Teraz jest 2019-05-23, 21:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane:2019-05-14, 23:07 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Model: Na regale już się nie mieszczą :P
Imię: Błażej
Buduj buduj :) sam mam zabudowę na swojej Toyocie i uwielbiam z nią jeździć. Nawet dorobiłem przyczepę większą od samego hiluxa i jest bajka :)
Sporo ludzi kamperki posiada albo buduje, zrobimy sobie kiedyś nieoficjalną klasę Camper i pojedziemy na wyprawę :)

PostNapisane:2019-05-15, 02:44 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 18 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Model: Toyota: Hilux/RAT/LC70/LC80/ Jeep: XJ/TJ KrAZ 255b
Imię: Borys
Wojtku zrozumiałem doskonale, nie ma znaczenia czy będziesz miał "campera" czy inna zabudowę bo i w zwykłych długich hardbody masa robi swoje ;)

PostNapisane:2019-05-15, 10:51 
Weteran / AT!
Weteran / AT!

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Model: Na regale już się nie mieszczą :P
Imię: Błażej
Jerry_Cornelius napisał(a):
Wojtku zrozumiałem doskonale, nie ma znaczenia czy będziesz miał "campera" czy inna zabudowę bo i w zwykłych długich hardbody masa robi swoje ;)

Borys ;) jak by to powiedzieć, złej baletnicy to i rąbek u spódnicy?
Albo - bo jeździć to trzeba umić ;)
Sam dobrze wiesz, że da się wygrywać z twardą ciężka buda!
Wystarczy się nie mazać tylko spiąć poślady i zbudować porządny model ;)
No i kolejna najważniejsza sprawa w tym temacie! 99% ludzi jeździ for fun i totalnie mają gdzieś które miejsce zajmą :)
Tak, więc albo się dostosujesz do reszty albo zawsze będziesz miał niesmak po spotkaniu :)
Dla mnie najważniejsze na spotkaniach modelarskich czy to forumowych czy WSW czy luźnej pojazdowce jest w kolejności:
- Spotkanie się z ludźmi,
- przebywanie na powietrzu,
- podziwianie innych modeli,
- jazda modelem.

Dziękuje za uwagę ;)

PostNapisane:2019-05-15, 11:06 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 271 razy

Model: Def 90 | Def 110 TRX-4 | Ford Bronco 1973 CMX
Imię: Wojtek
Mila_East napisał(a):
No i wiadomo, niektórym podoba się zwykła przeprawówka, innym takie cudaki jak mój.

Zwykle chodzi o to, by dany model nie był "cudakiem" wśród innych, z którymi mu przyjdzie w danym momencie się bawić. Zarówno w kontekście wyglądu, jak również możliwości wspólnego dotrzymywania kroku w terenie.
Scalowo wyglądający camper wśród innych camperów, czy "zwykłych" modeli scaledopodobnych, będzie wyglądał "normalnie".

Natomiast kubatura, nie oznacza od razu dużej wagi - ale jak już jest/będzie - to trzeba tylko zadbać o odpowiedni środek ciężkości i będzie :OK

p.s.
Piszesz, że "momentami czegoś ci w nim brakuje" ... może - ja to tak postrzegam - jak jest na postoju z rozłożonymi akcesoriami kempingowymi (jak na zdjęciu), to jest tego wszystkiego więcej i tak jakby więcej się wokół modelu działo. W wersji spakowanej, jest już jakby mniej atrakcyjnie. Może jakaś ciekawa grafika na bokach załatwi sprawę?

PostNapisane:2019-05-15, 14:26 
Teoretyk

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Model: MST CMX - Jeep Cherokee XJ 3D
Imię: Kamil
Nie ma co się spierać, Panowie. Każdy do modeli podchodzi trochę inaczej.

zotornik napisał(a):
Mila_East napisał(a):
Piszesz, że "momentami czegoś ci w nim brakuje" ... może - ja to tak postrzegam - jak jest na postoju z rozłożonymi akcesoriami kempingowymi (jak na zdjęciu), to jest tego wszystkiego więcej i tak jakby więcej się wokół modelu działo. W wersji spakowanej, jest już jakby mniej atrakcyjnie. Może jakaś ciekawa grafika na bokach załatwi sprawę?

Na pewno jakieś naklejki dojdą. Trapy też trafią na jeden z boków. Może też jakieś dodatkowe kanisterki. Bardziej się głowię jak zrobię wnętrze kabiny, bo sama deska rozdzielcza na razie mnie nie satysfakcjonuje. :D

PostNapisane:2019-05-17, 20:44 
Teoretyk

Podziękował : 1 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Model: MST CMX - Jeep Cherokee XJ 3D
Imię: Kamil
No i coś tam dalej dłubię przy modelu. Chociaż do końca niestety jeszcze trochę zostało. Ciągle chodzi mi po głowie, by zmienić skrzynię napędową silnika na coś, co by wylądowało z przodu, bo ciągle korci mnie zrobienie pełnego wnętrza. No i musiałbym znaleźć nowe miejsce na regulator i odbiornik, które znajdują się na tych bocznych platformach, przykręconych do ramy.

Załączniki:

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]