Jakie pakiety kupic

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#16

Post autor: Sławek »

Szwagier pisze: Jak Ci trudno się wypowiedzieć, to się nie wypowiadaj - niech zrobią to Ci, którzy ich używają. A że Ty nie kojarzysz takich osób, nie znaczy, że ich nie ma :)
Ty też nie korzystasz więc tym bardziej nie powinieneś się wypowiadać a się wypowiadasz czego ja nie czynię.

Taka jest różnica.

Pozdr

Awatar użytkownika
Diesel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 595
Rejestracja: 2009-07-09, 01:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Wyszogród/Warszawa

#17

Post autor: Diesel »

ok fajnie
kt0 moze mi to zamowic?????

http://www.ac-rc.com/prod...products_id=664

Szwagier
Początkujący
Początkujący
Posty: 379
Rejestracja: 2009-04-20, 22:59
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#18

Post autor: Szwagier »

unix pisze:
Szwagier pisze: Jak Ci trudno się wypowiedzieć, to się nie wypowiadaj - niech zrobią to Ci, którzy ich używają. A że Ty nie kojarzysz takich osób, nie znaczy, że ich nie ma :)
Ty też nie korzystasz więc tym bardziej nie powinieneś się wypowiadać a się wypowiadasz czego ja nie czynię.
Pozdr
Kolego unix :):

odpowiadając Tobie chciałem Ci zwrócić uwagę, byś nie udzielał autorytatywnych opinii, bo jednak są osoby, które na tym jeżdżą - a zwracając mi uwagę pisałeś, że takich osób nie kojarzysz.

Napisałeś, że trudno się wypowiadać na temat przydatności takich ogniw w trialu. Owszem, Tobie pewnie trudno, skoro ich nie używasz. Ciekawe, dlaczego, jeśli wg. Ciebie ani ja, ani Ty nie korzystamy z takich ogniw, to akurat ja TYM BARDZIEJ nie powinienem się wypowiadać? Może to przeoczyłeś, ale ja takich ogniw (LiIo) używałem. Dwóch rodzajów, oba to były ogniwa Panasonica - jedne do prawdopodobnie do telefonów komórkowych, drugie do laptopów. Numerów tych ogniw nie pamiętam, a nie będę rozbebeszał pakietów, by potwierdzić, że mówię prawdę. Te "z komórek" robią u mnie w modelu jako zasilanie świateł, te "z laptopów" zasilają moją aparaturę. Oba rodzaje próbowałem do zasilania silnika w Fordzie i oba miały za małą wydajność prądową - na stockowym silniku. Te "z komórek" dodatkowo latały u mnie w samolotach. Takie mam z w/w ogniwami LiIo doświadczenia.

Nie chcę sprzeczki; w swojej pierwszej wypowiedzi wytknąłeś mi po trzykroć, gdzie nie mam racji, wobec tego w takim też tonie była moja odpowiedź. A irytuje mnie, jak ktoś przeinacza po swojemu, to co piszę (że ArturWarszawa musi mieć 3S), nie czyta ze zrozumieniem, albo wcale nie czyta (pisałem, że używałem LiIo) i dorzuca do tego określenia typu "nie rób gościowi wody z mózgu".

ArturWarszawa:
http://www.allegro.pl/item751906915_monitor_li_pol_2s_3s_wskaznik_napiecia_li_pol.html
http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=2637
Pierwsze dwa przykładowe, jakie w googlach i na Allegro znalazłem; teraz już wiesz, czego szukać. Jest tego cała masa, dostępnych także w Polskich sklepach, nie trzeba od razu ściągać z Tajwanu ;)
Ostatnio zmieniony 2009-09-24, 17:52 przez Szwagier, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Diesel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 595
Rejestracja: 2009-07-09, 01:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Wyszogród/Warszawa

#19

Post autor: Diesel »

Panowie przestańcie juz sie denerwowac-dzięki za p0dp0wiedz-kupiłem 3 0gniwka Li-fe i teraz zbaczymy jak to bedzie

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#20

Post autor: Sławek »

Szwagier pisze:
unix pisze:
Szwagier pisze: Jak Ci trudno się wypowiedzieć, to się nie wypowiadaj - niech zrobią to Ci, którzy ich używają. A że Ty nie kojarzysz takich osób, nie znaczy, że ich nie ma :)
Ty też nie korzystasz więc tym bardziej nie powinieneś się wypowiadać a się wypowiadasz czego ja nie czynię.
Pozdr
Kolego unix :):

odpowiadając Tobie chciałem Ci zwrócić uwagę, byś nie udzielał autorytatywnych opinii, bo jednak są osoby, które na tym jeżdżą - a zwracając mi uwagę pisałeś, że takich osób nie kojarzysz.

Napisałeś, że trudno się wypowiadać na temat przydatności takich ogniw w trialu. Owszem, Tobie pewnie trudno, skoro ich nie używasz. Ciekawe, dlaczego, jeśli wg. Ciebie ani ja, ani Ty nie korzystamy z takich ogniw, to akurat ja TYM BARDZIEJ nie powinienem się wypowiadać? Może to przeoczyłeś, ale ja takich ogniw (LiIo) używałem. Dwóch rodzajów, oba to były ogniwa Panasonica - jedne do prawdopodobnie do telefonów komórkowych, drugie do laptopów. Numerów tych ogniw nie pamiętam, a nie będę rozbebeszał pakietów, by potwierdzić, że mówię prawdę. Te "z komórek" robią u mnie w modelu jako zasilanie świateł, te "z laptopów" zasilają moją aparaturę. Oba rodzaje próbowałem do zasilania silnika w Fordzie i oba miały za małą wydajność prądową - na stockowym silniku. Te "z komórek" dodatkowo latały u mnie w samolotach. Takie mam z w/w ogniwami LiIo doświadczenia.

