Teraz jest 2018-08-20, 18:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane:2016-02-13, 19:19 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 27 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Model: Def 90 | Def 110 TRX-4 | Ford Bronco 1973 CMX
Imię: Wojtek
Witamy po przerwie :)

Uwaga !!!
Ten post jest "żywy" i podlega bieżącemu uzupełnianiu. Tak więc gdy Wasze pytania, uwagi znajdą swoje rozwiązanie, będę je tu dopisywał w postaci kolejnych punktów lub w formie rozwinięcia dotychczasowych.

W kilku słowach napiszę co mamy nowego i co się zmieniło.

1. Nowy skrypt i wynikający z tego nieco inny wygląd - rewolucji tu nie ma, więc się na pewno odnajdziecie ;) Nowy skrypt to również zmiany, których nie widzicie bezpośrednio, ale wpływają na bezpieczeństwo i funkcjonalność strony.

2. Jedną z najważniejszych zmian jest forumowa galeria / baza zdjęć. Macie teraz możliwość podpinania zdjęć w formie załączników o określonym max rozmiarze (do 1600 x 900 pikseli) i określonej max "wadze" pliku (do 300kB).
Zdjęcia oczywiście nie muszą być tak duże ;) , natomiast przekroczenie limitu wielkości lub ciężaru ładowanego zdjęcia, spowoduje jego odrzucenie przez skrypt o czym Was powiadomi.

3. Nowy skrypt pozwala na korzystanie z aplikacji Tapatalk. Instalujecie ją na smartfonie lub tablecie - umożliwi ona wygodniejsze przeglądanie forum na tych urządzeniach.

4. Edycja nowo napisanego postu jest możliwa tylko przez 10 minut ! Potem tym czasie, dalsze edycja postu, dopiski i uzupełnienia są już niemożliwe, więc wykonujemy je w nowym poście - stąd niejako w konsekwencji powyższego, możecie pisać posta pod postem i nie będzie za to upomnienia ;)
Edycja w działach Giełda możliwa jest bez limitu czasowego !

5. Została dodana numeracja postów w ramach tematu. Po pierwsze łatwiej będzie skierować kogoś do konkretnego postu, a po drugie klikając na numer (np. #12) uzyskamy link bezpośredni do tego konkretnego postu - co daje dodatkowe możliwości dokładnego skierowywania innej osoby do konkretnego postu lub określonej części dyskusji w temacie.

6. W przypadku tematów wielostronicowych klikając w "Przejdź na stronę" macie możliwość wskazania konkretnej strony do której chcecie się przenieść.

7. Wyszukiwarka działa jak działała, ale teraz robi to lepiej ;)
Uzyskała nową (wg mnie i to bardzo) przydatną funkcję - wyszukiwane słowo wyświetlane jest teraz w postaci wyróżnionego na żółto tekstu - takie "wymarkerowanie".

8. W chwili obecnej do momentu określenia nowych zasad, podpisy są wyłączone.

9. Uzyskujecie możliwość "cytowania selektywnego" - to również bardzo przydatna funkcja (dostępna wyłącznie z poziomu pełnego edytora postu)

10. W odróżnieniu od starego skryptu, tu kliknięcie na link z nowym postem nie przeniesie was automatycznie do pierwszego nieprzeczytanego. Są na to dwie metody:
- pierwsza, klikam na link z nowym postem, a następnie na komunikat który jest po prawej "Pokaż pierwszy nieprzeczytany"
- druga, prostsza choć wymaga przyzwyczajenia, klikacie na pomarańczową karteczkę jak ta zaznaczona na zdjęciu w załączniku

Załącznik:

Wszelkie uwagi i pytania należy zgłaszać w tym temacie.

Proszę również zapoznać się z zaktualizowanym Regulaminem Ogólnym Forum
http://www.rc-trial.pl/forum/viewtopic. ... &t=85#p895

PostNapisane:2016-02-13, 19:38 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys

Ostrzeżenia: 1
10min mineło.. :/
Panel użytkownika -> Profil -> podpis:

BBCode jest wyłączony
[img] jest wyłączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone

Czy BBCode i img będą włączone ? :-Oo

Nie wyświetla mi podpisu, jest na URL
:Podpis wsadzone w "quote" by pokazać jak wklepywany jest w profilu. W poście normalnie pokazuje.
Cytuj:

PostNapisane:2016-02-13, 19:48 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Jerry co ja napisałem w punkcie 8 ?

