Rama "Tarsus Land Lover"

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
tarsus
Naczelny Emigrant / AT !
Naczelny Emigrant / AT !
Posty: 452
Rejestracja: 2009-02-09, 16:45
Imię:
Lokalizacja: UK
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Rama "Tarsus Land Lover"

#1

Post autor: tarsus »

Hej witam wszystkich po dlugiej przerwie.
Niestety skonczylem z RC trialem, za duzo kasy szlo na 1:10, za duzo bylo potrzebne na 1:1
W miedzyczasie jak kiedys wspomnialem pracowalem nad rama bazujaca na idealnej kopii podluznic Land Rovera 90 w skali 1:12
Glowna czesc projektu zostala zakonczona -a dalsze prace porzucone.
Znajomy ktory zajmowal sie wykonywaniem rysunku oraz zleceniem wykonania elementow nie poddal sie jednak i wykonal prototypa ktorego widac na fotce ponizej.
Rama ma nwiercone otwory montazowe dla kilku mozliwych konfiguracji, rozstawu osi (280mm +/- 7mm na kazdym elemencie montazowym, lacznie z plyta pod skrzynie, opdleglosc wewnetrzna miedzy podluznicami 72mm)
Plyta pod skrzynie - projektowana pod przekladnie CR01, Axial, oraz RC4WD. Otwory do nawiercenia wedle wlasnego uznania.
Plyty montazowe przednia i tylna pozwalaja sie odwracac do gory nogami - w celu podwyzszenia/obnizenia skoku zawieszenia kosztem przesuniecia srodka ciezkosci. W zestawie nawiercane katowniki do mocowania serva skretu (pod plyta montazowa ramy) w dowolny sposob dzieki "fasolkom" dajace sie przesuwac dostrajajac wszystko do indywidualnych potrzeb. Zalaczony jest takze dodatkowy katownik do mocowania drazka panharda. Elementy montazowe amorkow tez pozwalaja regulowac wysokosc zawieszenia, jak widac na fotkach. przedni i tylny crosmember zawiera otwory montazowe. Rama wykonywana jest z alu oczywiscie, elementy o grubosci 1,2 i 3 mm obliczane wytrzymalosciowo, wszystkie otwory i fasolki zunifikowane do 3mm. Rama oczywiscie jest anodowana na czarno. Rozstaw otworow mocowania wahaczy (czy "linkow" jak wy to nazywacie) dopasowany do dlugosci stockowych wahaczy axiala.
Rama daje sporo mozliwosci konfiguracji, wspolpracuje ze znanymi na rynku elementami, jest lekka dobrze wywazona, zapewni odpowiedni wyglad scaled-owym replikom LR.
Projekt mial byc ciut szerszy w praktyce, lacznie z przednimi i tylnymi zdezakami, bocznymi lapami do budy i w takiej konfiguracji mial isc do sprzedazy na brytolskiej stronce RC4x4, w kicie z mostami z Hong Kongu ktore wszyscy znacie. W PL chcialem to wrzucic jako sama rame do montazu. Jak wpomnialem wyzej raczej nie bede sie juz zajmowal RC trialem, ale szkoda mi troche trzech miesiecy pracy mojej i znajomego, zyliona przymiarek i obliczen... wiec jesli ktos by byl zainteresowany piszcie:
GG: 3190133.
Ceny nie jestem w stanie teraz dokladnie podac, koncowa napewno nie przekroczy 200PLN - raczej sklaniam sie w strone 150PLN brutto.

Obrazek
PS. nie mam wypasionych fotek, pudeleczek ani ladnych anodowanych srubek.
Nie proscie o wiecej fotek bo nie mam i nie mam jak zrobic.
Siema
[edit]
Rama powinna idealnie pasowac do budy tego chinolskiego defa 90, ale nie byla przymierzana w realu.

tarsus
Naczelny Emigrant / AT !
Naczelny Emigrant / AT !
Posty: 452
Rejestracja: 2009-02-09, 16:45
Imię:
Lokalizacja: UK
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#2

Post autor: tarsus »

Sorki za double-posting, ale juz mialem dwa zapytania o rame wiec sprecyzuje:
Facet ktory to wykonuje mieszka w PL i on to bedzie wysylal - rama nie jest w UK. Nie ma go jeszcze przez ponad tydzien jako ze wyrwal na delegacje, wiec jak co wszelkie zamowienia dopiero nie wczesniej jak za tydzien.
Pozdrowka
[edit]
kolejna poprawka: Rama oczywiscie robiona na automacie laserowym - nie pilnikiem w warsztacie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”