Opłaty celne

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
anita
Teoretyk
Posty: 17
Rejestracja: 2017-09-18, 18:49
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 1 razy

Re: Opłaty celne

#16

Post autor: anita »

Chory kraj,chore przepisy.Siostrzenica mieszkająca w USA chciała zrobić mi prezent i kupiła silnik blcd
w banggood zprzesyłką DHL(wartość 30$.Po tygodniu dostałem info od UC o opłacie celnej -360 pln..
Nie odebrałem.Po interwencji siostrzenicy ,tydzień później, puk puk listonosz przynosi kopertę(przesyłkę)
z w/w silnikiem-BEZ opłat.Jak byłem zdrowy i pracowałem ,chciałem kupić model ślizgacza z Korei,zrezygnowałem (celnicy którzy pracowali w pokoju obok pomogli mi naliczyć opłaty celne.Opłaty sięgneły wartości prawdziwego ślizgacza!!!Spróbujcie kupić paliwo do modeli(jeździłem ofrołdami-lubią zjadać paliwko)
To dopiero paranoja. Zezwolenia,akcyza ,opłaty celne iskarbowe,tylko przez to że w nazwie jest "PALIWO".
Ale Polak potrafi.Chińczyk też i coraz więcej magazynów jest przenoszonych do Europy.Zawód celnik odejdzie w zapomnienie

Awatar użytkownika
Pixel
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!
Posty: 2687
Rejestracja: 2015-09-26, 13:46
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Łodzi
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Opłaty celne

#17

Post autor: Pixel »

anita pisze:Chory kraj,chore przepisy.Siostrzenica mieszkająca w USA chciała zrobić mi prezent i kupiła silnik blcd
w banggood zprzesyłką DHL(wartość 30$.Po tygodniu dostałem info od UC o opłacie celnej -360 pln..
Nie odebrałem.Po interwencji siostrzenicy ,tydzień później, puk puk listonosz przynosi kopertę(przesyłkę)
z w/w silnikiem-BEZ opłat.Jak byłem zdrowy i pracowałem ,chciałem kupić model ślizgacza z Korei,zrezygnowałem (celnicy którzy pracowali w pokoju obok pomogli mi naliczyć opłaty celne.Opłaty sięgneły wartości prawdziwego ślizgacza!!!Spróbujcie kupić paliwo do modeli(jeździłem ofrołdami-lubią zjadać paliwko)
To dopiero paranoja. Zezwolenia,akcyza ,opłaty celne iskarbowe,tylko przez to że w nazwie jest "PALIWO".
Ale Polak potrafi.Chińczyk też i coraz więcej magazynów jest przenoszonych do Europy.Zawód celnik odejdzie w zapomnienie
Dlatego jednym z wyjść jest przesyłanie paczek jako prezent :D Co do zasady organ celny nie pobiera opłat do określonej wartości, z krajów innych niż UE etc, ale nie czas i miejsce tu się o tym rozpisywać. W każdym razie gift co do zasady zwalnia nas z opłaty :ok

Awatar użytkownika
cina
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 2489
Rejestracja: 2013-09-08, 18:34
Imię: Michał
Lokalizacja: Konstantynów
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Opłaty celne

#18

Post autor: cina »

Pixel pisze:
anita pisze:Chory kraj,chore przepisy.Siostrzenica mieszkająca w USA chciała zrobić mi prezent i kupiła silnik blcd
w banggood zprzesyłką DHL(wartość 30$.Po tygodniu dostałem info od UC o opłacie celnej -360 pln..
Nie odebrałem.Po interwencji siostrzenicy ,tydzień później, puk puk listonosz przynosi kopertę(przesyłkę)
z w/w silnikiem-BEZ opłat.Jak byłem zdrowy i pracowałem ,chciałem kupić model ślizgacza z Korei,zrezygnowałem (celnicy którzy pracowali w pokoju obok pomogli mi naliczyć opłaty celne.Opłaty sięgneły wartości prawdziwego ślizgacza!!!Spróbujcie kupić paliwo do modeli(jeździłem ofrołdami-lubią zjadać paliwko)
To dopiero paranoja. Zezwolenia,akcyza ,opłaty celne iskarbowe,tylko przez to że w nazwie jest "PALIWO".
Ale Polak potrafi.Chińczyk też i coraz więcej magazynów jest przenoszonych do Europy.Zawód celnik odejdzie w zapomnienie
Dlatego jednym z wyjść jest przesyłanie paczek jako prezent :D Co do zasady organ celny nie pobiera opłat do określonej wartości, z krajów innych niż UE etc, ale nie czas i miejsce tu się o tym rozpisywać. W każdym razie gift co do zasady zwalnia nas z opłaty :ok
Napis gift nie zwalnia z opłaty jeśli celni uzna jednak że to nie gift i poprosi o potwierdzenie przelewu... a ma taką możliwość