PostNapisane:2016-02-13, 19:55 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys

Ostrzeżenia: 1
Zotorniku czytałem twego posta, przy okazji załącznik nie działa. Myślałem że tyczyło się img i flash... stąd te moje zapytanie było i zgłoszenie że nie wyświetla URL.

PostNapisane:2016-02-28, 17:01 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Model: MAN F2000 8x8
Imię: Marcin
Panowie, każdy z forumowiczów mówi że ma własny hosting fotek. Jasne, to prawda. Ale to jest dziś. A co będzie za 5 lat? Jak Wam się trial znudzi, i przerzucicie się na szachy? Albo warcaby?
Przestaniecie płacić, i fotki wsiąkną. I na forum będą kolejne dziury, na które my dziś psioczymy.

Więc w skrócie. To nie chodzi o dziś, ale o to co z fotek zostanie za 5-10 lat. Czy nie chcielibyście zobaczyć jak kiedyś wyglądały modele? Jakie rozwiązania wprowadzali pionierzy forum? Ja bym chciał, ale nie mogę. Bo zostawili trial, przestali płacić hostingi, lub one przestały istnieć i fotki poszły się ....zniknęły.

Tak wiec potraktujcie to w ten sposób. Chcemy aby fotki zostały tu na lata, dla kolejnych pokoleń forumowiczów, a nie zostały puste garaże bez fotek. Bo nikt z nas nie wie co będzie robił za pare lat...

Sam mam fotosika, i opłacam go od paru lat, i będę opłacał, ale fotki będę zawsze wrzucał na forumowy hosting (w garażach i galerii, bo reszta, jak fotki za zawodów są mało istotne, i te będą na fotosiku, żeby nie obciążać hostingu).

PostNapisane:2016-02-28, 18:18 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Zasady wstawiania zdjęć w poszczególnych działach dogrywamy obecnie w gronie "zielonych" - jednocześnie bierzemy pod uwagę zarówno kwestie forumowe, jak i Wasze przyzwyczajenia i wygodę.

Założenia podstawowe są takie, iż garaże oraz wątki techniczne są najistotniejszą i najwartościowszą częścią forum (jakby nie było o charakterze technicznym). Do tego poszczególne autorskie garaże - choć z pozoru dotyczące podobnych modeli - mają bardzo indywidualny charakter i prezentują różnorakie rozwiązania tych samych kwestii. To wszystko jest czytelne tylko w połączeniu ze zdjęciami relacjonującymi kolejne etapy budowy, przebudowy lub modernizacji modelu.
Z tego płynie prosty wniosek - garaże są największą wartością forum.
I jak napisał Marcin, by tej wartości garaże nie traciły, zdecydowaliśmy się na nieco inne niż dotychczas rozwiązania w kwestii wstawiania zdjęć. Był to też jeden z głównych powodów dla których dokonaliśmy zmiany skryptu i zmiany "typu abonamentu" na hostingu, który umożliwia stworzenie bardziej stabilnej bazy najistotniejszych zdjęć.

Jak wspomniałem obecnie nie wszystko jeszcze jest poustawiane, ale pisze o naszych planach by się zawczasu przyzwyczajać ;)
Plan docelowy jest mniej więcej taki, by w garażach oraz w działach technicznych zdjęcia były wstawiane wyłącznie w postaci załączników.
Natomiast tam gdzie trwałość (w dłuższej perspektywie) nie jest aż tak istotna np. działy giełdy, wszelkie off-topy - zdjęcia będzie można wstawiać za pomocą hostingów zewnętrznych. Podobna zasada, ale z racji wygody wstawiania zdjęć i późniejszego ich przeglądania, będzie możliwa w tematach z galeriami i prezentacjami z zawodów, wypraw i spotkań.

Z godnie z sugestią użytkowników tabletów i smartfonów planujemy ograniczenie wielkości zdjęć lub miniatur zdjęć wstawianych bezpośrednio w tematach (nie garażowych) do ..... i tu jeszcze trwa dyskusja, czy do 800 x 600 pix, czy jeszcze mniejszego formatu. Wbrew pozorom taka wielkośc w połączeniu z odpowiednim kadrowaniem, jest wystarczająca do prezentacji większości zdjęć. Z tym, że prawdopodobnie już ten ten pierwszy wymiar jest tym maksymalnym, który nie demoluje strony na urządzeniach mobilnych.
O ostatecznym rozwiązaniu z pewnością się dowiecie ;)

p.s.
Te i inne rozwiązania, które wprowadzamy, nie są przejawem płytko pojmowanej "władzy na forum". Są - co staram się tymi przydługimi ( ;) ) wypowiedziami przedstawić - wynikiem przemyśleń i analizy poszczególnych zagadnień organizacyjnych dotyczących funkcjonowania forum.

