Od czego zacząć ???

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jakoob
YOTA Maniak / AT
YOTA Maniak / AT
Posty: 2641
Rejestracja: 2011-10-10, 13:50
Imię: pije Kuba do Jakuba
Lokalizacja: WPR
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Od czego zacząć ???

#151

Post autor: Jakoob »

Dość przejrzyście kolega Wojtek to opisał, dodam kilka słów od siebie, może pomoże. Awaria modelu to troszkę jak z dużym samochodem 1:1 - coś zgrzyta np:. przegub, wymieniamy go i jest cisza, jeździmy dalej, podobnie w modelu, ukręca się np: wał, kupujemy nowy i wymieniamy a zależy to też od stylu jazdy i '' nogi '' czyli używania gazu, przeciążenia, których uczysz się trialując, to one mogą spowodować wycieranie się pewnych komponentów, w rezultacie wymiana kosztuje mniej niż w samochodzie 1:1. Np: jako duże dziecko :ok w modelu axial scx 10, zębatki w przekładni wymieniłem dopiero po dwóch latach katowania, łożyska w piastach po około pół roku, półośki w przedniej osi po roku. Z tym że można by skwitować że '' uczyłem się '' modelu, były próby driftu na śniegu, wodzie czy błocie :hehe model przechodził też liczne testy na sztywnych podjazdach gdzie na zmianę używany był gaz i wsteczny, to działo się na seryjnym silniku który wymieniałem na początku na szybszy, żeby zobaczyć, sprawdzić co się wydarzy :OO . Obecnie w trialówkach szukam dokładności w wolnej jeździe, wydaje się to nudne ale jeśli temat cię pochłonie to może pozbawić snu przez kilka nocy :smajlik . Jedyną, dość ważną różnicą względem autek 1:1 jest to że modele budowane przez właścicieli mogą poruszać się lepiej niż te seryjne i różnice będą mocno odczuwalne, dla kogoś kto nie budował modelu tylko kupował nowy brzmi abstrakcyjnie lecz na forum jest dużo przykładów, nie chodzi może o zdobywanie laurów i złotych medali na zawodach lecz różnicę jaką dostrzegamy między serią a budowanym modelem. Przerabianie zaczyna się już od samej myśli i chęci zmiany opon na inną mieszankę czy wielkość, nagle może się okazać ze szuflada w biurku wypełnia się częściami rc :W .

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Od czego zacząć ???

#152

Post autor: welna79 »

jakoobcycles pisze:
zotornik pisze:Jeżeli dobrze o....
Dość przejrzyście[...] Przerabianie zaczyna się już od samej myśli i chęci zmiany opon na inną mieszankę czy wielkość, nagle może się okazać ze szuflada w biurku wypełnia się częściami rc :W .
i z czasem szuflada to za mało a po pewnym czasie pół i więcej domu to wiewiórcza nora z poupychanymi częściami do kolejnych projektów których tak dużo w głowie :LOL

:smajlik

monry
Teoretyk
Posty: 11
Rejestracja: 2018-02-14, 21:27
Imię: Jakub
Lokalizacja: Poznań

Re: Od czego zacząć ???

#153

Post autor: monry »

Do Ascendera potrzebuję zakupić pakiet(y) LiPo Shorty (przerabianie na zwykłe w najbliższym czasie nie wchodzi w grę). Mam dwie opcje, pakiet 4200mAh/4600mAh, który waży ~200g lub w tej samej kwocie trzy pakiety 3200mAh o wadze ~150g. Kwestia ekonomiczna na razie na bok, pytanie do doświadczonych użytkowników: który pakiet będzie lepszy jeśli chodzi o wyważenie tego modelu? Czy ta różnica 150 vs 200g będzie miała jakikolwiek wpływ na jazdę? Czy warto brać to pod uwagę? Sam tego pewnie tak szybko nie odczuję, ale pakietów raczej nie kupuje się na chwilę, stąd prośba o poradę.
Pozdrawiam :)

Kszes
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 371
Rejestracja: 2014-07-28, 16:01
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Od czego zacząć ???

#154

Post autor: Kszes »

monry pisze:Do Ascendera potrzebuję zakupić pakiet(y) LiPo Shorty (przerabianie na zwykłe w najbliższym czasie nie wchodzi w grę). Mam dwie opcje, pakiet 4200mAh/4600mAh, który waży ~200g lub w tej samej kwocie trzy pakiety 3200mAh o wadze ~150g. Kwestia ekonomiczna na razie na bok, pytanie do doświadczonych użytkowników: który pakiet będzie lepszy jeśli chodzi o wyważenie tego modelu? Czy ta różnica 150 vs 200g będzie miała jakikolwiek wpływ na jazdę? Czy warto brać to pod uwagę? Sam tego pewnie tak szybko nie odczuję, ale pakietów raczej nie kupuje się na chwilę, stąd prośba o poradę.
Pozdrawiam :)
Jeździłem w Ascenderze na pakietach od 2200mAh do 5600mAh, hardcase jak i miękkie i osobiście nie widzę większej różnicy. Teoretycznie im mocniej dociążona przednia oś, tym model powinien sobie lepiej radzić na podjazdach. Chyba że masz źle dobrane opony i zamiast robić będą kopały. Ale jeśli model waży powiedzmy 3kg, to te 50 gram nie ma znaczenia. Brałbym większe ze względu na mniejszą częstotliwość zmieniania podczas jazdy.