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Opłaty celne

#19

Post autor: czayo »

cina pisze:
Pixel pisze:
anita pisze:Chory kraj,chore przepisy.Siostrzenica mieszkająca w USA chciała zrobić mi prezent i kupiła silnik blcd
w banggood zprzesyłką DHL(wartość 30$.Po tygodniu dostałem info od UC o opłacie celnej -360 pln..
Nie odebrałem.Po interwencji siostrzenicy ,tydzień później, puk puk listonosz przynosi kopertę(przesyłkę)
z w/w silnikiem-BEZ opłat.Jak byłem zdrowy i pracowałem ,chciałem kupić model ślizgacza z Korei,zrezygnowałem (celnicy którzy pracowali w pokoju obok pomogli mi naliczyć opłaty celne.Opłaty sięgneły wartości prawdziwego ślizgacza!!!Spróbujcie kupić paliwo do modeli(jeździłem ofrołdami-lubią zjadać paliwko)
To dopiero paranoja. Zezwolenia,akcyza ,opłaty celne iskarbowe,tylko przez to że w nazwie jest "PALIWO".
Ale Polak potrafi.Chińczyk też i coraz więcej magazynów jest przenoszonych do Europy.Zawód celnik odejdzie w zapomnienie
Dlatego jednym z wyjść jest przesyłanie paczek jako prezent :D Co do zasady organ celny nie pobiera opłat do określonej wartości, z krajów innych niż UE etc, ale nie czas i miejsce tu się o tym rozpisywać. W każdym razie gift co do zasady zwalnia nas z opłaty :ok
Napis gift nie zwalnia z opłaty jeśli celni uzna jednak że to nie gift i poprosi o potwierdzenie przelewu... a ma taką możliwość
A do tego w PL nie ma czegoś takiego jak kwota zwolniona od opłat. Tak jest w sporej części EU, ale w PL tego nie ma, więc VAT powinno się płacić od każdej przesyłki (łącznie z kosztami dostawy), a cło tylko od części (w zależności od kategorii). To że przesyłki przychodzą bez opłat, to tylko i wyłącznie wynik tego, że UC nie daje rady wszystkiego ogarnąć, i skupia się na grubszych sprawach, a nie na duperelach. Ale jak ich przycisną, to będziemy płacić i od drobiazgu za 5zł opłaty (+20 manipulacyjnej i pokrycie kosztów poleconego), w ten sposób będą szczęśliwi, bo zabiją totalnie handel drobiazgami, a my będziemy musieli kupować już PL, przedmioty które teoretycznie mają opłacone podatki.

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Opłaty celne

#20

Post autor: czayo »

https://www.rp.pl/Handel/308309871-VAT- ... -Chin.html
Ministerstwo Finansów właśnie poinformowało, że zwolnienie z podatku towarów o wartości do 22 euro nie dotyczy przedmiotów importowanych w ramach zamówienia wysyłkowego.
Tymczasem, jak informuje resort finansów, każdy, kto dokonuje importu towarów (także zamawiając je w sklepie internetowym) dostarczanych do kraju w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy, staje się podatnikiem z tytułu importu towarów i nie korzysta ze zwolnienia. I nie ma tu znaczenia, czy chodzi o firmę czy osobę fizyczną.
Zresztą nawet w artykule który sam zalinkowałeś, jest podane
Co oznacza zamówienie wysyłkowe? - import z Chin

Jak zostało wspomniane powyżej zwolnienia z podatku VAT nie stosuje się w przypadku towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego. Jednak w ustawie nie zostało wyjaśnione, co należy rozumieć poprzez zamówienie wysyłkowe.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-impo ... -cla-i-vat
Ty możesz interpretować prawo jak Ci się podoba. Istotniejsze jest to, jak interpretuje je MF.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”