Teraz jest 2018-11-16, 05:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post nr:#1  PostTytuł: Przygoda w sklepie modelaskim
PostNapisane:2017-01-14, 19:02 
Teoretyk

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Model: K5 chevrolet
Imię: Jarek
dziś zostałem sprowadzony na ziemie. W Polsce nie szanuje się kupującego. Wydawało mi się ze jeżeli ktoś prowadzi firmę to handluje tym co ma w sklepie a nie towarem za oceanu chcąc wydać ponad 1000 zł powinien wyjść z towarem a nie z ofertą ze gość mi go zamówi to w tej samej cenie a nawet o jakieś 10%wyżej co jest na witrynie sklepu internetowego. Ale najlepsze było to ze po wyjaśnieniu o jaki mi chodzi model zaproponował mi kupno zupełnie innego z tekstem ,, no wie pan resztę sobie pan przerobi i dopasuje tak jak będzie pan chciał. To ja się pytam jak chciałbym siedzieć i dybać to czy kupował gotowy model. Kiedy w Polsce będzie normalnie

PostNapisane:2017-01-14, 20:10 
Teoretyk

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Model: Losi 8ight-E 2.0 Savage XS,
Imię: Kamil
Drogi "Dziadku", sam przy modelu masz napisane, że się zastanawiasz a sprzedawca mając doświadczenie w sprzedaży (o ile je ma) to może zaproponował coś co według niego było by lepsze dla Ciebie. Bez dłubania się nigdy nie obędzie i musisz się tego spodziewać nawet przy zakupie nowego modelu. Patrząc na to ile chcesz wydać i jak się domyślam pewnie dużo oczekujesz od modelu, wydaje mi się, że będzie Ci szkoda dawać zarobić serwisowi modeli. Cena w w Polskich sklepach ZAWSZE jest wyższa, na przykład przez to, że każdy legalnie działający sprzedawca musi zapłacić podatek (23% wartości modelu) do tego ponieść koszty dostawy, o cle nie mówię bo to akurat są grosze. i trzeba się przyzwyczaić, że żyjesz w takim kraju a nie innym, zresztą jeżeli czytałeś parę świeższych wątków z budowy modeli to większość forumowiczów zamawia zza granicy.

Z drugiej strony patrząc jeżeli w tym danym sklepie miał na stronie towar "dostępny od ręki" to z jego strony bardzo nie ładnie mówić, że musi go sprowadzić. Rynek modelarski w naszym kraju się szybko rozrasta i może jest inny sprzedawca, który ma Twój "wymarzony" model. Wystarczy obdzwonić parę innych sklepów i będziesz miał pojęcie o rynku.

PostNapisane:2017-01-14, 22:46 
Teoretyk

cóż nie mam wygórowanych oczekiwań poza tym żeby model przypominał samochód a nie klauna na szczudłach na jego stronie oczywiście był model i 1000 to uczuciem orientacyjnie bo czy jest różnica między 800 a 1500-1600 a tak na marginesie mam pytanie czym różnią się modele z sklepu modelaskiego a droższymi zabawkami w skali 1:10 sterowanymi aparaturą 2,4gh z marketu oglądając z zewnącz w kilku wypadkach wydawało mi się ze niewielkim nakładem pracy dało by się go przerobić na coś ciekawego no i karoseria jest podobna do samochodu

PostNapisane:2017-01-14, 23:25 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 116 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys

Ostrzeżenia: 1
Zabawka w cenie od 50-300pln

Modele za 1500pln+

Myślę że różnice widać gołym okiem :) ale jak większość bierzemy z takich zabawek karoserie :D bo zazwyczaj trzymają wymiary i skalę ale czasami są wyjątki ;)

:W

PS. Taa Błażeju pomyślałem że twój film będzie dobrym przykładem ;)

PostNapisane:2017-01-14, 23:29 
Wtajemniczony / AT!
Wtajemniczony / AT!

Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Model: Losi 5ive-T+E
Imię: Paweł
Dlatego ja omijam szerokim łukiem Polskie sklepy modelarskie, byłem w paru i niestety w większości sprzedawca pieprzył głupoty.
Sprzedawanie towaru którego nie ma się na stanie to kolejna jak najbardziej normalna i bardzo wygodna rzecz.
Firma w której pracuje robi tak cały czas i zdziwilibyście się ilu ludzi daje się nabijać w butelkę o "przeniesieniach magazynowych" "chwilowym braku w magazynie" czy tym podobnych bzdurnych tłumaczeniach.

