Teraz jest 2019-03-22, 11:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane:2018-07-04, 06:59 
Teoretyk

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Model: Axial SCX10 II Jeep Cheerokee XJ
Imię: Jacek
Dzień dobry :)

Się podepnę bo co będę śmiecił nowymi tematami ;).

Szykuję się do zakupu mojego pierwszego RC. Zastanawiam się nad HPI Venture i SCX10 II i nadal nie wiem w co się wpakować :D. W SCX10 II jeden z elementów jest plastikowy: (za instrukcją) AX31027 Spur Gear 32P 56T. Czy należny go wymienić na metalowy (o ile jest) i czy jest sens bo może to sama sztuka dla sztuki? To samo pytanie o Rod Endy z plastikowymi kulkami.

PostNapisane:2018-07-04, 07:31 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 118 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys
Crow napisał(a):
Dzień dobry :)

Się podepnę bo co będę śmiecił nowymi tematami ;).

Szykuję się do zakupu mojego pierwszego RC. Zastanawiam się nad HPI Venture i SCX10 II i nadal nie wiem w co się wpakować :D. W SCX10 II jeden z elementów jest plastikowy: (za instrukcją) AX31027 Spur Gear 32P 56T. Czy należny go wymienić na metalowy (o ile jest) i czy jest sens bo może to sama sztuka dla sztuki? To samo pytanie o Rod Endy z plastikowymi kulkami.

Nie, nie trzeba wymieniać zębatki i to jest zbędny zabieg ;)
Rod endy fakt nie są najlepsze, jako że w axialu jest na gwint m4 to będą pasować traxxasa #5347 https://www.rc4max.com/5347_traxxas_kom ... ,5432.html

Pozdr.

PostNapisane:2019-01-26, 03:37 
Teoretyk

Podziękował : 0 razy
Model: Axial SCX10 II
Imię: Maciej
Panowie pozwolę się podpiąć pod temat ponieważ również mam dylemat po między Axialem SCX10 II a TRX4 defenderem . W czym problem ? Axial wersja KIT to koszt +/- 1500zł natomiast TRX4 mogę kupić za 2300zł z pakietem lipo 2S 5400mAh czyli 8 stówek drożej od Axiala . Alee... zakup silnika , oraz serwa i pakietu do Axiala to wyjdzie mi podobna cyfra co TRX . Pomijam fakt ze posiadam regulator Quickrun 1060 60A oraz apke Radiolink RC4GS . Znowu Axial przemawia za mną swą prostotą , owszem blokady dyfrów skrzynia 2 biegowa klasa . Tylko waga trx4 jest blisko 1KG cięzszy ale za to wizualnie miażdzy Axiala Cherokeego. Pomożecie dokonać sensownego wyboru ? Gdyby była różnica w cenie 500-600 zł to bym się nie zastanawiał ale tu wychodzi różnica z rzędu 200 max 300zł na korzyść Axiala. Dodam jeszcze ze nie interesuje mnie startowanie w zawodach a bardziej jazda typowo trialowa na własnej "scenie" bez jakiegoś topnienia po dach w wodzie czy bełtania błota po same szyby , po prostu normalne dla funu użytkowanie w normalnym terenie . Oraz kolejne pytanie czy Quickrun 1060A 60A jest w stanie uciągnać motor w Axialu ? Bo jeśli w gre ma wejść zakup jeszcze regla to Axial mi wyjdzie drożej jak TRX4.

