Teraz jest 2018-11-19, 15:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane:2016-11-22, 12:31 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 116 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys

Ostrzeżenia: 1
Witam
Z racji że już sporo osób ma model z stajni mst wersja cmx, zachęcam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami odnośnie użytkowania auta.
Jeśli są jakieś zmiany odnośnie wersji stockowej to proszę to nadmienić (np. Linki, inaczej zamontowane podzespoły, użyte ogumienie itd)

Poprawki jakie wprowadziłem do stock wersji:

Pierwsza ważna poprawką wprowadzoną do modelu to zastosowanie łożysk zamiast tulejek.

Dorzuciłem tulejki do linek skrętu co by wypełnić puste miejsca. Podejrzewam, że mst chciał w ten sposób regulować zbieżność, zero i rozbieżność kół ( na zewnątrz lub prosto lub do środka) http://www.pomoto.pl/files/geo1.jpg

Wały, wydawały się solidne ale po tym jak doczytałem, że Amerykanin ukręcił je w swoim modelu ( na skałkach) to wkręciłem po pręcie gwintowanym w wałki dla wzmocnienia chociaż trzeba się też liczyć z zmiana na inne wały.

Ogumienie
Zastosowane ogumienie stock średnica 90mm/ szerokość 33-34mm nie haczyło o linki trzymające most do ramy, po przekroczeniu 100mm/35 konieczna była zmiana układu i montażu. Wynika to z dużego skrętu w mst.

Na tą chwilę jedynie co mi się rzuciło w oczy to lekki rdzawy nalot na przegubach cvd po ostatnich zawodach w Karolewie gdzie był wodny oes. Parę psikow z wd40 usunęło nalot. Chociaż rozglądam się za środkiem co by eliminował takie zjawisko i jednocześnie nie "zbierał" po drodze pyłu i drobninek piasku

Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Pozdrawiam :W

PostNapisane:2016-11-23, 07:49 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 17 razy
Otrzymał podziękowań: 116 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys

Ostrzeżenia: 1
Temat gdzie wyczytałem o problemach w mst z wałami: http://www.scale4x4rc.org/forums/showth ... ?p=1048077

:W

PostNapisane:2016-11-23, 22:18 
Adept / AT!
Adept / AT!

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Model: Toyota FJ40/MAN F2000 8x8 w budowie
Imię: Bartek
Co prawda nie mam CMX-a ale wypowiem się co do oponek. Moim zdaniem MST zrobiło super ogumienie, które radzi sobie rewelacyjnie w terenie, zarówno na piasku, błocie jak i innych podłożach :OK . Z wielu testowanych opon Axiala i innych znanych firm te wypadły super. Naprawdę duży + dla MST.

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]