PostNapisane:2016-03-08, 01:21 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy

Model: trial/drift/offroad/latawce RC
Imię: Krzysztof
Przerabialiśmy ten problem w tym wątku gdzieś wcześniej.
Sprawdziłem przed chwilą u siebie na tel:
Jeśli w temacie jest nowy, nieprzeczytanych post to kliknięcie w nazwę tematu przenosi Cię do ostatniego wpisu.
Jeśli w temacie masz przeczytane wszystkie posty, to kliknięcie w nazwę tematu przenosi do pierwszej strony w wątku. Jeśli chcesz od razu przejść na koniec tematu, w którym nie masz nieprzeczytanych wpisów, to klikasz na strzałkę po prawej stronie nicka autora ostatniego wpisu w kolumnie "ostatni post" .
Ten skrypt działa nieco inaczej, to kwestia przyzwyczajenia.
Co do możliwości zmian skryptu w tym zakresie, to się nie wypowiadam, nie znam się.

PostNapisane:2016-03-08, 02:21 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 1 razy

Model: Axial SCX-10 Honcho
Imię: Sandra
jaruso napisał(a):
Przerabialiśmy ten problem w tym wątku gdzieś wcześniej.
Sprawdziłem przed chwilą u siebie na tel:
Jeśli w temacie jest nowy, nieprzeczytanych post to kliknięcie w nazwę tematu przenosi Cię do ostatniego wpisu.
Jeśli w temacie masz przeczytane wszystkie posty, to kliknięcie w nazwę tematu przenosi do pierwszej strony w wątku. Jeśli chcesz od razu przejść na koniec tematu, w którym nie masz nieprzeczytanych wpisów, to klikasz na strzałkę po prawej stronie nicka autora ostatniego wpisu w kolumnie "ostatni post" .
Ten skrypt działa nieco inaczej, to kwestia przyzwyczajenia.
Co do możliwości zmian skryptu w tym zakresie, to się nie wypowiadam, nie znam się.

Dzięki za rozpiskę co i jak - przyda się :D

Wracając do mojego pytania - chodziło mi o to, że jak widzę na głównej (konkretnie o ten przypadek mi chodzi), że w temacie, w którym pisałam jest nowy post i w nazwę tematu kliknę (w prawej kolumnie, dalej na głównej), to przenosi mnie na 1 stronę tematu, a nie ostatnią, co jest trochę rozczarowujące, jak chcę szybko przenieść się do tego, co nowego ktoś napisał :) muszę powiększać na komórce nr stron i klikać w ostatnią, żeby się tam przenieść :/

PostNapisane:2016-03-08, 10:37 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 131 razy

Model: trial/drift/offroad/latawce RC
Imię: Krzysztof
Sandra, jeśli chcesz przejść od razu z poziomu strony głównej forum do pierwszego nieprzeczytanego postu w danym temacie, to możesz to zrobić klikając w tą strzałkę, o której pisałem wcześniej:
Załącznik:

Ta strzałka przenosi na koniec tematu, niezależnie, czy są w nim nieprzeczytane posty, czy też nie.
Na telefonie nie będzie to zbyt wygodne, bo ikona jest dość mała, dlatego lepszym sposobem jest ten wskazany przez Sławka:
- na stronie głównej klikasz " nieprzeczytane posty"
Załącznik:

- pojawia się lista tematów zawierające nieprzeczytane posty - na tym poziomie kliknięcie na nazwę tematu przenosi już bezpośrednio do ostatniego nieprzeczytanego postu.
Załącznik:

Jeszcze można w ten sposób:
Na stronie głównej nie klikamy nazwy tematu w kolumnie "Ostatni post", lecz nazwę działu zawierającą nieprzeczytane posty (czerwona czcionka):
Załącznik:

W działach (czyli poza stroną główną) kliknięcie w nazwę tematu z nieprzeczytanymi postami (czerwona czcionka) przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu:
Załącznik:

