zestaw od A do Z

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

zestaw od A do Z

#1

Post autor: regius15 »

Witam,
w najbliższym czasie planuję skompletować swoją pierwszą maszynę trialową :)
Fundusze jakie mogę na ten cel przeznaczyć to ok 3000zl wraz z aparaturą. Aparaturę raczej będę musiał kupić ponieważ posiadana przeze mnie dx3s jest użytkowana z monster truckami a do triala chcialbym aparaturę drążkową.
No więc na sam początek chciałbym zakupić jakiś bazowy zestaw ponieważ mimo dostępu do obrabiarek niestety nie będę miał raczej czasu na budowę modelu handmade.
Podobają mi się zestawy aut z http://www.rc4wdshop.com.
Który ewentualnie jest godny polecenia jeśli chodzi o crawling? co np sądzicie o tym aucie?http://www.rc4wdshop.com/go/product_inf ... cts_id=131
Jakie proponujecie wyposażenie w moim budżecie?
Poczytałem trochę forum ale polecane na początekauta Axial czy Tamyia nie podobają mi się ze względu na zbyt plastikową konstrukcję.
Liczę na podpowiedzi.
Pozdrawiam Kamil

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#2

Post autor: Sławek »

chcesz kupić 1:5 ? hmmm ...

Awatar użytkownika
Radek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11534
Rejestracja: 2009-12-25, 22:29
Imię: noname
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 26 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

#3

Post autor: Radek »

Crawler to raczej nie te forum.
3000 na taki model jak dales linka to na styk, bo to kit, wiec by sie przydala bardzo dobra elektronika, silnik rygiel, chyba ze tam jest w komplecie, ale watpie.
aparature masz dobra, wiec nie mam pojecia po co ci inna, moze drugi odbiornik i zbindowac.

Tylko i tak sie obawiam ze 3000 na taki sprzet to za malo, bo ja mam plastikowego axiala jak to nazwales i odpocztku startowalem i juz 3000 przekroczylem.
Ostatnio zmieniony 2010-04-23, 15:24 przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#4

Post autor: regius15 »

nie mam ściśle określonych wymagań co do wielkości gdyż nie planuję startów w zawodach także może być i duży model.

Awatar użytkownika
Maciek
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 11189
Rejestracja: 2013-04-25, 21:35
Imię: Maciek
Lokalizacja: Pomerania
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#5

Post autor: Maciek »

Wal do Crawlera, Bobasa czy Jafiosza :)

regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#6

Post autor: regius15 »

Nie upieram się wcale przy tym modelu, pokazałem go jedynie orientacyjnie, zdaję sobie sprawę z tego jakiego on wyposażenia wymaga. Nie upieram się nawet przy crawlerze. Chcę popróbować trialu ot dla odmiany od nitro i petroli, a noz sie okaże, że to jest to! :D

Awatar użytkownika
barman_pl
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 5077
Rejestracja: 2008-07-17, 22:32
Imię: Halinka
Lokalizacja: blisko Łodzi ;)
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

#7

Post autor: barman_pl »

regius15 pisze:...Chcę popróbować trialu ot dla odmiany od nitro i petroli, a noz sie okaże, że to jest to! :D
Każdy wcześniej czy później kończy na trialu :D... Ja też to przerabialem ;) ... Więc radzę od razu zainteresować się skalą 1:10 i nie kombinować z innymi, bo wcześniej czy później na 100% przyjedziesz na zawody ;)

pozdr.

Awatar użytkownika
Marcin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 5128
Rejestracja: 2006-11-27, 13:31
Imię: M
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: zestaw od A do Z

#8

Post autor: Marcin »

regius15 pisze: Poczytałem trochę forum ale polecane na początekauta Axial czy Tamyia nie podobają mi się ze względu na zbyt plastikową konstrukcję.
90 % forum jeździ na plastikowych częściach od Axiala i Tamya ;) i chyba nieprzypadkowo...

regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#9

Post autor: regius15 »

aa wiesz w nitro tez mi tak mówili ale jakoś nigdy mnie do zawodów nie ciągnęło. W takim razie co możecie polecić ze scale ? któryś z zestawów z http://www.rc4wdshop.com ?
Przyznam, że tamte zestawy prezentują się przynajmniej na zdjęciach jakościowo dobrze.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#10

Post autor: Sławek »

Są bardzo dobre, jak na zdjęciach ;)

Banita
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 4097
Rejestracja: 2008-12-15, 09:33
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#11

Post autor: Banita »

regius15 pisze:aa wiesz w nitro tez mi tak mówili ale jakoś nigdy mnie do zawodów nie ciągnęło. W takim razie co możecie polecić ze scale ? któryś z zestawów z http://www.rc4wdshop.com ?
Przyznam, że tamte zestawy prezentują się przynajmniej na zdjęciach jakościowo dobrze.
kolego, po koleżeńsku radę / i nie tylki ja / masz ci u nas speców od tego co nazwane Crawler ... więc pisz do nich z pytaniami :-Oo

jak uzbierasz 4-razy tyle kasy to może nawet uda ci siem model podobny do Crawlera zrobić, he ;)

regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#12

Post autor: regius15 »

odnoszę wrażenie jakby ktoś poczuł się urażony moja opinia może i nie uzasadnioną na temat Axiala i Tamyii :)
Piszę i pytam na forum gdyż temu ono chyba służy, jak też powiedziałem nie upieram sie na żadnego crawlera więc po co odsyłasz mnie do jakichś bliżej nie znanych mi osób?

Banita
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 4097
Rejestracja: 2008-12-15, 09:33
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Otrzymał podziękowań: 12 razy

#13

Post autor: Banita »

regius15 pisze:odnoszę wrażenie jakby ktoś poczuł się urażony moja opinia może i nie uzasadnioną na temat Axiala i Tamyii :)
Piszę i pytam na forum gdyż temu ono chyba służy, jak też powiedziałem nie upieram sie na żadnego crawlera więc po co odsyłasz mnie do jakichś bliżej nie znanych mi osób?
myle wrażenie :)
po drugie odsyłam ponieważ oni są doświadczeni w bojach, ja i zapewne większość moich kolegów tylko się temu przyglądaliśmy
a po trzecie cel tego jest jeden : życzliwości i chcęć pomoc , wot i proste :oo

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#14

Post autor: Sławek »

Co byś nie kupił będzie dobre - jest tylko kwestia ile za co zapłacisz ;)

Być może doświadczenia z petrolami powodują, że wydaje ci się iż plastik się nie nadaje do trialu ;) Nadaje się, i plastik, i alu i wszystko inne :OK

Kwestia co chcesz zbudować ;)

Nie myl crawlingu z trialem, to tak dla porządku ;)

Powodzenia w zakupie i budowie :OK

Pozdr

regius15
Teoretyk
Posty: 27
Rejestracja: 2010-04-23, 12:33
Imię:
Lokalizacja: Gdynia

#15

Post autor: regius15 »

Mówiąc o tych "4 razy więcej" to co miałeś na myśli? Przecież nie planuję budowy zawodniczej maszyny tylko zakup jakiegoś zestawu plus do tego silnik z regulatorem też nie koniecznie z najwyższej półki, jakiś pakiet, serwa i tyle. Chyba mnie to nie powinno wynieść aż tyle. Bynajmniej nie mam zamiaru tyle wydawać ;)

Może trochę też kieruję się wyglądem stąd ten ...plastik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”