Sprzedawca nawet mając wiedzę modelarską nie da Ci lepszego modelu do wyboru tylko taki co mu zalega i to jest oczywista oczywistość bo na tym polega handel, na wciskaniu ludziom kitu.

PostNapisane:2017-01-15, 09:02 
Teoretyk

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Model: Losi 8ight-E 2.0 Savage XS,
Imię: Kamil
Pawle nie będę się z Tobą kłócił bo Ty masz takie doświadczenie a ja mam doświadczenie z drugiej strony lady. Możesz mi wierzyć albo nie, ale mi było wstyd zachwalać jakieś "gówna" które mają się zepsuć po paru minutach jazdy. Jak ktoś się uparł na nie to już jego problem, ale ja ostrzegałem. Szkoda jednak, że w każdej branży znajdzie się mniej uczciwy sprzedawca co jest przykre. Jednak to jest temat na inną dyskusję. Proponuję jednak poszukać sklepu w którym jednak nie będą chcieli Cie oszukać.

Co do różnicy cenowej to sama jakość tworzyw użytych do wykonania elementów modelu jest bardzo zróżnicowana. W tańszych modelach niestety są używane bardzo "kruche" materiały które przy przeciążeniu same się poddają. Zaś w tych droższych i mocniejszych modelach są one bardziej elastyczne co wpływa na mniejszą awaryjność. Drugą bardzo zasadniczą sprawą jest użyte radio do sterowania.

Proponuję by jednak zachciało Ci się samemu podłubać w modelach tak by po odkręceniu jednej śrubki w terenie nie okazało się, że to koniec zabawy i trzeba oddać do serwisu. Rozumiem, że nie każdy ma zdolności, innym brakuje chęci, a jeszcze innym wszystko rozsypuje się w rękach. Może Ci się to bardziej spodobać niż samo jeżdżenie. Zresztą co ja tu będę Ci mówił jak masz postąpić. Zrób jak uważasz tylko to dobrze przemyśl.

PostNapisane:2017-01-15, 10:23 
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 0 razy

Model: Vaterra Ascender - Chevrolet K-5 Blazer
Imię: Tomasz
Grzebanie przy modelu, a zwlaszcza ulepszanie go (ze juz nie wspomne o samej przyjemnosci skladania kit'a), to naprawde swietna zabawa. Nie jest to przeciez prom kosmiczny, wiec trudno nie jest. Ja zaczynalem kilka lat temu przygode z modelarstwem od uzywanej Baji 5b SS - to bylo wyzwanie. Wielki klamot, ciezki, silnik 2T itp. i jakos tez dalem rade.
Takze dziadek50 zastanow sie dobrze bo zakladajac z gory ze nie chcesz grzebac, tak bez sprobowania, to nie dosc ze odcinasz sobie czesc naprawde dobrej zabawy i poznanie budowy modelu, to jeszcze za gotowca prawdopodobnie zaplacicsz wiecej a nie bedzie on wcale lepszy, a czesto minimalnie gorszy niz taki sam model w wersji kit.
Naprawde "najwiekszym wyzwaniem" przy skladaniu jest polutowanie kabli silnik-regiel :D
Cala reszte to srednio inteligentna malpa potrafi poskladac wg obrazkow przy piwku w jeden, czy dwa zimowe wieczory.
Owszem budowanie modelu kompletnie od podstaw a nie skladanie kit'a, to juz jest wyzsza szkola jazdy, i na to ja tez sie poki co jeszcze nie czuje.
Jesli kupisz wersje kit bez elektryki (bo takie sie trafiaja najczesciej), to cala reszte czyli apke, regiel, silnik, serwo, mozesz np. wysylkowo kupic od Huberta tu z forum i to tez zaden problem.
Pozdrawiam i zycze podjecia dobrej decyzji ;)

