Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!! - archiwum

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
Mateusz1988
Adept / AT!
Adept / AT!
Posty: 1009
Rejestracja: 2010-04-18, 20:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Świebodzin
Otrzymał podziękowań: 3 razy

#14806

Post autor: Mateusz1988 »

Do pakietu weszło 1560 i niestety dalej rozłącza. Widać ewidentnie coś z reglem, dzięki:)

Awatar użytkownika
szwedu
Teoretyk
Posty: 197
Rejestracja: 2008-07-28, 00:28
Imię: Michał
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#14807

Post autor: szwedu »

Panie i panowie,
Czy scx10 ma sygnał dźwiękowy lub świetlny sygnalizują lipo cut-off?
Bo wyjeździłem cały pakiet i nagle przestał reagować na gaz. Pierwszy raz rozładowałem do zera stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#14808

Post autor: Sławek »

Mateusz1988 pisze:Do pakietu weszło 1560 i niestety dalej rozłącza. Widać ewidentnie coś z reglem, dzięki:)
Sprawdź w reglu ustawienie lipo cut-off, jak napisał Czayo, najlepiej to wyłączyć, jeżeli jest włączone :)

Pozdr

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14809

Post autor: zotornik »

szwedu pisze:Panie i panowie,
Czy scx10 ma sygnał dźwiękowy lub świetlny sygnalizują lipo cut-off?
Bo wyjeździłem cały pakiet i nagle przestał reagować na gaz. Pierwszy raz rozładowałem do zera stąd moje pytanie.
Nie mam Axiala, ale przeglądnąłem axialowskie manuale regulatorów (niestety nie napisałeś konkretnie, który Ty masz) - i nie ma tam mowy o sygnalizacji zadziałania trybu "cut-off"
Niestety z tego co się orientuję w większości regulatorów działa w/w funkcja, ale dowiadujemy się o niej właśnie w ten nieciekawy sposób. Szczególnie może to być wkurzające w trakcie OS-u ;)
Dlatego niektórzy stosują mierniki napięcia, które sygnalizują zaprogramowany poziom "minimalnego" napięcia, który pozwoli nam zawczasu zmienić pakiet i nie utknąć z naprawą w czasie OS-u.
Osobiście używam BM-6 - duża precyzja, dokładne programowanie progów, obsługa pełnej gamy pakietów - z tym, że zakup polecam na Wschodzie, bo u nas to barbarzyńskie ceny sobie za niego liczą.

p.s.

Nie napisałem najważniejszego - ten miernik sygnalizuje napięcie "buczkiem". Są oczywiście na rynku inne indykatory, które sygnalizują np. migającą diodą, ale diodę można przegapić a tu brzęczyk jest "pieruńsko" głośny ;)

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

#14810

Post autor: czayo »

To ja dopiszę jeszcze słowo uzupełnienia. Nie jest ważne ile pakiet ma na mierniku pomiędzy OSami....ważne jest jak się zachowuje pod obciążeniem. I tu pikanie opisane przez Wojtka jest zbawienne, bo jak piknie podczas ostrej jazdy, tzn że napięcie spadło poniżej określonego poziomu podczas obciążenia. Przy powolnej jeździe czy w spoczynku będzie ok, ale pod obciążeniem cutoff zadziała i koniec z jazdy.

Więc to że pakiet pokazuje na postoju, że ma odpowiednie napięcie niewiele znaczy.

Awatar użytkownika
szwedu
Teoretyk
Posty: 197
Rejestracja: 2008-07-28, 00:28
Imię: Michał
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#14811

Post autor: szwedu »

Też szukałem i nie znalazłem a model to ten od CastleCreations AE-2, Więc chyba ma tak działać .
a to zdaje egzamin ?
Obrazek
bo na AliExp kosztuje śmieszne pieniądze w porównaniu z krajowymi.

Awatar użytkownika
rafal-waw
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1184
Rejestracja: 2014-07-14, 09:52
Imię: Rafał
Lokalizacja: Pomiechówek
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#14812

Post autor: rafal-waw »

szwedu pisze:Też szukałem i nie znalazłem a model to ten od CastleCreations AE-2, Więc chyba ma tak działać .
a to zdaje egzamin ?
Obrazek
bo na AliExp kosztuje śmieszne pieniądze w porównaniu z krajowymi.
Jak najbardziej , tylko strasznie nie lubi wody .

Awatar użytkownika
szwedu
Teoretyk
Posty: 197
Rejestracja: 2008-07-28, 00:28
Imię: Michał
Lokalizacja: Wroclaw
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

#14813

Post autor: szwedu »

GIT :ok

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14814

Post autor: zotornik »

Działać, pewnie działa. Na ile precyzyjnie, tego nie powiem.
Do BM-6 to przynajmniej przyznaje się jakaś marka, chińska bo chińska ale zawsze ;)

Analogiczny w wyglądzie sygnalizator był kiedyś na TH, ale nie miał sygnalizacji buczkiem! Tylko mieliśmy info z samego wyświetlacza - a nie o to nam chodzi, więc trzeba by napisać do nich i zapytać, czy jest sygnalizacja dzwiękowa.