PostNapisane:2019-01-26, 04:05 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Musisz sobie odpowiedzieć czy podobają Ci się bajery w trx4 jak skrzynia 2biegowa, blokowanie dyferencjału itp. Wszak z czasem to trzeba będzie serwisowac i jest troszeczkę bardziej upierdliwe od axiala ;)
Ogólnie z tego co wiem axiala i trx4 idzie dostać w dobrych $$ kit'a idzie dostać za ok 1390pln~ a trx zależności od karoserii i modelu (zwykła czy uproszczona wersja sport) od 1600pln~

Jeśli cenisz prostotę, praktycznie bezobslugowa zabawę, czy możliwość montażu różnych karoserii to polecam axiala scx10II. Hobbywing 1060 spokojnie Ci wystarczy :)

Pozdr

PostNapisane:2019-01-26, 14:57 
Teoretyk

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Model: 4x4 , 6x6 , 8x8 ...
Imię: Zbyszek
Jerry_Cornelius napisał(a):
Musisz sobie odpowiedzieć czy podobają Ci się bajery w trx4 jak skrzynia 2biegowa, blokowanie dyferencjału itp. Wszak z czasem to trzeba będzie serwisowac i jest troszeczkę bardziej upierdliwe od axiala ;)
Ogólnie z tego co wiem axiala i trx4 idzie dostać w dobrych $$ kit'a idzie dostać za ok 1390pln~ a trx zależności od karoserii i modelu (zwykła czy uproszczona wersja sport) od 1600pln~

Jeśli cenisz prostotę, praktycznie bezobslugowa zabawę, czy możliwość montażu różnych karoserii to polecam axiala scx10II. Hobbywing 1060 spokojnie Ci wystarczy :)

Pozdr

To ja napiszę tak : posiadam 2 sztuki trx-ów od roku .
Są używane jak to piszesz do jazdy for-fun i nigdy mnie nie zawiodły .
Tirex ma skrzynię 2 biegową i zwolnice , a to bardzo przydaje się w terenie są też blokady dyfrów .Nie ma praktycznie terenu z którym nie dał by sobie rady :D .
Nie raz był używany w błocie czy wodzie i nie było żadnych problemów z autkiem .
Po około roku używania mogę powiedzieć że nie żałuję ani grosza wydanego na te modele .

Jeżdżę na standardowej elektronice , wymieniłem tylko serwo skrętu na mocniejszego chińcyka 20kg :>>

A żeby nie było , posiadam i użytkuje też scx-y .

A serwis tak czy siak co jakiś czas trzeba robić , bez względu na markę auta .

PostNapisane:2019-01-26, 15:16 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

:OK Zbyszku to super, że bezproblemowo Ci działa ;) pamiętaj; że inni różnie użytkuja swoje modele ;) np widziałem oraz z informacji posiadanych z drugiej ręki że często padają w modelach mst cmx/cfx : półosie, wały, sprężynki w półosiach. Osobiście nie spotkałem na szczęście z takimi problemami (odpukać w nie malowane ;) )

Pozdr

PostNapisane:2019-01-26, 15:20 
Znawca / AT!
Znawca / AT!

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Model: Chevy K30 & Blazer K5
Imię: Krzysztof
Najważniejsze pytanie, to gdzie i z kim będziesz nim jeździł...?. Oba modele są godne polecania i gdybym miał a dziękować, niemam tego dylematu co autorzy postu :ok, wybrałbym oba te modele.
Jeden do jazd rekreacyjnych i spotkań nieoficjalnych w gronie np. fanów traxxasa a drugi do modów i spotkań modelarskich :frank

PostNapisane:2019-01-27, 09:27 
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Model: różne
Imię: Irek
[...]W czym problem ? Axial wersja KIT to koszt +/- 1500zł natomiast TRX4 mogę kupić za 2300zł z pakietem lipo 2S 5400mAh czyli 8 stówek drożej od Axiala . Alee... zakup silnika , oraz serwa i pakietu do Axiala to wyjdzie mi podobna cyfra co TRX . Pomijam fakt ze posiadam regulator Quickrun 1060 60A oraz apke Radiolink RC4GS . Znowu Axial przemawia za mną swą prostotą , owszem blokady dyfrów skrzynia 2 biegowa klasa . Tylko waga trx4 jest blisko 1KG cięzszy ale za to wizualnie miażdzy Axiala Cherokeego. Pomożecie dokonać sensownego wyboru ? Gdyby była różnica w cenie 500-600 zł to bym się nie zastanawiał ale tu wychodzi różnica z rzędu 200 max 300zł na korzyść Axiala[...][/quote]