Nie chcę sprzeczki; w swojej pierwszej wypowiedzi wytknąłeś mi po trzykroć, gdzie nie mam racji, wobec tego w takim też tonie była moja odpowiedź. A irytuje mnie, jak ktoś przeinacza po swojemu, to co piszę (że ArturWarszawa musi mieć 3S), nie czyta ze zrozumieniem, albo wcale nie czyta (pisałem, że używałem LiIo) i dorzuca do tego określenia typu "nie rób gościowi wody z mózgu".

ArturWarszawa:
http://www.allegro.pl/item751906915_monitor_li_pol_2s_3s_wskaznik_napiecia_li_pol.html
http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?products_id=2637
Pierwsze dwa przykładowe, jakie w googlach i na Allegro znalazłem; teraz już wiesz, czego szukać. Jest tego cała masa, dostępnych także w Polskich sklepach, nie trzeba od razu ściągać z Tajwanu ;)
Szanowny Szwagrze,

Po pierwsze, LiFe nie są najdroższe - nie miałeś racji

Po drugie :

Najpierw napisałeś tak

Minusem może być napięcie z jednej celi 3,3V, bo żeby uzyskać sensowne napięcie pakietu, trzeba 3 cel.

A teraz tak

A irytuje mnie, jak ktoś przeinacza po swojemu, to co piszę (że ArturWarszawa musi mieć 3S)

Sam sobie przeczysz - ale zapewne to ja źle interpretuję to co piszesz.

I znowu nie miałeś racji

Po trzecie

Napisałem Z tego co kojarzę to u nas nikt nie jeździ na Li-Ion więc trudno się o nich wypowiedzieć jak się sprawują w praktyce, w trialu

I faktycznie się nie wypowiadałem bo nie miałem styczności ale mieli inni jak się okazało i wyrazili swoją opinię ale ty mi zarzuciłeś, że ja się na ten temat wypowiadam - więc przeczytaj jeszcze raz ze spokojem moje posty i znajdź moją opinie na temat LiIO czyli, że są dobre, złe, super, beznadziejne, mają za niskie napięcie, za wysokie itp. - nie znajdziesz, bo się nie wypowiadałem.

Z powyższego szanowny kolego wynika, iż miałem powód do tego aby stwierdzić, że robisz koledze wodę z mózgu bo co najmniej po dwakroć się Waść myliłeś.

I to raczej Twoja pierwsza wypowiedź i kolejne noszą znamiona autokratyzmu a nie moje ;)


Pozdr

Szwagier
Początkujący
Początkujący
Posty: 379
Rejestracja: 2009-04-20, 22:59
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#21

Post autor: Szwagier »

Dobra, unix, nie chce mi się więcej na taki błahy temat pisać - pogódźmy się ;) To co teraz napiszę, to nie po to, żeby Ci wytykać, tylko ku rozwinięciu tego, co już pisałem :)

Pisząc, że LiFe są "najdroższe", miałem w domyśle cele LiPo, LiIo i LiFe. Z tych trzech, o danej pojemności, LiFe są najdroższe. A bynajmniej tak było miesiąc temu, gdy się zaopatrywałem w nowe pakiety i szukałem różnych opcji. Masz rację, że NiMH są jeszcze droższe. Nie brałem tych pakietów pod uwagę - nieświadomie - bo od jakiegoś czasu zapomniałem, że takie coś jeszcze istnieje (choć też jeszcze jeden pakiet używam ;) ) Tu więc masz rację, co zresztą od razu Ci przyznałem.

Masz rację, że napisałem, iż do sensownego napięcia potrzeba 3 cel LiFe. I możemy się sprzeczać, czy sensowne napięcie jest bliżej 6,6V z dwóch cel, czy bliżej 9,9V z 3 cel. Jednak nigdzie nie napisałem, że ArturWarszawa MUSI mieć pakiet z 3 cel. Zgoda?

Nie chciałem, żebyś moją odpowiedź odnośnie wypowiedzi nt. LiIo odebrał, jako zarzut, że się wypowiadasz. Nie wypowiadałeś się. Moja odpowiedź była skierowana na Twoją wypowiedź, którą odebrałem jako "atak". Pewnie nie miałeś złych intencji, więc przepraszam - może jestem za nerwowy..? Może trochę przesadziłem: miał być sarkazm i lekka kpina, a wyszło coś innego.

Zgoda? :ok

Awatar użytkownika
redin
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 3795
Rejestracja: 2007-02-01, 15:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Czeladź
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#22

Post autor: redin »

te monitorki podane przez Ciebie szwagier nie spelnią oczekiwan life
bo life ma 3.3V nominalnie wiec monitorek bedzie wskazywał pakiet rozładowany, gdy on tak naprawde bedzie praktycznie naładowany na 80%

Szwagier
Początkujący
Początkujący
Posty: 379
Rejestracja: 2009-04-20, 22:59
Imię: Jacek
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#23

Post autor: Szwagier »

redin pisze:te monitorki podane przez Ciebie szwagier nie spelnią oczekiwan life
bo life ma 3.3V
Być może - podałem tylko te urządzenia jako przykłady, żeby ArturWarszawa wiedział, czego ma szukać, bo odniosłem wrażenie, że nie wie, jak się taki monitor nazywa i gdzie można kupić. Duży jest chłop, to sobie poczyta i dobierze taki, jaki mu pasuje ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”