Awatar użytkownika
rafal-waw
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1184
Rejestracja: 2014-07-14, 09:52
Imię: Rafał
Lokalizacja: Pomiechówek
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#14815

Post autor: rafal-waw »

Mam kilka takich lipo buzerów , wskazania praktycznie identyczne , testowałem .
Jeden egzemplarz bardzo szybko rozładowywał pakiet , poszedł do kosza ale trochę to trwało zanim się zorientowałem że coś takiego się dzieje . Kolejny dowód że niska cena to i jakość niska . Ale ogólnie polecam , zawsze wiem ile jeszcze mam prądu w pakiecie .
A , jeszcze jedno , hałasują jak hol.... .

j4cku
Teoretyk
Posty: 118
Rejestracja: 2008-12-03, 15:48
Imię: j4cku
Lokalizacja: Katowice

#14816

Post autor: j4cku »

Cześć.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy podwoziem SCX10 Deadbolt, a SCX10 Jeep Wrangler Rubicon? Poza kołami?

Pozdro

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14817

Post autor: zotornik »

j4cku pisze:Cześć.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy podwoziem SCX10 Deadbolt, a SCX10 Jeep Wrangler Rubicon? Poza kołami?

Pozdro
Czytałeś ?
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6788

Po za tym, nie ma nic lepszego jak samodzielna lektura instrukcji interesujących Cię modeli, a te są bezproblemowo dostępne na stronie Axiala.

Awatar użytkownika
grudzio
Teoretyk
Posty: 112
Rejestracja: 2015-10-23, 15:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#14818

Post autor: grudzio »

Szkoda, że nie ma już tej tabeli z pierwszego postu tego tematu

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14819

Post autor: siwytd »

Witam.
Stanalem przed dylematem zmiany aparatury na 4 kanalowa, aby moc obslugiwac wyciagarke :>
Mam 3 typy w roznych cenach - mam nadzieje ze sie wypowiecie co wybrac i dlaczego na podstawie swoich doswiadczen. Do kazdej musze dokupic 2 odbiorniki.

1- Radiolink RC3S - najtansza opcja, kolega HUBertPL takowe sprzedaje po 220zl + po 65zl za odbiornik. Niby ma wszystko co potrzeba, ale jakos mi sie nie podoba z wygladu.

2- FlySky FS-iT4 - na alledrogo 600zl i juz wyslalem zapytanie po ile dodatkowe odbiorniki ale odpowiedzi jeszcze nie dostalem. Fajny wyglad, rozbudowana, firma mi pasuje bo od 3 lat uzywam GT3B i jestem zadowolony.

3- Spektrum DX4C DSMR z odbiornikiem bez gyro za 470zl na alledrogo. Nie wiem po ile sa te odbiorniki SR410 w pl, bo nigdzie nie moge ich znalesc. Pamietam cos ze sa tez zamienniki jakies Orange, ale tez nie wiem ktory by pasowal. Firmowo najlepsza apka, duzo mozliwosci, rowniez mi sie podoba.

Sa tez oczywiscie jeszcze inne, drozsze ale nie ma co przesadzac. Jesli cos to zmienia to apka ma obslugiwac trialowke, driftowoz, i baje poki jej nie sprzedam.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dextil
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1995
Rejestracja: 2012-04-26, 09:35
Imię: Michał
Lokalizacja: Giżycko
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

#14820

Post autor: Dextil »

siwytd pisze:Witam.
Stanalem przed dylematem zmiany aparatury na 4 kanalowa, aby moc obslugiwac wyciagarke :>
Mam 3 typy w roznych cenach - mam nadzieje ze sie wypowiecie co wybrac i dlaczego na podstawie swoich doswiadczen. Do kazdej musze dokupic 2 odbiorniki.

1- Radiolink RC3S - najtansza opcja, kolega HUBertPL takowe sprzedaje po 220zl + po 65zl za odbiornik. Niby ma wszystko co potrzeba, ale jakos mi sie nie podoba z wygladu.

2- FlySky FS-iT4 - na alledrogo 600zl i juz wyslalem zapytanie po ile dodatkowe odbiorniki ale odpowiedzi jeszcze nie dostalem. Fajny wyglad, rozbudowana, firma mi pasuje bo od 3 lat uzywam GT3B i jestem zadowolony.

3- Spektrum DX4C DSMR z odbiornikiem bez gyro za 470zl na alledrogo. Nie wiem po ile sa te odbiorniki SR410 w pl, bo nigdzie nie moge ich znalesc. Pamietam cos ze sa tez zamienniki jakies Orange, ale tez nie wiem ktory by pasowal. Firmowo najlepsza apka, duzo mozliwosci, rowniez mi sie podoba.

Sa tez oczywiscie jeszcze inne, drozsze ale nie ma co przesadzac. Jesli cos to zmienia to apka ma obslugiwac trialowke, driftowoz, i baje poki jej nie sprzedam.

Pozdrawiam
Można przerobić GT3B na 8CH :)

Zablokowany

Wróć do „Forum ogólne ...”