz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2044
Rejestracja: 2009-03-22, 22:43
Imię:
Lokalizacja: Wolin
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#8

Post autor: wyspiarz »

Eras zanim odpiszę ogarnij to trochę bo się tu ci się zdublowało co nieco


pzdr. Łukasz

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#9

Post autor: Eras »

wyspiarz pisze:Eras zanim odpiszę ogarnij to trochę bo się tu ci się zdublowało co nieco


pzdr. Łukasz
Poprawione.

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#10

Post autor: redin »

auto/drag brake zwał jak zwał ale funkcja ta sama :)

zarowno w GMie działa super jak i w Novaku z tego co widzialem :)

Eras
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4878
Rejestracja: 2006-06-29, 14:06
Imię: ET
Lokalizacja: Warszawa / Lancaster
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#11

Post autor: Eras »

redin pisze:auto/drag brake zwał jak zwał ale funkcja ta sama :)

zarowno w GMie działa super jak i w Novaku z tego co widzialem :)
Przecież nie o GM-ie mowa, tylko o Robitronicu, który był polecany, a w manualu jedyna funkcja która mogłaby być tym co my nazywamy dragbrake to abs, aczkolwiek znam inną definicję abs-u :)

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#12

Post autor: barman_pl »

Sławek pisze:Nie wchodząc w Waszą wymianę zdań powiem tylko, iż nie zgadzam się z twierdzeniem, że drag brake w Novaku nie działa :> Nie wiem komu nie działa, i nie wiem czy ten komu nie działa umie po prostu go ustawić ;)...
W moim badziewiu działa jak należy :ok

pozdr.

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#13

Post autor: Maciek »

barman_pl pisze:
Sławek pisze:Nie wchodząc w Waszą wymianę zdań powiem tylko, iż nie zgadzam się z twierdzeniem, że drag brake w Novaku nie działa :> Nie wiem komu nie działa, i nie wiem czy ten komu nie działa umie po prostu go ustawić ;)...
W moim badziewiu działa jak należy :ok

pozdr.
Dokładnie jak przedmówcy, działa ale wszystko zależy od przełożenia oraz ciężaru modelu.

Banita
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 4097
Rejestracja: 2008-12-15, 09:33
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#14

Post autor: Banita »

maciek pisze:
barman_pl pisze:
Sławek pisze:Nie wchodząc w Waszą wymianę zdań powiem tylko, iż nie zgadzam się z twierdzeniem, że drag brake w Novaku nie działa :> Nie wiem komu nie działa, i nie wiem czy ten komu nie działa umie po prostu go ustawić ;)...
W moim badziewiu działa jak należy :ok

pozdr.
Dokładnie jak przedmówcy, działa ale wszystko zależy od przełożenia oraz ciężaru modelu.
Dokładnie jak przedmówcy, działa ale wszystko zależy od przełożenia oraz ciężaru modelu.
:D

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#15

Post autor: Sławek »

maciek pisze:
barman_pl pisze:
Sławek pisze:Nie wchodząc w Waszą wymianę zdań powiem tylko, iż nie zgadzam się z twierdzeniem, że drag brake w Novaku nie działa :> Nie wiem komu nie działa, i nie wiem czy ten komu nie działa umie po prostu go ustawić ;)...
W moim badziewiu działa jak należy :ok

pozdr.
Dokładnie jak przedmówcy, działa ale wszystko zależy od przełożenia oraz ciężaru modelu.
I pochylenia terenu jeszcze ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”