PostNapisane:2017-01-15, 19:35 
Teoretyk

przepraszam jeżeli ktoś mnie źle zrozumiał z racji zawodu (jestem kierowcą 40 tonowej ciężarówki ) śrubki nakrętki klucze choć w większej skali mam opanowane i nie boje się ich. Szczerze to chętnie sam bym coś wymodził od podstaw tyle ze tu brak wiedzy mi trochę przeszkadza dlatego chce kupić model który posłuży mi do zeznania co z czym jeść a czym posmarować. Przyznaje się bez bicia i tortur ze o modelach samochodów wiem tyle ze jeżdżą i fajnie wyglądają no i trudniej to rozbić jak modele latające, dlatego chcę się tym pobawić pierwszy che kupić następny raczej makieta w 100% i skali będzie budowana od podstaw . Ale najpierw muszę wiedzieć co muszę mieć jak to działa itd. Poza tym chciałbym się już pobawić, a budowa zajmie kilka miesięcy. zdradzę ze będzie to coś z II wojny światowej i to dużego bo z zabezpieczenia technicznego
tyle ze ja nie jestem zwolennikiem kupowania w necie wole zanim kupie pomacać

PostNapisane:2017-01-15, 22:59 
Teoretyk

http://www.zabawki-modele.pl/pl/12583-t ... results=30

https://www.gimmik.net/Coyote_EBD_24GHz ... GwodRxwCyg

który byłby lepszy i jeszcze jedno pytanie autko z 2 linku występuje w 2 wersjach szczotkowym i bez szczotkowym ten z szczotkowym jest za 1999 zł jaka to różnica ze tak różne ceny

PostNapisane:2017-01-15, 23:39 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Bierz ten https://www.gimmik.net/Axial_SCX10_II_2 ... 18144.html

PostNapisane:2017-01-16, 11:25 
Teoretyk

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 28 razy

Model: MST CMX
Imię: Grzesiek
dziadek50 napisał(a):
http://www.zabawki-modele.pl/pl/12583-tamiya/modele-rc-off-road/cc-01-mitsubishi-pajero-rally-sport-tamiya-58602.html?search_query=podwozie+CC+01&results=30

https://www.gimmik.net/Coyote_EBD_24GHz ... GwodRxwCyg

który byłby lepszy i jeszcze jedno pytanie autko z 2 linku występuje w 2 wersjach szczotkowym i bez szczotkowym ten z szczotkowym jest za 1999 zł jaka to różnica ze tak różne ceny

Widzę, że masz w profilu "dolny śląsk". Spróbuj skontaktować się z www.fckit.pl (właściciel z Wrocławia). Pogadaj z nim o modelu. Możesz nawet wspomnieć, że to ja Cię nasłałem. :LOL

PostNapisane:2017-01-16, 17:08 
Teoretyk

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Model: 4x4 , 6x6 ...
Imię: Zbyszek
Dziadek najlepiej spotkaj się z kimś z okolicy , oglądniesz Sobie model i będziesz miał pogląd na to czym się różni zabawka za 300zł od modelu za 1500zl :) .Jak lubisz majsterkować to najlepiej kupić model do samodzielnego montażu czyli tak zwanego kit-a niż gotowca czyli rtr .poczytaj forum to zobaczysz czym różnią się te wersje . Jak będziesz miał po drodze to zapraszam na kawę i pogawędkę .Przede wszystkim nie spiesz się z zakupem modelu , popytaj , pooglądaj , przemyśl i dopiero kup model .

PostNapisane:2017-01-16, 21:59 
Teoretyk

jestem za i na pewno w tyle mojego wozu coś się znajdzie coby nam w gardłach nie zaschło

PostNapisane:2017-01-24, 21:27 
Teoretyk

Proszę nie bić a raczej może i warto. Ale miałem ochotę pobawić się na mrozie wybrałem się do sklepu modelarskiego i zakupiłem coś takiego
MAVERICK STRADA z apką 2,4 gh wiem ze to nie trialówka a moster kard ,ale zabawa była świetna. A teraz czas pomyśleć o moim planie poznania budowy tego ustrojstwa. Najlepiej przebudowując go do trialu najlepiej jak by pozostała opcja poszalenia na pełnym gazie. Jakieś propozycje sugestie?

Załączniki:

PostNapisane:2017-01-24, 21:34 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

sprzedać i kupić axiala scx10 II

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]