PZL P24
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-04-04, 10:35
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zacząć ???

#155

Post autor: PZL P24 »

Panowie, jestem nowy, zielony, zainteresowany RC trialem ale jak to nowy muszą zacząć od niskiego "C" czyli w miarę tanio ale dobrze. Chciałbym iść w kierunki modeli Skalowych a nie zasuwaczy błotnych czyli powoli i z gracją :)
Co powiecie na te trzy propozycje:
Kopia Tamiya https://www.banggood.com/HG-P407-2_4G-4 ... rehouse=CN Jedynie co mi się nie podoba to rozstaw kół. To taki monster truck do zogniania samochodów ale za to wszystko z metalu i dobre recenzje na zagranicznych forach.

To takie nawiązanie to kolejnej Tamiy https://www.banggood.com/110-RGT-Rc-Tru ... rehouse=CN Więcej plastiku ale chyba dalej w miarę solidnie.

No i klasyka czyli https://zabawki-modele.pl/pl/tamiya-473 ... 14916.html
Co polecacie z tej trójki ?

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Od czego zacząć ???

#156

Post autor: welna79 »

PZL P24 pisze:Panowie, jestem nowy, zielony, zainteresowany RC trialem ale jak to nowy muszą zacząć od niskiego "C" czyli w miarę tanio ale dobrze. Chciałbym iść w kierunki modeli Skalowych a nie zasuwaczy błotnych czyli powoli i z gracją :)
Co powiecie na te trzy propozycje:
Kopia Tamiya https://www.banggood.com/HG-P407-2_4G-4 ... rehouse=CN Jedynie co mi się nie podoba to rozstaw kół. To taki monster truck do zogniania samochodów ale za to wszystko z metalu i dobre recenzje na zagranicznych forach.

To takie nawiązanie to kolejnej Tamiy https://www.banggood.com/110-RGT-Rc-Tru ... rehouse=CN Więcej plastiku ale chyba dalej w miarę solidnie.

No i klasyka czyli https://zabawki-modele.pl/pl/tamiya-473 ... 14916.html
Co polecacie z tej trójki ?
Pierwsza opcja - ciekawie i do poprawek min o których wspomniałeś
Druga - eee, nie
Trzecia - troszkę słabo a przy tym, dodatkowo na minus - długo
Ja na stół wziąłem Tamiyowskie Suzuki Jimny i mosty z Kulaka
Rama to rzecz do ogarnięcia w domowym warsztacie lub prosząc kogoś z forum o wydruk w 3D
Tanio i klimatycznie scalowo, a co dla mnie również istotne, niskobudżetowo ;)
:OK

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Od czego zacząć ???

#157

Post autor: ges »

Przejrzyj też ofertę marki MST.

PZL P24
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-04-04, 10:35
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zacząć ???

#158

Post autor: PZL P24 »

welna79 pisze:Pierwsza opcja - ciekawie i do poprawek min o których wspomniałeś

No właśnie to też i mój faworyt ale jak poradzić sobie z tą szerokościa osi 274mm! Wymiana felg i opon to dalej bedzie za szeroko.

PZL P24
Teoretyk
Posty: 42
Rejestracja: 2019-04-04, 10:35
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Od czego zacząć ???

#159

Post autor: PZL P24 »

Tak jak pisałem model fajny tylko to zwieszenie. .... Twarde i za szerokie. To klasyczny monster truck a nie crawler. Nie widziałem jakiegoś patentu który dało by się zastosować żeby ucywilizować to zawiesie.

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Od czego zacząć ???

#160

Post autor: Danielasty »

siemka ponownie :) Po zabawie z WPL c24 ( nie długo może się sprzeda ) i full upgredach stwierdziłem że chce coś więcej. Moja polityka jest taka i proszę o zrozumienie :) Mieszkam w UK gdzie nie ma jako takich publicznych lasów i kamieni, jest mały park i po za tym sporo trawiastego pola. Po miejscówce gdzie po deszczu jest sporo błota nie ma miejsca gdzie wpl by nie przejechał i podjechał - czyt. nie ma tam nic wymagającego. Teraz chce wejść w coś większego ale dalej nie chce axiala - dla mnie to kupa kasy, która i tak większości czasu będzie stać na półce :) Oglądałem youtuby i pierw był hg p402, myślałem o kicie, spodobał mi się projekt jeepa żóltego na forum jak i cheerokee francy - liczyłem że ze wszystkim wyjdzie mnie jakieś 200 funtów, nie powiem trochę dużo. Teraz wyczaiłem chinola ftx outlaw fury, który jest kopia hsp rgt ex86100 - nie jest to ten malutki tylko trochę większy 313mm wheelbase - myślę że dawał by rade mi w zupełności na mojej miejscówce. ale z drugiej strony dalej podoba mi się wizja cc-01 jako rajdówki - podoba mi się to że jest bardziej skalowy i realny w stosunku do tego rgt i dodatkowo patrząc na stocki fajnie można tym polatać szybciej, pokręcić bączki n szutrze a później trochę potrialować. Może ktoś pomoże w wyborze?