Jesli chciałbyś taniej TRX4 to polecam wersje Tactical - koszt 1777,00 zł - https://sklep.rcforfun.pl/traxxas-82066-4
To praktycznie to samo co Land Rover. Jeśli nie podoba ci się wojskowa stylizacja - mozesz zmienic karoserię. Ja dałem taką:

Załącznik:

Co do awaryjności TRX-4
- serwo skrętu to pierwsza rzecz do wymiany i nie nalezy z tym zwlekać.
- serwa blokad i skrzyni - przy umiarkowanej jeżdzie ok ale jest to powszechny problem że ich plastikowe tryby się łamią.
- silnik warto zmienić na coś klasy 45T. Oryginalny 21t łatwo się grzeje i mozna spalić
- po wymianie silnika warto zadbać o zasilanie 3S. Jest wtedy i moc, i prędkość.

Co do Axiala SCX10
- zdarzały się sytuacje ludzi zdolnych, którzy mielili zebatki w rozdzielaczu po pierwszej jeżdzie
- rodendy plastikowe, łatwo sie wycierają

Własciwie przy delikatnej jeżdzie to pancerny i niezawodny model.

Jednak jak ktos lubi jeżdzić, mocować się z terenem bez blokad i pomagac sobie blokadami w trudniejszych sytuacjach, uzywać reduktora i normalnej prędkości do szybszych przejazdów to TRX jest bezkonkurencyjny...

PostNapisane:2019-01-27, 09:37 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

irko napisał(a):
Co do Axiala SCX10
- zdarzały się sytuacje ludzi zdolnych, którzy mielili zebatki w rozdzielaczu po pierwszej jeżdzie
- rodendy plastikowe, łatwo sie wycierają

Sprostuje tylko jedną rzecz, w przypadku zestawu axiala scx10 II RTR tam w skrzyni biegów są plastikowe zębatki (można kupić na ali za ok 50pln~`) a padają ponieważ sprzęgło jest skręcone do oporu - rzadko ktoś to poprawia, a axial ma duże, przyczepniejsze oraz większe koła od poprzedniej generacji to i zębatki siadają ;)

W axial SCX10 II KIT skrzynia biegów jest na metalowych zębatkach ;)

Pozdr.

PostNapisane:2019-01-27, 12:24 
Teoretyk

Podziękował : 0 razy
Model: Axial SCX10 II
Imię: Maciej
Panowie dzięki za odpowiedzi , po głębszej analizie ( wizualnie ) zdecydowanie wygrywa dla mnie TRX4 ( smigam w robocie Defenderem i uważam ze jako auto 1:1 to przereklamowana padaka ) ale wizualnie się widzi . Powiem szczerze wydając 2300zł miał bym się zastanawiać czy jutro czy w ogóle padnie mi serwo itp... to dziękuję jednak ze te wodotryski typu blokady i skrzynia . Stawiam jednak na prostotę i wybrałem Axiala SCX10 w wersji KIT całość z silnikiem 540 35T i pakietem 2S 5400mAh 50C i serwem SRT DL5015 wyszła 1600zł także to jest 7 stówek różnicy.

I tak jak kolega pisze wersja KIT posiada skrzynie z SCX II już z metalowymi trybami oraz aluminiowymi amortyzatorami , jest delikatna przewaga nad wersją RTR na plus dla KITA

Jeszcze raz dzięki :)

PostNapisane:2019-01-27, 13:20 
Znawca / AT!
Znawca / AT!

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Model: Chevy K30 & Blazer K5
Imię: Krzysztof
Dzięki Bogu... wygrał zdrowy rozsądek :OK

PostNapisane:2019-01-27, 13:47 
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Model: jedna ciężarówka RC
Imię: pije Kuba do Jakuba
Krizi napisał(a):
Dzięki Bogu... wygrał zdrowy rozsądek :OK

Ponad to na scx10 kit przyzwoicie pasuje taka buda :ok

Załączniki:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]