Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!! - archiwum

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14821

Post autor: siwytd »

Wiem, ale widziales jak utrudnione jest potem poruszanie sie po menu i ustawienie wszystkiego?
Masakra. Dlatego jednak zmienie apke - tylko dalej nie wiem na jaka?

j4cku
Teoretyk
Posty: 118
Rejestracja: 2008-12-03, 15:48
Imię: j4cku
Lokalizacja: Katowice

#14822

Post autor: j4cku »

zotornik pisze:
j4cku pisze:Cześć.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy podwoziem SCX10 Deadbolt, a SCX10 Jeep Wrangler Rubicon? Poza kołami?

Pozdro
Czytałeś ?
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6788

Po za tym, nie ma nic lepszego jak samodzielna lektura instrukcji interesujących Cię modeli, a te są bezproblemowo dostępne na stronie Axiala.
Tak, przeglądałem tabele na stronie Axiala. Wymiary kojarzę. Chodziło mi bardziej o same elementy, z których jest zbudowany. Dziwi mnie skąd taka różnica w cenie na jednym ze sklepów pomiędzy SCX10 Deadbolt RTR, który kosztuje 1450 zł, a np Rubiconem Unlimited RTR, który kosztuje 1900 zł.

Pozdro

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14823

Post autor: siwytd »

Ale ja potrzebuje 4 kanaly zeby trzecim mozna obslugiwac wyciagarke, a czwarty on/off do swiatel

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14824

Post autor: siwytd »

Apke zmieniam aby obslugiwala wyciagarke a nie oswietlenie :D
W mojej apce 3 kanal jest tylko ok\off wiec do wyciagarki sie nie nadaje.
Czyzby w tej co polecasz 3 kanal byl 3 pozycyjny i obslugiwal wyciagarke?

Awatar użytkownika
HUBertPL
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 1338
Rejestracja: 2014-07-12, 23:18
Imię: Hubert
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Otrzymał podziękowań: 10 razy

#14825

Post autor: HUBertPL »

Coraz częściej słychać że odbiorniki Orange nie bindują się z niektórymi apkami Spectrum, więc szału nie ma.

Ja jestem fanem Radiolinka, ostatnio poprawili siłę sprężyn, więc główna wada zniknęła. W razie usterki apka jest naprawialna, udało się naprawić jedną utopioną i jedną z kiepskim potencjometrem.

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14826

Post autor: siwytd »

Dzieki za wyjasnienie :OK
Tyle ze nowych juz nie robia, a raczej nowa apke chce kupic. W miedzyczasie troche poczytalem i zostaje wybor miedzy pozycja 1 i 2. Dostalem odpowiedz od goscia z allegro i odbiorniki do FlySky FS-iT4 sa po 70zl.
Cos mnie korci zeby ja kupic, ale z drugiej strony z dodatkowymi odbiornikami wyjdzie 740zl, a Radiolink tez z dwoma dodatkowymi 350zl - no lekka roznica jest :D
Za roznice w zakupie mialbym zrobiona wyciagarke z serwa, pakiet lipo do zasilania Radiolinka, i jeszcze by zostalo na piwo ;)

Ciezka sprawa :/

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

#14827

Post autor: welna79 »

Siwytd a co Ci nie podchodziło w radiolinku jak go macałeś w sobotę?
Na aliexpress ta apka z dwoma odbiornikami nie wychodzi drogo

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14828

Post autor: siwytd »

Wizualnie mi sie nie podoba poprostu zbytnio :D
Zwlaszcza ta odstajaca antena :wall
Ale spoko, koniec marudzenia. Juz napisalem Hubertowi ze biore od niego radiolinka plus 2 odbiorniki.

Ten FlySky FS-iT4 fajny z wygladu jest i ustawienia tez ma fajne, ale strasznie wielki. Zreszta ile ja bede na ten ekran patrzyl podczas jezdzenia? A telemetri i tak bym nie uzywal.
Decyzja podjeta. Jakos bede musial uciac ta antene tylko w radiolinku.... :D

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14829

Post autor: zotornik »

grudzio pisze:
Szkoda, że nie ma już tej tabeli z pierwszego postu tego tematu
Ale za to, w tym temacie - kilka postów niżej - jest tabela Krzyśka.

j4cku
Tak, przeglądałem tabele na stronie Axiala. Wymiary kojarzę. Chodziło mi bardziej o same elementy, z których jest zbudowany. Dziwi mnie skąd taka różnica w cenie na jednym ze sklepów pomiędzy SCX10 Deadbolt RTR, który kosztuje 1450 zł, a np Rubiconem Unlimited RTR, który kosztuje 1900 zł.
Porównywanie cen w polskich sklepach, to zły pomysł. W ostatnich dniach realizowałem pewien zakup i co sklep to inne zasady podejścia do przeliczenia cen sklepowych wynikających z przelicznika dolarowego. Jeden aktualizował (oczywiście tylko w górę) każdą zwyżkę dolara, inny sprzedawał po cenie zakupu - więc galimatias cenowy był spory, a różnice jeszcze większe.
Ceny porównaj sobie na stronie któregoś z zagranicznych sklepów - ale zawsze do tego dochodzi tzw. pozycjonowanie towaru przez producenta.
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 10:25 przez zotornik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
grudzio
Teoretyk
Posty: 112
Rejestracja: 2015-10-23, 15:43
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

#14830

Post autor: grudzio »

j4cku pisze:
zotornik pisze:
j4cku pisze:Cześć.