Awatar użytkownika
Bemarcin
Teoretyk
Posty: 1187
Rejestracja: 2010-10-05, 13:16
Imię: Marcin
Lokalizacja: WOT
Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Od czego zacząć ???

#161

Post autor: Bemarcin »

Danielasty pisze:siemka ponownie :) Po zabawie z WPL c24 ( nie długo może się sprzeda ) i full upgredach stwierdziłem że chce coś więcej. Moja polityka jest taka i proszę o zrozumienie :) Mieszkam w UK gdzie nie ma jako takich publicznych lasów i kamieni, jest mały park i po za tym sporo trawiastego pola. Po miejscówce gdzie po deszczu jest sporo błota nie ma miejsca gdzie wpl by nie przejechał i podjechał - czyt. nie ma tam nic wymagającego. Teraz chce wejść w coś większego ale dalej nie chce axiala - dla mnie to kupa kasy, która i tak większości czasu będzie stać na półce :) Oglądałem youtuby i pierw był hg p402, myślałem o kicie, spodobał mi się projekt jeepa żóltego na forum jak i cheerokee francy - liczyłem że ze wszystkim wyjdzie mnie jakieś 200 funtów, nie powiem trochę dużo. Teraz wyczaiłem chinola ftx outlaw fury, który jest kopia hsp rgt ex86100 - nie jest to ten malutki tylko trochę większy 313mm wheelbase - myślę że dawał by rade mi w zupełności na mojej miejscówce. ale z drugiej strony dalej podoba mi się wizja cc-01 jako rajdówki - podoba mi się to że jest bardziej skalowy i realny w stosunku do tego rgt i dodatkowo patrząc na stocki fajnie można tym polatać szybciej, pokręcić bączki n szutrze a później trochę potrialować. Może ktoś pomoże w wyborze?
Weź zluzuj w pakowanie kasy w te chińskie zabawki. Jeszcze się nie nauczyłeś na przykładzie WPL, że to kasa wyrzucona. Dozbieraj i kup jakiś normalny model. Axial, Traxxas, HPI, MST czy nawet to cc-01. Już jak mieszałeś z tymi WPL to Ci pisaliśmy, że to szkoda kasy.

Awatar użytkownika
MaxXxi47
Teoretyk
Posty: 54
Rejestracja: 2017-02-13, 01:15
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Od czego zacząć ???

#162

Post autor: MaxXxi47 »

WPLe są dobre jako dodatek jak się ma czołgi RC. Zawsze to jakoś lepiej diorama wygląda jak śmiga przy nich truck.

Jak chcesz tanio to szukaj CC01 ale nie licz na to że będzie to i rajdówka i trialówka - te dwie rzeczy się wręcz wykluczają (chyba że będziesz robił przekładkę silnika z 20T na 80T co chwila).
Dobrym pomysłem jest też kupno jakiejś używki np SCX10 a jak już koniecznie musisz iść w Chinola to przemyśl VRXa RH1048, którego Franca testował. O ile wiem to podwozie nadal jeździ i ma się dobrze a część itp w przypadku awarii masz na Banggoodzie.

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Od czego zacząć ???

#163

Post autor: Danielasty »

Wpl to nie była dla mnie kasa wyrzucona w błoto, widać że na forum próżno szukać porady w kwestii wyboru a b lub c, było miło żegnam to forum, same imbecyle tu siedzą chyba

Danielasty
Teoretyk
Posty: 28
Rejestracja: 2019-03-06, 14:41
Imię: Daniel

Re: Od czego zacząć ???

#164

Post autor: Danielasty »

Człowiek rejestruje się na forum, chce się doksztalcic, chce wydać na coś chińskiego co w zasadzie jest na forum, chce hg p402 to źle bo gówno, ale do żółtego Jeepa na tym podwoziu się spuszcacie jak malolaty do sashy... Widać sami kapelusznicy tu siedzą które nie uznają innych jeśli nie kupi axiala, gorszego towarzystwa nie spotkałem, przy okazji poproszę o perm bana, bo nawet nie ma jak usunąć tego konta... Szkoda że admin tego posta usunie... Chciałbym by został dla Innych by pokazać jaka tu panuje atmosfera. Usunie się pewnie dlatego że negatywych opinii nie można dodawać, szkoda słów na to

Awatar użytkownika
ges
Naczelny grafik
Naczelny grafik
Posty: 2734
Rejestracja: 2014-04-26, 18:50
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Trzebnica
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Od czego zacząć ???

#165

Post autor: ges »

:hehe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”