Teraz jest 2019-03-21, 18:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
PostNapisane:2018-10-17, 16:28 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Podziękował : 65 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Model: trial/drift/offroad/latawce RC
Imię: Krzysztof
Dziękuję!
Bishop wg opisu na stronie mierzy sobie 17,78cm w pionie..
Nie pamiętam dokładnie, ale coś koło tego było rzeczywiście.

PostNapisane:2018-10-17, 17:07 
Początkujący
Początkujący

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Model: jedna ciężarówka RC
Imię: pije Kuba do Jakuba
Fotka nr.2 moim faworytem - super na tym zdjęciu wygląda :OK

PostNapisane:2018-12-18, 16:35 
Teoretyk

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Model: Iveco 8x8, trx4 defender ct, axial scx10.2
Imię: Grzegorz
Odcięcia na karoserii robiłeś cienkim pisakiem z zewnątrz? Właśnie sam z tym walczę, najpierw namazalem linie, a za chwilę szorowalem godzinę, ale właściwie efekt podobny :) na pierwszy rzut oka jakis taki efekt wydawał mi się sztuczny, ale na fotach nie najgorzej u Ciebie nawet.

PostNapisane:2018-12-18, 17:02 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Pierwotnie linie były robione piaskiem olejnymi sharpie, testowałem czarny, szary a na koniec brązowy kolor. Ten ostatni chyba najlepiej pasował do jasnej karoserii, czarny zdecydowanie za bardzo się odcinał. W trakcie rysowania linii wielokrotnie je usuwałem, rozmazywałem, więc pozostały jakieś tam cienie wokół nich, przez co nie wyglądało to tak sztucznie. Wszystko byłoby fajnie, gdyby wytłoczenia na karoserii były wszędzie dość głębokie, ale tak nie było, miejscami zanikały zupełnie, więc przetarcie po świeżo malowanej linii usuwało ją całkowicie zamiast pozostawiać "tusz" w zagłębieniu.
Kolejny problem z tymi markerami był taki, że używając ich na powierzchni nie wchłaniającej farby, po jakimś czasie przestawały pisać, nie byłem w stanie za jednym podejściem wykonać wszystkich linii.
Koniec końców linie wykończyłem farbą typu "patyna" nakładając ją ręcznie cienkim pędzlem. Ta sama farba posłużyła do "postarzenia" lakieru, po nałożeniu była wycierana prawie całkowicie, pozostawiając "cienie"..

PostNapisane:2018-12-18, 17:13 
Teoretyk

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Model: Iveco 8x8, trx4 defender ct, axial scx10.2
Imię: Grzegorz
Dziękuję za info..właśnie tez czarny wydaje mi się za czarny, i mam podobny problem z nieregularnymi zagłębieniami. Do tego problem w jednym miejscu czarno, w innym ciut jaśniej, noe równe krycie. Nic powalcze coś dalej :p

PostNapisane:2019-03-06, 22:38 
Dinożarł / AT!
Dinożarł / AT!

Crow niedawno pytał o mocowanie karoserii na magnesach.
W Sterydzie mam karoserię mocowaną tylko z przodu na magnesach, z tyłu pozostało mocowanie na słupkach, ponieważ jest niewidoczne pod szpejem na dachu...

Załącznik:

Złącza do pakietu są umieszczone z tyłu modelu tak, aby można było je rozłączać bez konieczności zdejmowania karoserii z podwozia.
Przed zdjęciem karoserii potrzeba jedynie rozłączyć wtyczkę zasilania modułu oświetlenia:
Załącznik:

Załącznik:

Karoseria w kilku miejscach została wzmocniona arkuszami hipsu, wypukłe miejsce w pokrywie silnika zostało "wypełnione" od wewnątrz kilkoma warstwami hipsu, aby można było w tym miejscu zrobić otwory ustalające pozycję karoserii względem podwozia oraz by możliwe było przykręcenie magnesów:
Załącznik:

Załącznik:

Do karoserii przykręciłem magnesy o średnicy 14mm i grubości 3mm, po dwa na każdą stronę.
Obok magnesów znajdują się otwory, w które wchodzą oryginalne wieżyczki nie pozwalając karoserii przesuwać się na boki.
Załącznik:

Załącznik:

Załącznik:

W podwoziu zamocowałem po jednym magnesie 20x3mm na każdy punkt mocowania. Jak widać na zdjęciach, magnesy nie są dokręcone do końca do wieżyczek, to forma regulacji. Wkręcając śrubę z magnesem zwiększa się odstęp pomiędzy magnesami karoserii i podwozia, równocześnie zmniejsza się siła z jaką na siebie oddziałują.
Wykręcając śrubę zwiększa się siłę trzymającą karoserię na miejscu. Jednocześnie wysokość zamocowania karoserii na podwoziu można niezależnie regulować wysuwając wieżyczki.
Załącznik:

Załącznik:

Załączniki:

PostNapisane:2019-03-07, 09:25 
Teoretyk

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0 razy

Model: Axial SCX10 II Jeep Cheerokee XJ
Imię: Jacek
Super :OO :OK

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]