PostNapisane:2016-03-09, 15:37 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

jaruso napisał(a):
Sandra, jeśli chcesz przejść od razu z poziomu strony głównej forum do pierwszego nieprzeczytanego postu w danym temacie, to możesz to zrobić klikając w tą strzałkę, o której pisałem wcześniej:
Załącznik:
Forum-strona główna.png

Ta strzałka przenosi na koniec tematu, niezależnie, czy są w nim nieprzeczytane posty, czy też nie.
Na telefonie nie będzie to zbyt wygodne, bo ikona jest dość mała, dlatego lepszym sposobem jest ten wskazany przez Sławka:
- na stronie głównej klikasz " nieprzeczytane posty"
Załącznik:
nieprzeczytane posty.jpg

- pojawia się lista tematów zawierające nieprzeczytane posty - na tym poziomie kliknięcie na nazwę tematu przenosi już bezpośrednio do ostatniego nieprzeczytanego postu.
Załącznik:
Lista nieprzeczytanych tematów.jpg

Jeszcze można w ten sposób:
Na stronie głównej nie klikamy nazwy tematu w kolumnie "Ostatni post", lecz nazwę działu zawierającą nieprzeczytane posty (czerwona czcionka):
Załącznik:
3 sposób.jpg

W działach (czyli poza stroną główną) kliknięcie w nazwę tematu z nieprzeczytanymi postami (czerwona czcionka) przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu:
Załącznik:
nieprzeczytane posty2.jpg

Ta strzałka robi to, o co mi chodzi :) Nie da się tak zrobić, żeby kliknięcie w temat przenosiło na koniec? Byłoby to super wygodne dla osób przeglądających forum na komórce :)

Metoda z nieprzeczytanymi postami ma w tej sytuacji niestety 2 wady - trzeba się zalogować i wyświetlają się z tego co widzę wszystkie tematy, a mnie np interesuje jeden konkretny, w którym (jak zobaczyłam na głównej) pojawiła się odpowiedź. Więc szukanie "mojego" to kolejny czas spędzony nie na tym, po co weszłam na forum :) Oczywiście to nie są godziny i wyolbrzymiam, ale jak chcę tylko przeczytać co ktoś odpisał np na zadane pytanie, podjeżdżając dwa przystanki autobusem, to całe logowanie i szukanie utrudnia zadanie ;) (Nie czuję jak rymuję ;) )

Świat się nie zawali, jak zostanie jak jest, ale może jest opcja by wspomóc małą strzałkę tytułem tematu? :) Jestem prawie pewna, że w poprzedniej wersji forum tak właśnie było.

PostNapisane:2016-03-09, 15:46 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Model: ze mnie :)
Imię: Obi-Wan Kenobi
Nie bylo :)

PostNapisane:2016-03-09, 15:48 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

Sławek napisał(a):
Nie bylo :)

A to przepraszam w takim razie i już nie drążę tematu :OK

PostNapisane:2016-03-16, 10:43 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

irko napisał(a):
PS. A gdzie podział się przycisk oznacz wszystkie posty jako przeczytane?
Bo można wyświetlić wszystkie nieprzeczytane.
Ja rzadko zaglądam, wyświetla mi się zwykle zylion nieprzeczytanych a chciałbym to wyzerować (wcześniej była taka opcja).

Jeśli na to również była wcześniej odpowiedź to nie bijcie.

Tak było i to w tym temacie i nawet kilka razy ;)

Skasować nieprzeczytane posty możesz, albo hurtem wszystkie z wszystkich działów - masz to na poziomie Strony Głównej
Załącznik:

Albo bardziej wybiórczo z poziomu konkretnego działu i wtedy lecą tylko te np.z działu Giełda
Załącznik:

PostNapisane:2016-03-28, 18:07 
Znawca / AT!
Znawca / AT!

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Model: Unimog 6x6 ,Hilux ,spalinka
Imię: Tomek
Ponawiam moją prośbę , zróbcie coś bo nie da się wstawiać fotek w pionie !!!!!!!!!!!!!!!!
Pisze , że jest zły wymiar , nie wieżę , że nie da się tego ogarnąć .
Pozdrawiam.

PostNapisane:2016-03-28, 18:57 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Tomek.Z napisał(a):
Ponawiam moją prośbę , zróbcie coś bo nie da się wstawiać fotek w pionie !!!!!!!!!!!!!!!!
Pisze , że jest zły wymiar , nie wieżę , że nie da się tego ogarnąć .
Pozdrawiam.

Jaki był w tym konkretnym przypadku dłuższy bok ?
Więcej jak 900 pikseli ?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]