Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

Ogólnie o trialu, co to jest trial, przywitalnia, nie wiesz gdzie zapytać?
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1261

Post autor: czayo »

zakopanypouszy pisze:
czayo pisze:
Grzes pisze:Nie zaglądałem, to w formie żartu było ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Grzes, jasne, zrozumiałem żart.
To nie do Ciebie było :)
Tak przeglądałem regulamin jest napisane że do klasy Truck zalicza się pojazd na który wymagane jest prawo jazdy kategorii C, przy pojazdach z napędem 4 x 4 pojazd w skali 1 : 1 musi ważyć przynajmniej 5 ton DMC natomiast Ford f350 posiada DMC 5,2 tony więc jak łapie się czy nie?

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Nawet jeśli istnieje taka wersja, która ma DMC powyżej 5t, to nie, nie łapie się. To w dalszym ciągu nie jest ciężarówka.
Osobówka z kratką, mimo że jest zarejestrowana jako samochód ciężarowy, to dalej nie jest ciężarówka.

Czy widziałeś co jeździ w tej klasie? Widziałeś kiedyś jakiś film z prawdziwych zawodów Truck Trial?
Taka idea przyświeca tej klasie. Nie będziemy w regulaminach pisali 3 stron opisów co się nie łapie, bo to nie ma sensu. Liczy się nie tylko literalny zapis, ale też intencje.

Ale chcesz jechać literalnie w/g regulaminu? Możemy się pobawić, zobaczymy czy dasz radę.
Przeczytaj resztę regulaminu, i zastanów się czy jesteś w stanie w ogóle zbudować taki model, bo samo założenie budy na to podwozie w dalszym ciągu nie pozwoli Ci wystartować w klasie truck. Dodam że Trucki są najbardziej obwarowane ze wszystkich klas jeśli chodzi o skalę, wymiary, rozmiary opon itp.
A potem stań na OSie z Radkowym Kamazem w szranki. Z chęcią to obejrzę :OK

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1262

Post autor: zakopanypouszy »

Przez ostatnie 4 miesiące spędzone w domu ze załamanym obojczykiem całymi dniami oglądałem filmy głównie w dziedzinie Rc i to różnych czas. Nie mam też zamiaru rywalizować z nikim o ty kto lepiej zna regulamin.
Nie mam też zamiaru sądzić że mam zdolności manualne aby zbudować trucka który powoli wszystkie inne na łopatki.
Zadałem tylko takie pytanie czy dany samochód łapie się pod daną klasę bo moim zdaniem spełnia podstawowe wymogi regulaminu a że przy okazji posiadam prawo jazdy kategorii C to też definicja pojazdu ciężarowego jest mi znana.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
czayo
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 3734
Rejestracja: 2011-01-05, 14:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1263

Post autor: czayo »

zakopanypouszy pisze:Przez ostatnie 4 miesiące spędzone w domu ze załamanym obojczykiem całymi dniami oglądałem filmy głównie w dziedzinie Rc i to różnych czas. Nie mam też zamiaru rywalizować z nikim o ty kto lepiej zna regulamin.
Nie mam też zamiaru sądzić że mam zdolności manualne aby zbudować trucka który powoli wszystkie inne na łopatki.
Zadałem tylko takie pytanie czy dany samochód łapie się pod daną klasę bo moim zdaniem spełnia podstawowe wymogi regulaminu a że przy okazji posiadam prawo jazdy kategorii C to też definicja pojazdu ciężarowego jest mi znana.


Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Ale dostałeś odpowiedź, wydaje mi się że dość jasną. Jednak dalej drążyłeś temat próbując udowodnić że możesz jechać w tej klasie modelem, który nie powinien jechać w tej klasie.
Więc Ci odpisywałem na wszystkie Twoje wątpliwości, bo tak, literalnie pewnie byś mógł znaleźć wersję pickupa który spełnia wymogi "formalne" tej klasy. Tak, niedoprecyzowany jest termin ciężarówka, ale to zupełnie celowo, bo nie chcemy regulaminu na 100stron, a definicja pojazdu ciężarowego ma się nijak do tego co może startować w tej klasie, bo jej intencje są inne.
Liczy się dobra zabawa, jednak regulaminy są potrzebne, żeby wszyscy mieli podobne szanse skoro już wprowadzamy nutkę rywalizacji. Ale nie regulaminy ponad wszystko.
Chcesz za wszelką cenę udowodnić że można wystartować F350 w jakiejś tam ciężkiej wersji w klasie truck, bo regulamin tego nie wyklucza? A proszę Cię bardzo, byle model trzymał by się regulaminu (czy F350 ma zwolnice?), miał odpowiednie wymiary, odpowiednie zawieszenie, opony, zabudowę, tak, jak inne ciężarówki. Tylko czy o to Ci chodzi? Bo nam chodzi o dobrą zabawę, a nie o udowodnienie za wszelką cenę że jakiś model może startować w jakiejś klasie, bo regulamin tego nie wyklucza, i potem wygrywanie.
Obejrzyj modele w garażach truck, filmy ze spotkań, filmy z prawdziwych zawodów TruckTrial, i zrób sobie rachunek sumienia, czy F350 tam pasuje.

Moja rada jest taka. Jeśli chcesz zbudować prawdziwą ciężarówkę na bazie TRXa (a nie pickupa który jest nazywany ciężarówką), spróbuj zrobić to co zrobił Ramp. Czyli zbudować Unimoga na TRXie. Świetny model z tego wyjdzie, tyle że tu kluczem jest słowo budowa, bo gotowca nie dostaniesz.
Jeśli chcesz koniecznie startować w którejś z klas, to kupiłeś nieodpowiedni model, bo "użycie" TRXa jest ograniczone.
Jeśli chcesz po prostu cieszyć się z jazdy modelem, jeździj tym, co masz, i nie próbuj go za wszelką cenę wciskać do którejś z forumowych klas.
Jeśli jednak dalej chcesz zbudować F350 do klasy truck bo regulamin tego nie zabrania, czekamy na garaż :OK Ale lekko nie będzie.

Marcin

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1264

Post autor: zakopanypouszy »

Spokojnie, nie mam zamiaru wpychac nigdzie TRXa bo też go nie mam mimo że chciałem ale po przestudiowaniu forum okazało się że RTR nigdzie nie pasuje co moim zdaniem jest trochę krzywdzące bo model jest świetny.
Jedno co wiem to tyle że zanim zacznę budować jakiegokolwiek truck to poproszę o akceptację żeby nie zostać na koniec z modelem który itak nie podejdzie do klasy bo zachciało mi się czegoś czego jeszcze nie było.

[emoji3]


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1265

Post autor: welna79 »

Damian, mądrze podsumowałeś :OK
Budując swój pierwszy model z uważnym wczytywanim się w forum i pytaniem o to, czy tamto będziesz miał sporo frajdy i rosnącej wiedzy a i ufam że łapniesz bakcyla by czym prędzej się spotkać z wszystkimi na którejś z Rund i na dobre uzależnić od Trialu.
Szybkiego powrotu do zdrowia
;)

zakopanypouszy
Teoretyk
Posty: 78
Rejestracja: 2019-01-10, 09:23
Imię: Damian
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1266

Post autor: zakopanypouszy »

welna79 pisze:Damian, mądrze podsumowałeś :OK
Budując swój pierwszy model z uważnym wczytywanim się w forum i pytaniem o to, czy tamto będziesz miał sporo frajdy i rosnącej wiedzy a i ufam że łapniesz bakcyla by czym prędzej się spotkać z wszystkimi na którejś z Rund i na dobre uzależnić od Trialu.
Szybkiego powrotu do zdrowia
;)
Dzięki, do zdrowia juz wróciłem wiec spoko. Najgorsze jest to że wcześniej miałem całe dnie na grzebanie przy modelu i rzeźbienie w hipsie a teraz to ledwo mam czas żeby raz w tygodniu jeden pakiet wykończyć. [emoji23]