Czy jest jakaś różnica pomiędzy podwoziem SCX10 Deadbolt, a SCX10 Jeep Wrangler Rubicon? Poza kołami?

Pozdro
Czytałeś ?
http://www.rc-trial.pl/viewtopic.php?t=6788

Po za tym, nie ma nic lepszego jak samodzielna lektura instrukcji interesujących Cię modeli, a te są bezproblemowo dostępne na stronie Axiala.
Tak, przeglądałem tabele na stronie Axiala. Wymiary kojarzę. Chodziło mi bardziej o same elementy, z których jest zbudowany. Dziwi mnie skąd taka różnica w cenie na jednym ze sklepów pomiędzy SCX10 Deadbolt RTR, który kosztuje 1450 zł, a np Rubiconem Unlimited RTR, który kosztuje 1900 zł.

Pozdro
Jak znasz angielski to tu masz trochę na ten temat:
http://www.rcsparks.com/forum/threads/a ... ide.13257/

Awatar użytkownika
zotornik
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 13463
Rejestracja: 2006-11-03, 12:57
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował : 22 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

#14831

Post autor: zotornik »

@siwytd

Nie wiem jak obecnie z dostępnością, ale ze swojej strony polecam Sanwę/Airtronics
http://www.airtronics.net/index.php/air ... -only.html

Co prawda ma trzy kanały i trzeci trzeba przerobić by działał jako 1-0-2 z wyciągarką, ale to świetna apka dobrze leży w dłoni, no i producent porządny.

W kwestii apki zresztą i tak decydujesz sam :)
Natomiast, zastanów się czy stawiać sobie przy wyborze dodatkowy warunek w postaci czwartego kanału ?! Bo jeżeli ma on realizować tylko światła, to wg mnie to zbędne. Osobiście jestem zwolennikiem podpinania świateł pod regiel. Ma to tę zaletę - o czym już parę razy pisałem - że świecące światła sygnalizują nam czy mamy włączone zasilanie, czy nie. A to ważne, bo jak zostawisz model z włączonym zasilaniem na długoooo, to możesz wyładować pakiet do "zera" spuchnie i w najlepszym wypadku tylko to się wydarzy.
A tak światła świecące lub nie, są dla nas informacją o stanie zasilania.

@j4cku
Na pewno różnica jest w zastosowanych regulatorach - Rubikon ma Castl-a, a Deadbolt "zwykłego" axialowskiego. Do tego może liczą sobie dodatkowo za te diodowe haluny. Jest też więcej gadżetów wyposażenia karoserii np. 5 koło (bo ono chyba jest w zestawie) i już masz podstawę do różnicy w cenie.

Awatar użytkownika
siwytd
Początkujący
Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 2015-11-27, 10:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdynia

#14832

Post autor: siwytd »

Dzieki za odpowiedz, ale decyzja juz podjeta. Apka ma obslugiwac kilka modeli i np w driftowozie 3 kanal w tej apce co mam zmienia mi rozne mrugania swiatel. Bedzie radiolink poki co - potestuje ;)

Awatar użytkownika
rafal-waw
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 1184
Rejestracja: 2014-07-14, 09:52
Imię: Rafał
Lokalizacja: Pomiechówek
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

#14833

Post autor: rafal-waw »

Nie czytałem całego wątku o apce ale to jest dobry produkt w rozsądnej kasie

http://rc-team.pl/aparatury/38448-sanwa ... 0871a.html#

A sterowanie wyciagarką z kanału on-off można rozwiązać za pomocą odpowiedniego modułu . Mam to rozwiązanie w kolejnym modelu i jest dobrze .

Oczywiście na ostatnio popularnego Radiolink też złego słowa nie powiem .
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 14:12 przez rafal-waw, łącznie zmieniany 1 raz.

j4cku
Teoretyk
Posty: 118
Rejestracja: 2008-12-03, 15:48
Imię: j4cku
Lokalizacja: Katowice

#14834

Post autor: j4cku »

zotornik pisze:
@j4cku
Na pewno różnica jest w zastosowanych regulatorach - Rubikon ma Castl-a, a Deadbolt "zwykłego" axialowskiego. Do tego może liczą sobie dodatkowo za te diodowe haluny. Jest też więcej gadżetów wyposażenia karoserii np. 5 koło (bo ono chyba jest w zestawie) i już masz podstawę do różnicy w cenie.
Ok :W

Awatar użytkownika
Sławek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 15492
Rejestracja: 2008-03-01, 13:59
Imię: Obi-Wan Kenobi
Lokalizacja: Mielec
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 94 razy

#14835

Post autor: Sławek »

Futaba 4PL, mam, jest zajebista, masz 4 kanaly, z czego do 3 i 4 mozesz sobie przypisac z 4 różnych, jest przełacznik 3-pozycyjny, potencjometr, przyciski +/- itp. :)

dalem z anią jakiś czas temu 179$, zasilanie tylko na 4xAA wiec jest bardzo lekka, dobrze lezy w reku a o jakość wiaodmo :)

Pozdr

Zablokowany

Wróć do „Forum ogólne ...”