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
welna79
Znawca / AT!
Znawca / AT!
Posty: 4099
Rejestracja: 2012-02-23, 00:10
Imię: Stasiu, Staszek
Lokalizacja: Gród Kraka
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1267

Post autor: welna79 »

Skąd ja (my, forumowicze) tyko znamy
Każda wolna chwila na wagę update ;)

Wysłane z mojego LM-Q610.FG przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Grzes
Teoretyk
Posty: 111
Rejestracja: 2018-07-08, 13:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował : 4 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1268

Post autor: Grzes »

Tak...gorzej gdy czasu jest tyle, że śrubka zdąży nabrać nalotu rdzy ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Tomek.Z
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1318
Rejestracja: 2012-03-14, 18:32
Imię: Tomek
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1269

Post autor: Tomek.Z »

link aliexpress

Miał ktoś z was te felgi ?

Awatar użytkownika
jaruso
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!
Posty: 6928
Rejestracja: 2011-01-26, 12:06
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorlice, Małopolska
Podziękował : 48 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1270

Post autor: jaruso »

Poprawiłem link.
Felg niestety nie miałem.

Awatar użytkownika
wojtasrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 569
Rejestracja: 2012-04-02, 09:27
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Białystok/Mońki
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1271

Post autor: wojtasrz »

Panowie pytanie na dzisiaj.
Poszukuje zwolnic do Unimoga, na wyroby 3racing czy Integy nie ma co myśleć bo tego już nie ma.
Przeglądając Al......s znalazłem takie jakby zwolnice:
https://pl.aliexpress.com/item/1-10-g-s ... 024d0b86-1

Czy ktoś może natknął się na taki zestaw?
Chcę wystartować Unimogiem w kolejnych zawodach a nie chcę dociążać modelu.
Proszę o pomoc :W

Awatar użytkownika
Bolek
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1740
Rejestracja: 2013-01-11, 22:31
Imię: Aleksander
Lokalizacja: Pionki
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1272

Post autor: Bolek »

wojtasrz pisze:Poszukuje zwolnic do Unimoga, na wyroby 3racing czy Integy nie ma co myśleć bo tego już nie ma
Nieprawda, ja mam całe 8 sztuk :D

Awatar użytkownika
wojtasrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 569
Rejestracja: 2012-04-02, 09:27
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Białystok/Mońki
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1273

Post autor: wojtasrz »

Bolek pisze:
wojtasrz pisze:Poszukuje zwolnic do Unimoga, na wyroby 3racing czy Integy nie ma co myśleć bo tego już nie ma
Nieprawda, ja mam całe 8 sztuk :D
Taaak to poproszę 4 sztuki :D

Awatar użytkownika
Tomek.Z
Weteran / AT!
Weteran / AT!
Posty: 1318
Rejestracja: 2012-03-14, 18:32
Imię: Tomek
Lokalizacja: Olkusz
Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1274

Post autor: Tomek.Z »

A nie lepiej pomyśleć przyszłościowo i kupić mosty od TRXa ? Od razu masz zwolnice.

Awatar użytkownika
wojtasrz
Początkujący
Początkujący
Posty: 569
Rejestracja: 2012-04-02, 09:27
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Białystok/Mońki
Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nie wiesz gdzie pytać? Pytaj tutaj!!

#1275

Post autor: wojtasrz »

Tomek.Z pisze:A nie lepiej pomyśleć przyszłościowo i kupić mosty od TRXa ? Od razu masz zwolnice.
W sumie racja, nie pomyślałem o TRX. I koła 1.9 by zostały bo ze zwolnicami raczej tylko rozmiar 2.2 tak jak patrzyłem :W

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne ...”